Najnovšie články z kategórie Cestná cyklistika

Saganovi nešla karta v posledných dvoch pretekoch, veľkú smolu mal Martin Velits, ktorý si v pretekoch Gent - Wevelgem po páde zlomil kľúčnu kosť

Počas veternej a daždivej klasiky Gent - Wevelgem mali problémy viacerí jazdci a doplatil na to aj Martin Velits, pre ktorého sa pravdepodobne skončila sezóna kvôli zlomenine kľúčnej kosti. Geraint Thomas spravil kotrmelec pri páde a Jackovi Bauerovi sa zamotala taška s občerstvením do kolesa.
Sagan finišoval na Miláno - San Remo štvrtý

Peter Sagan absolvoval v nedeľu piaty štart na Miláno - San Remo v kariére. Jeho maximom zostáva 2. miesto z roku 2013, vlani bol desiaty, predtým štvrtý a sedemnásty. Do rebríčka UCI si v nedeľu pripísal 60 bodov a v kategórii jednotlivcov sa posunul na 12. miesto.
Tour de France bude bez Petra Velitsa, musí na operáciu s nohou

Peter Velits má problémy s artériou v ľavej nohe, ktoré si vyžadujú operačný zákrok. Člen tímu BMC Racing práve z tohto dôvodu v sobotu odstúpil z pretekov Paríž-Nice a v tejto sezóne sa musí rozlúčiť aj s účasťou na Tour de France.
Peter Sagan sa po 261 dňoch dočkal víťazstva a bol najlepším jazdcom v 6. etape na Tirreno - Adriatico

Dvadsaťpäťročný úradujúci majster SR sa tešil prvýkrát v sezóne i v drese tímu Tinkoff-Saxo. Sagan sa presadil v dlhej cieľovej rovinke zmoknutej etapy pred Nemcom Geraldom Ciolekom a Belgičanom Jensom Debusscherem. Žilinčan si skvele načasoval záverečný špurt a potvrdil pozíciu vedúceho muža bodovacej súťaže na pretekoch Tirreno - Adriatico.
Michael Kolář dosiahol najlepší výsledok v drese Tinkoff-Saxo

Michael Kolář obsadil 3. miesto v záverečnej ôsmej etape pretekov Tour de Langkawi v Malajzii a dosiahol tak najlepší výsledok kariéry v drese tímu Tinkoff-Saxo. Na páske krátkej 96 km dlhej etapy zdolali 22-ročného Slováka len Talian Andrea Guardini z Astany a Austrálčan Caleb Ewan z Oricy.
Sagan finišoval na výbornom druhom mieste na Tirreno-Adriatico a tesne pred cieľom sa vyhol hromadnému pádu

Sagan finišoval na 2. mieste vo štvrtkovej druhej etape pretekov Tirreno - Adriatico, ktorá viedla z Camaiore do Casciny a merala 153 km. Záver ovplyvnili viaceré kolízie, napokon sa špurtovalo bez typických tímových vláčikov. Etapa bola relatívne krátka a rovinatá. V celkovom poradí sa vďaka bonifikácii posunul Peter Sagan na 2. miesto za Taliana Adriana Maloriho, ktorý vyhral úvodnú časovku.
Fantastická reakcia Petra Sagana na šmyknutie v zákrute na Tirreno-Adriatico

Aby toho nebolo málo, neskôr prebehol Petrovi Saganovi cez cestu aj pes. Všetko sa to odohralo v stredu počas časovky na Tirreno-Adriatico, kde obsadil Sagan celkové 9. miesto.
Nezávislá reformná komisia svetovej cyklistiky: Armstrong bol chránenec UCI

Za éru nekontrolovaného dopingu, ktorej hlavným protagonistom bol Američan Lance Armstrong, nesie z veľkej časti zodpovednosť aj nesprávne vedenie svetovej cyklistiky v predmetných rokoch.
Peter Sagan sa nepresadil na Strade Bianche, Juraj Sagan nedokončil

Peter Sagan sa nepresadil v sobotňajšom prvom štarte na európskom kontinente v sezóne 2015. Na pretekoch Strade Bianche v Toskánsku zaostal za najlepšími a nebojoval o prvenstvo. Počas pretekov sa pokúsil atakovať na krátkom kopci, ale jeho nástup zachytili Zdeněk Štybar a Alejandro Valverde a pelotón neskôr skupinu pohltil.
Cyklistický klub Banská Bystrica absolvuje aj preteky I. kategórie UCI

CK Banská Bystrica vstupuje do novej sezóny s odvážnymi plánmi. Opätovne totiž disponuje licenciou kontinentálneho tímu, môže absolvovať viaceré národné Tour či podujatia prvej a druhej kategórie kalendára Medzinárodnej cyklistickej únie (UCI). V máji sa Banskobystričania predstavia na podujatiach Okolo Azerbajdžanu a Okolo Estónska, ktoré sú zaradené do prvej kategórie a štartujú na nich popredné európske kontinentálne tímy.
Pozvánka: Sereďmaratón 2015

31.5. 2015 sa uskutoční už 10. ročník tohto vydareného cestného bike maratónu. Celková vzdialenosť je 116km a prevýšenie 1250m. Bližšie informácie si môžete pozrieť v propozíciach.