Články v kategórii 'Cestna Cyklistika' (2425 - 2436 z 2975 článkov)

Bez prvého titulu by P. Velits súčasný možno nemal

16.09.2012 1 438 0

Cyklista Peter Velits sa druhýkrát v kariére stal majstrom sveta, k titulu z pretekov s hromadným štartom jazdcov do 23 rokov zo Stuttgartu 2007 pridal v nedeľu s kolegami z Omega Pharma-QuickStep druhý v časovke družstiev.
P. Velits s OPQS majstrom sveta v časovke tímov

16.09.2012 2 781 3 0

Slovenský cyklista Peter Velits sa stal s kolegami z tímu Omega Pharma-QuickStep majstrom sveta v časovke družstiev. Na 53,2 km dlhej trati medzi Sittardom/Geelenom a Valkenburgom vyhralo v Belgicku registrované zoskupenie pred tímami BMC a Orica-GreenEdge. Družstvo Liquigas s Petrom Saganom zostalo tesne za stupňami víťazov, keď obsadilo 4. priečku. Spolu so Slovákom boli v zlatom tíme aj Tom Boonen, Sylvain Chavanel, Tony Martin, Kristof Vandewalle a Niki Terpstra. Peter Velits sa stal majstrom sveta druhýkrát v kariére, v roku 2007 vyhral preteky s hromadným štartom mužov do 23 rokov.

Časovku ženský družstiev vyhral tím Specialized

16.09.2012 2 006 0

Nemecký tím Specialized sa stal víťazom premiérovej časovky ženských družstiev na majstrovstvách sveta v cestnej cyklistike v holandskej provincii Limburg. Zoskupenie vedené majsterkou sveta 2008 v časovke Amber Nebenovou z USA dosiahlo na 34,2 km dlhej trati medzi Sittardom/Geelenom a Valkenburgom čas 46:31 min. Tím Specialized zdolal o 24 sekúnd austrálske družstvo Orica, v drese ktorého išli aj skvelé časovkárky Judith Arndtová z Nemecka a Linda Villumsenová z Nového Zélandu. Bronz si vybojoval v Holandsku registrovaný tím AA Drink.

Peter Velits so šancou na ďalšiu medailu z MS

13.09.2012 1 081 0

Cyklista Peter Velits má po zisku titulu majstra sveta do 23 rokov šancu na ďalšiu medailu zo svetového šampionátu. Jeho tím Omega Pharma-QuickStep bude jedným z favoritov nedeľňajšej časovky družstiev na svetovom šampionáte v Holandsku. Peter Velits figuruje v šestici jazdcov nominovaných na premiéru disciplíny v tomto formáte.

Peter Sagan sa už presunul do dejiska MS 2012

13.09.2012 1 370 0

Po pretekoch v zámorí sa slovenský cyklista Peter Sagan už presunul do dejiska majstrovstiev sveta, ktoré tento rok hostí holandská provincia Limburg. Po štartoch v Québecu, kde obsadil 26. miesto, a v Montreale (12. miesto) cestoval do Talianska a odtiaľ do Holandska. V nedeľu 16. septembra sa v Sittarde-Geleene postaví na štart časovky družstiev, o týždeň neskôr ho medzi Maastrichtom a Valkenburgu čakajú preteky s hromadným štartom jednotlivcov.

P. Sagan je aj naďalej v najlepšej desiatke rebríčka UCI

10.09.2012 1 950 0

Slovenský cyklista Peter Sagan je v najnovšom vydaní rebríčka WorldTour na 8. mieste. Poradie v renkingu sa menilo po pretekoch v kanadských mestách Québec a Montreal a po Vuelta a Espaňa. Sagan štartoval v Kanade, kde napokon nebodoval. Dvadsaťdvaročný Žilinčan v službách Liquigas-Cannondale má na svojom konte zatiaľ 351 bodov. Vo svetovom renkingu je zo Slovákov aj Peter Velits, ktorý s 10 bodmi z Tour de France figuruje na 156. priečke.

V Montréale triumf Nóra Nordhauga, P. Sagan 12.

09.09.2012 1 217 0

Nór Lars Petter Nordhaug sa stal víťazom cyklistických pretekov WorldTour v kanadskom Montréale, na ktorých o prvenstvo bojoval aj Slovák Peter Sagan. Nordhaug si prvenstvo vybojoval až v záverečných metroch, keď o dve sekundy predstihol dvojicu Moreno Moser (Liquigas-Cannondale) a Alexandr Kolobnev (Kaťuša).

Contador sa vrátil po pauze opäť víťazne

09.09.2012 1 051 0

Španiel Alberto Contador potvrdil predpretekové prognózy a stal sa víťazom cyklistickej Vuelty a Espaňa. Na najvyšší stupienok na tradičnom trojtýždňovom podujatí vystúpil po roku 2008 druhýkrát v kariére. Definitívne sa mohol radovať po príchode do cieľa nedeľňajšej záverečnej 21. etapy z Cercedilly do Madridu (115 km), ktorú v špurte celého pelotónu vyhral John Degenkolb pred Talianmi Eliom Vivianin a Danielem Bennatim.

Bronz pre Janovjaka s Mitošinkom v cestných pretekoch

08.09.2012 1 374 0

Slovenský zrakovo postihnutý cyklista Vladislav Janovjak s navádzačom Róbertom Mitošinkom obsadili v sobotňajších cestných pretekoch s hromadným štartom na 104 km na XIV. paralympijských hrách v Londýne v bývalom motoristickom areáli Brands Hatch skvelé tretie miesto a vybojovali si prvú medailu v kariére. Pre slovenskú výpravu v britskej metropole je to šiesty vzácny kov (2 - 1 - 3).

Oroszová v cestných pretekoch desiata, Tureček nedokončil

07.09.2012 1 065 0

Slovenská telesne postihnutá cyklistka na handbikeoch Anna Oroszová obsadila v cestných pretekoch žien H1-3 na 48 km s hromadným štartom na XIV. paralympijských hrách v Londýne 10. miesto. Šesť osemkilometrových okruhov v bývalom motoristickom areáli Brands Hatch zvládla za 2:03:55 min, za víťaznou Mariannou Davisovou z USA zaostala o 22:21 min.

Cyklistické medaily viseli pre Slovákov privysoko

05.09.2012 1 242 0

(od vyslaného redaktora Zdena Suchého) - Slovenskí cyklisti na XIV. paralympijských hrách v Londýne nedosiahli v stredajšej časovke výraznejší úspech. Najvyššie sa umiestnil zrakovo postihnutý Ladislav Janovjak, ktorý s navádzačom Róbertom Mitošinkom obsadili šieste miesto.
Sagan víťazom v Belgicku, prešprintoval Cavendisha

04.09.2012 2 871 3 0

Slovenský cyklista Peter Sagan triumfoval na 51. ročníku kritéria v belgickom Bavikhove. Držiteľ zeleného trička pre víťaza bodovacej súťaže z Tour de France 2012 prekonal v záverečnom šprinte svojho veľkého rivala z koncoviek celého pelotónu, Brita Marka Cavendisha. Tretí skončil domáci Niko Eeckhout.