Články v kategórii 'Cestna Cyklistika' (2881 - 2892 z 2973 článkov)

Okolo Sardínie - Sagan triumfoval aj vo 4. etape

26.02.2011 1 054 1 0

Slovenský cyklista Peter Sagan z tímu Liquigas Cannondale sa stal v piatok víťazom 4. etapy pretekov Okolo Sardínie a upevnil si vedenie v priebežnom poradí. Dvadsaťjedenočný Sagan na tomto podujatí triumfoval aj v 1. a 3. etape. Teraz sa presadil na trati z Lanusei do Oristana (174,2 km) v špurte pelotónu za 4:47:07 h a pred domácim Damianom Cunegom (Lampre - ISD) má v celkovej klasifikácii už 14-sekundový náskok.
Peter Sagan už druhýkrát víťazne a je lídrom

24.02.2011 1 022 1 0

Slovenský cyklistický reprezentant Peter Sagan z tímu Liquigas-Cannondale sa stal víťazom štvrtkovej 3. etapy podujatia Okolo Sardínie z Orani do Lanusei (173,0 km) a vrátil sa na pozíciu lídra na týchto päťetapových pretekoch. Dvadsaťjedenročný rodák zo Žiliny triumfoval v záverečnom špurte pelotónu pred Kolumbijčanom Josém Serpom Perezom, tretí skončil Talian Damiano Cunego. Práve pred Cunegom vedie Sagan celkovú klasifikáciu so štvorsekundovým náskokom, tretí je Serpa Perez.
Okolo Sardínie - Sagan v stredu štvrtý, celkovo druhý

24.02.2011 950 0

Slovenský cyklistický reprezentant Peter Sagan z tímu Liquigas-Cannondale prišiel do cieľa stredajšej 2. etapy podujatia Okolo Sardínie z Porto Rotondo do Monte Ortobene (197,5 km) na štvrtej priečke, v celkovom poradí mu zatiaľ patrí druhá pozícia. Dvadsaťjedenročný rodák zo Žiliny v stredu zaostal za víťazným Talianom Damianom Cunegom (Lampre - ISD), ktorý sa zároveň stal novým lídrom hodnotenia, o osem sekúnd, v priebežnej klasifikácii mu na spomenutého súpera chýbajú dve sekundy. Sagan sa v utorok tešil z triumfu v úvodnej etape.
Peter Sagan víťazom úvodnej etapy Giro di Sardegna

22.02.2011 983 1 0

Skvelý úspech dosiahol slovenský cyklista Peter Sagan v službách talianskeho tímu Liquigas-Cannondale. V 1. etape pretekov Giro di Sardegna 2011 z Olbia do Porto Cervo, ktorá merala 138 km zvíťazil vo výbornom záverečnom špurte pred Alessandrom Ballanom (BMC) a oddielovým kolegom Danielom Ossom.
Sagan jedenásty na Trofeo Laigueglia

20.02.2011 729 0

Slovenský cyklista Peter Sagan obsadil 11. miesto v pretekoch Trofeo Laigueglia na 183,8 km v Taliansku. Jazdec tímu Liquigas-Cannondale priviedol do cieľa 25-člennú skupinu, ktorá za najlepšou desiatkou zaostala o 52 sekúnd. Víťazom sa stal Talian Daniele Pietropolli.
Gilbertovo víťazstvo, Velitsovci v pelotóne

17.02.2011 750 0

Belgičan Philippe Gilbert sa stal víťazom úvodnej etapy cyklistických pretekov Volta ao Algarve, ktorá sa išla z Algarve do Albufeiry a merala 157,5 km. Cyklista tímu Omega Pharma-Lotto si výborne načasoval záverečný atak a vyhral s náskokom 5 sekúnd pred Nemcami Geraldom Ciolekom a Andrém Greipelom. Gilbert vybojoval pre seba i celý svoj tím prvé víťazstvo v roku 2011 a stal sa lídrom pretekov. Slovenskí bratia Peter a Martin Velitsovci prišli do cieľa s minimálnou stratou ako súčasť pelotónu. Peter Velits obsadil 42. miesto a Martin Velits bol šesťdesiaty piaty.
Armstrong končí kariéru, tentoraz definitívne

17.02.2011 1 017 3 0

Americký cyklista Lance Armstrong opäť končí kariéru, tentoraz definitívne. Podľa 39-ročného Texasana, ktorý prešiel sedemkrát cieľom poslednej etapy na Tour de France ako celkový víťaz, by už nemali existovať žiadne zadné vrátka na návrat. Posledným súťažným podujatím jeho kariéry bola austrálska Tour Down Under, kde skončil na konečnej 67. priečke. "Vo všetkom však platí nikdy nehovor nikdy," zasmial sa v rozhovore pre AP Armstrong a doplnil: "Len si, samozrejme, robím žarty."
RFEC zbavila Contadora dopingových podozrení

17.02.2011 860 0

Španielska cyklistická federácia (RFEC) zbavila Alberta Contadora dopingových podozrení, čím sa potvrdili informácie miestnych médií zo začiatku týždňa. Dvadsaťosemročný "El Pistolero" sa teda aj naďalej môže hrdiť troma víťazstvami na Tour de France a zároveň sa môže postaviť na štart tohtoročnej edície najprestížnejšieho etapového dobrodružstva na svete. Prípad však bude mať s veľkou pravdepodobnosťou pokračovanie na Športovom arbitrážnom súde v Lausanne.
Riccovi stále hrozí infekcia pľúc aj srdca

17.02.2011 869 0

Taliansky cyklista Riccardo Ricco zatiaľ neopúšťa kardiologické oddelenie nemocnice v Baggiovare. Ricca hospitalizovali pred vyše týždňom v kritickom stave so zlyhávaním viacerých vnútorných orgánov. Lekári sa snažia aktuálne zamedziť infekcii srdca a pľúc podávaním antibiotík a steroidov. Informuje o tom Gazzetta dello Sport.
Španielska tlač predpovedá oslobodenie Contadora

14.02.2011 573 0

Dopingový prípad trojnásobného víťaza cyklistických pretekov Tour de France Alberta Contadora by sa mohol skončiť úplným oslobodením jazdca od obvinení a teda bez uvalenia trestu. Takéto rozuzlenie kauzy zo strany Španielskej cyklistickej federácie (RFEC) avizuje španielska tlač na čele s denníkmi El País a El Mundo.
Peter Velits veľmi aktívny, napokon 28.

09.02.2011 929 0

Slovenský cyklista Peter Velits bol veľmi aktívny v závere stredajších pretekov Trofeo Deia (143 km) na Mallorke. Počas posledných 15 km sa snažil o nástupy z vedúcej 40-člennej skupiny, ktoré mu však rovnako ako tímovému kolegovi z HTC - Highroad Tejayovi van Garderenovi nevyšli. V záverečnom špurte sa presadil Španiel José Joaquín Rojas Gil. Peter Velits napokon finišoval na 28. mieste v čase víťaza, jeho brata Martina klasifikovali na 64. pozícii s odstupom 3:24 min.
Ricco pri autotransfúzii krvi riskoval život

09.02.2011 1 167 4 0

Taliansky cyklista Riccardo Ricco mohol aj zomrieť, keď niekoľko dní vykonával transfúziu vlastnej krvi a napokon skončil vo vážnom stave hospitalizovaný v nemocnici. "Riskoval, že už neuvidí denné svetlo," uviedol utajený taliansky zdroj s dôvetkom, že lekári v Modene už informovali miestnych vyšetrovateľov o tomto špecifickom prípade.