Články v kategórii 'Cestna Cyklistika' (2893 - 2904 z 3052 článkov)

Slovenské tituly v časovke pre Polievku a Števkovú

24.06.2011 1 782 thumb_up0thumb_down

Majstrom Slovenska v cyklistickej časovke sa na spoločnom česko-slovenskom šampionáte v Šumperku stal Pavol Polievka. Štyridsaťdvaročný cyklista Trek KCK Oslany absolvoval náročnú 44 km dlhú trať za 1:08:29 h a v hodnotení majstrovstiev Slovenska bol o 1:04 min rýchlejší ako Roman Broniš zo Sparty Praha. Bronz si vybojoval Róbert Nagy z Dukly Trenčín Merida.
Sagan vyhral etapu i aktivitu na Okolo Švajčiarska

19.06.2011 1 098 thumb_up0thumb_down

Slovenský cyklista Peter Sagan zvíťazil v sobotňajšej 8. etape na pretekoch Okolo Švajčiarska. Dvadsaťjedenročný talent bol najrýchlejší spomedzi 30 jazdcov, ktorí sa odpojili od hlavného pelotónu približne 25 km pred cieľom.
Kruijswick víťazom 6. etapy Okolo Švajčiarska

17.06.2011 948 thumb_up0thumb_down

Holandský cyklista Steven Kruijswijk sa stal víťazom 6. etapy cyklistických pretekov Okolo Švajčiarska, ktorá merala 157,7 km a viedla z Tobel-Tägerschen do Malbunu v Lichtenštajnsku. Mladý Holanďan vďaka nástupu v cieľovom stúpaní dosiahol najväčší triumf svojej doterajšej kariéry.
Sagan v 5. etape tretí a je lídrom aktivity

16.06.2011 1 083 thumb_up0thumb_down

Slovenský cyklista Peter Sagan pokračuje na pretekoch Okolo Švajčiarska vo výborných výkonoch, v stredajšej 5. etape z Huttwilu do Tobel-Tägerschenu obsadil 3. miesto. V šprintérskej koncovke celého pelotónu predstihli cyklistu tímu Liquigas-Cannondale iba víťazný Slovinec Borut Božič a Španiel Óscar Freire. Lídrom pretekov je aj naďalej Talian Damiano Cunego s náskokom 54 sekúnd pred Juanom Mauriciom Solerom z Kolumbie.
Sagan vo forme, v Huttwile finišoval druhý

14.06.2011 813 thumb_up0thumb_down

Slovenský cyklista Peter Sagan pokračuje na pretekoch WorldTour Okolo Švajčiarska vo výborných výkonoch, v utorňajšej 4. etape skončil v šprintérskej koncovke na 2. mieste. Jazdca tímu Liquigas-Cannondale predstihol v hromadnom špurte len úradujúci majster sveta Thor Hushovd.
Hamilton mal agresívny kontakt s Armstrongom

14.06.2011 1 006 thumb_up0thumb_down

Nevraživosť medzi dvoma bývalými kolegami z cyklistického tímu US Postal Tylerom Hamiltonom a Lanceom Armstrongom sa stupňuje. Sedemnásobný víťaz Tour de France Armstrong sa počas víkendu stretol v coloradskej reštaurácii s Hamiltonom, ktorý ho nedávno verejne obvinil z dopingu.
Sagan víťazom 3. etapy Okolo Švajčiarska

14.06.2011 1 103 thumb_up0thumb_down

Slovenský cyklista Peter Sagan vyhral 3. etapu pretekov Okolo Švajčiarska. Na 107,6 km trati z Brig-Glisu do Grindelwaldu sa presadil v záverečnom súboji s Talianom Damianom Cunegom. Cyklista tímu Liquigas-Cannondale dosiahol ďalší významný úspech svojej kariéry. Cunego sa vďaka druhému miestu v kráľovskej etape stal novým lídrom Okolo Švajčiarska.
P.Sagan i P.Velits medzi najlepšími na Okolo Švajčiarska

14.06.2011 993 thumb_up0thumb_down

Slovenskí cyklisti Peter Sagan a Peter Velits dali o sebe vedieť hneď v úvodnej etape pretekov ProTour Okolo Švajčiarska, keď v Lugane v krátkej časovke na 7,3 km figurovali v najlepšej sedmičke. Sagan obsadil 3. priečku so stratou 17 sekúnd na víťazného Švajčiara Fabiana Cancellaru a potvrdil, že mu trať v Lugane sedí.
Contador potvrdil svoj štart na Tour de France

14.06.2011 685 thumb_up0thumb_down

Trojnásobný a úradujúci víťaz cyklistických pretekov Tour de France Alberto Contador zo Španielska prostredníctvom svojho agenta potvrdil, že sa zúčastní na tohtoročnej edícii najprestížnejších etapových pretekov. Ukončil tým špekulácie o prípadnom vynechaní podujatia pod vplyvom klenbuterolovej kontroverzie.
Novikov celkovým víťazom Okolo Slovenska

14.06.2011 946 thumb_up0thumb_down

Rus Nikita Novikov sa stal celkovým víťazom 55. ročníka cyklistických pretekov Okolo Slovenska. Dvadsaťjedenročný jazdec tímu Itera-Kaťuša rozhodol definitívne o najväčšom úspechu vo svojej doterajšej kariére na ceste prvenstvom v sobotňajšej časovke z Čunova do Gabčíkova, ktorá merala 31,9 km.
Kononenko víťazom 5. etapy Okolo Slovenska

08.06.2011 1 540 thumb_up0thumb_down

Rus Nikita Novikov je aj po 5. etape lídrom 55. ročníka cyklistických pretekov Okolo Slovenska. Stredajší 176,5 km dlhý presun od vodného diela Čierny Váh do Veľkého Krtíša sa skončil triumfom Ukrajinca Michajla Kononenka, ktorý sa presadil v záverečnom súboji vedúcej trojčlennej skupiny.
Liptovsko-tatranská etapa pre Cieslika, Novikov lídrom

07.06.2011 1 100 thumb_up0thumb_down

Poliak Pawel Cieslik sa stal víťazom štvrtého pokračovania 55. ročníka cyklistických pretekov Okolo Slovenska so štartom a cieľom pri Tatralandii v Liptovskom Mikuláši (160,8 km). Aj po liptovsko-tatranskej etape sa držiteľ žltého dresu lídra pretekov nezmenil, v celkovom hodnotení vedie Rus Nikita Novikov z tímu Itera-Kaťuša, ktorý má pred Chorvátom Tomislavom Danculovičom náskok 10 sekúnd.