Najnovšie články z kategórie Cestná cyklistika

KELLYS 2016 - Nová zjazdárska rada Noid, vylepšený Eraser a kopec ďalších noviniek

KELLYS predstavil 3 hlavné novinky pre nadchádzajúcu sezónu 2016. Prvou významnou zmenou je karbonizácia rámov u hardtailov, konkrétne predstavenie nového rámu pre modely Hacker a tiež rozšírenie karbónových 29“ bikov Stage. Druhou významnou zmenou je zmena geometrie u karbónového enduro modelu Eraser. Avšak najväčšou novinkou je predstavenie zjazdového modelu pod názvom Noid.
Jozef Metelka - celkový víťaz svetového pohára v cestnej cyklistike v kategórii C4

Jozef si víťazstvo vybojoval až v poslednom kole, ktoré sa uskutočnilo nedávno v Afrike. Po víťazstve bol pár dní na Slovensku a pri tej príležitosti nám zodpovedal zopár otázok o jeho výkonoch v Afrike aj plánoch na najbližšie obdobie.
Ako novinári vytrápili Sagana kadejakými otázkami na tlačovej konferencii

Viac ako 18 minútové video z tlačovej konferencie Petra Sagana, kedy neraz rozosmial všetkých novinárov. Pozrite sa, na čo všetko sa ho spýtali a ako Peter opäť nesklamal svojimi výbornými odpoveďami. Je to borec :).
Reakcie cyklistických osobností, tímov a médií na víťazstvo Petra Sagana v pretekoch "elite" na majstrovstvách sveta v Richmonde

Majstrovskú trať s dĺžkou 259,2 km zvládol za 6:14:37 h. Záverečné 2 km kilometre boli jeho sólojazdou za víťazstvom, ktorým sa postaral o historický úspech pre slovenskú cyklistiku. Celý svet a nie len ten športový, nešetrí chválou na Sagana, veď si prečítajte výber z reakcií na jeho vynikajúci výkon.

Sagan podal vynikajúci výkon, v závere unikol pelotónu a prišiel do cieľa dokonca s miernym náskokom. Prejazd cieľovej pásky si patrične vychutnal a opäť raz potešil celé Slovensko. Ďakujeme!
Novinky na Eurobiku: Oblečenie, komponenty aj rôzne doplnky

Pred mesiacom sme boli pozrieť na Eurobiku v nemeckom meste Friedrichshafen a do hľadáčika fotoaparátu nám padli aj rôzne novinky. Napríklad zadné brzdové svetlo Sigma aj oveľa väčšie rozšírenie prilieb s MIPS.
Zaujímavá novinka: Tlačené svetlo

Tlačené svetlo je nezávislé aktívne svetlo na podporu viditeľnosti jazdca na rozdiel od pasívnej reflexnej technológie, ktorá sa používa vo väčšine cyklistického oblečenia. Tento materiál je len 0,3 mm tenký, ľahký, umývateľný vodou a dokonca odolný voči mechanickému poškodeniu a tak je vhodný do väčšiny športového oblečenia.
Slovák Michael Kolář vybojoval pekné 2. miesto na 69. ročníku klasických pretekov Grand Prix Isbergues - Pas de Calais (204 km) vo Francúzsku

Rýchlejšie ako 22-ročný člen tímu Tinkoff-Saxo špurtoval iba francúzsky favorit Nacer Bouhanni z tímu Cofidis. Tretí skončil Novozélanďan Shane Archbold (Bora-Argon 18). Pre Kolářa boli preteky prípravou na svetový šampionát v Richmonde, kde by v nedeľu spoločne s bratmi Saganovcami nemal chýbať v pretekoch jednotlivcov s hromadným štartom.
BMC obhájil titul, Tinkoff Saxo skončil kvôli pádu dvoch jazdcov na poslednom mieste aj so Saganom

Cyklistický tím BMC Racing obhájil v nedeľu v americkom Richmonde titul majstrov sveta v časovke družstiev. Tinkoff-Saxo so Slovákom Petrom Saganom skončil v poli porazených, keď obsadil posledné 27. miesto s odstupom 8:11 min za víťazmi. Rusko-dánsky tím majiteľa Olega Tiňkova mal smolu v tom, že dvaja jeho členovia Michael Rogers a Michael Valgren spadli (video v článku) a tím vtedy prišiel o dôležité sekundy. Do cieľa prišli jazdci Tinkoff-Saxo v pokojnom tempe.
Peter Velits zostáva v BMC, zmluvu predĺžil o rok

Tridsaťročný Púchovčan a štvornásobný cyklistický majster sveta Peter Velits bude aj v roku 2016 jazdiť za tím BMC. Peter je jazdcom BMC od januára 2014, predtým účinkoval v tíme Omega Pharma-Quick Step.
Shimano novinky pre sezónu 2016 - Elektropohon STEPS, Deore XT, XTR a ďalšie vychytávky

Na Eurobiku Shimano predviedlo v plnej paráde vlastné riešenie elektropohonu STEPS, Deore XT 1x11 (2x11, 3x11), vylepšené elektronické radenie XTR a veľa ďalšieho. Všetko sa dalo nie len vidieť či chytiť, ale niektoré novinky sa dali rovno aj vyskúšať.
Na cestných bicykloch v Taliansku - Passo Giau, Passo dello Stelvio, Passo di Gavia či Mortirolo

Rok ubehol ako víno a ja som po roku opäť zavítal s kamarátmi do Talianska, aby sme si prešli pár cyklistických mohykánov. Passo Giau, Passo dello Stelvio, Passo di Gavia či Mortirolo, tak tieto kopce, okrem iných, si môžem škrtať z cyklistickej mapy.