Články v kategórii 'Cestna Cyklistika' (2773 - 2784 z 3001 článkov)

Sagan a Velits v Colorade v druhej päťdesiatke

24.08.2011 708 0

Američan Levi Leipheimer zvíťazil v utorňajšej druhej etape premiérového ročníka cyklistických pretekov USA Pro Cycling Challenge v Colorade zo Salidy do Crested Butte. Jazdec domáceho tímu RadioShack rozhodol o svojom triumfe v členitom teréne na záverečných 500 m, keď sa odpútal od vedúcej skupiny. Na druhom mieste finišoval Kolumbijčan Sergio Luis Henao Montoya, tretí bol Luxemburčan Fränk Schleck. Leipheimer sa zároveň prepracoval na čelo priebežného poradia.
Moreno prvý v Sierra Nevade, do červeného Chavanel

23.08.2011 665 0

Španiel Daniel Moreno sa stal víťazom 4. etapy cyklistických pretekov Vuelta a Espaňa. Dvadsaťdeväťročný jazdec tímu Kaťuša dosiahol prvé víťazstvo na pretekoch Grand Tour v kariére. V prvej horskej etape 66. ročníka z Bazy do Sierra Nevady (170,2 km) triumfoval s náskokom 3 sekúnd pred Dánom Chrisom Sörensenom, tretí prišiel do cieľa Ír Daniel.
Lastras novým lídrom Vuelty, Slováci stratili

23.08.2011 653 0

Španiel Pablo Lastras sa stal víťazom 3. etapy cyklistických pretekov Vuelta a Espaňa a zároveň je aj novým držiteľom červeného dresu lídra, ktorý získal od Daniela Bennatiho. Lastras vyhral tretie pokračovanie Vuelty 2011 z Petreru do Totany (163 km) s náskokom 15 sekúnd pred Francúzom Sylvainom Chavanelom a svojím krajanom Markelom Irizarom.
P. Velits v úvodnom prológu v Colorade na 62. mieste

23.08.2011 914 0

Slovenský cyklista Peter Velits obsadil 62. miesto v úvodnom prológu premiérového ročníka etapových pretekov USA Pro Cycling Challenge v americkom Colorade. Na cestách v Colorado Springs zaostal jazdec tímu HTC - Highroad za tímovým kolegom Patrickom Gretschom, ktorý prológ vyhral, o 38 sekúnd.
Sagan po druhej etape tretí na Vuelte

22.08.2011 894 1 0

Austrálčan Christopher Sutton sa stal víťazom nedeľňajšej 2. etapy cyklisticky pretekov Vuelta a Espaňa, ktorá viedla z La Nucíe do Playas de Orihuely a merala 174 km. Novým lídrom 66. ročníka je Talian Daniele Benatti, ktorý z červeného dresu vedúceho pretekára vyzliekol svojho tímového kolegu z Leopard-Treku Jakoba Fuglsanga.
Jurčo s ďalšími UCI bodmi z Poľska

22.08.2011 1 315 0

Slovenský cyklista Matej Jurčo obsadil 3. miesto na pretekoch kategórie 1.2 o Pohár ministra národnej obrany v poľskom Plocku. Pretekár tímu Dukly Trenčín Merida prehral s domácim Tomaszom Kiendysom o 10 sekúnd. Pred Jurča sa ešte dostal nestarnúci bývalý víťaz Okolo Slovenska, 44-ročný Radoslaw Romanik. Jurčo si za svoj výkon pripísal 16 bodov do rebríčka UCI.

Broniš víťazom Slovenských Pyrenejí

22.08.2011 1 345 0

Roman Broniš, ktorý jazdí v drese Sparty Praha, sa stal víťazom 51. ročníka cyklistických pretekov Slovenské Pyreneje v Kláštore pod Znievom. Broniš sa presadil v súboji vedúcej štvorčlennej skupiny pred Marekom Čaneckým a Matejom Vyšňom.
Fuglsang prvým lídrom Vuelty, Sagan 6.

20.08.2011 771 0

Tím Leopard-Trek zvíťazil v úvodnej tímovej časovke na cyklistických pretekoch Vuelta a Espaňa. Po 13,5 km jazde proti chronometru v okolí Benidormu sa stal prvým držiteľom červeného trička lídra pretekov Dán Jakob Fuglsang, ktorý z Leopardu-Trek ako prvý prešiel cieľovou čiarou.
Vuelta 2011 od soboty s 2 Slovákmi

18.08.2011 1 711 0

Rovnako ako vlani bude mať Slovensko na cyklistických pretekoch Vuelta a Espaňa, ktoré sa začnú v sobotu 20. augusta v Benidorme, dvojnásobné zastúpenie. Už štvrtú Vueltu v rade absolvuje Martin Velits. Pred rokom s ním spoločne v tíme HTC-Highroad jazdil jeho brat Peter, ktorý napokon obsadil 3. miesto, tentoraz bude jedným z jeho súperov v drese družstva Liquigas Peter Sagan.
Martin Velits štvrtýkrát v rade na Vueltu

16.08.2011 1 778 0

Rovnako ako vlani bude mať Slovensko na cyklistických pretekoch Vuelta a Espaňa, ktoré sa začnú v sobotu 20. augusta v Benidorme, dvojnásobné zastúpenie. Kým na Petra Sagana čaká premiérové podujatie Grand Tour v Španielsku, Martin Velits sa na týchto pretekoch predstaví už štvrtýkrát za sebou. Svoj štart potvrdil 26-ročný Velits v utorok pre agentúru SITA, na Pyrenejský polostrov odcestuje v stredu.
Sagan v rebríčku UCI na 24. mieste, lídrom Evans

15.08.2011 885 0

Slovenský cyklista Peter Sagan figuruje k 15. augustu v rebríčku UCI na 24. mieste. V rankingu sa nachádza vďaka výsledkom na Tour de France aj Peter Velits, ktorému patrí 110. priečka. Na čele hodnotenia cyklistov je aj naďalej víťaz Tour de France Austrálčan Cadel Evans, ktorý vedie pred Philippom Gilbertom z Belgicka, ten však jeho náskok stiahol na 6 bodov.
Evans sa vrátil do Austrálie, oslavy v piatok

11.08.2011 709 0

Až po takmer troch týždňoch od svojho veľkolepého triumfu sa vo štvrtok vrátil do vlasti prvý austrálsky víťaz cyklistickej Tour de France Cadel Evans. Austrália v 34-ročnom jazdcovi tímu BMC našla nového športového hrdinu. Porovnávajú ho s tenisovým velikánom Rodom Laverom či s úspešnými jachtármi.