Články v kategórii 'Cestna Cyklistika' (2917 - 2928 z 2975 článkov)

Triatlonové preteky na N. Zélande bez Armstronga

31.12.2010 743 0

Slávny americký cyklista Lance Armstrong odriekol svoju účasť na januárovom multišportovom podujatí na Novom Zélande, kde mal znovu začať svoju triatlonovú kariéru. Sedemnásobný víťaz prestížnych pretekov Tour de France sa mal 29. januára predstaviť v triatlonovom šprinte v Rotorue.
Peter Velits historicky tretí na Vuelte

19.09.2010 2 825 1 0

Cyklista Peter Velits sa stal prvým Slovákom, ktorý na pretekoch Grand Tour skončil na pódiu. Na 65. ročníku Vuelta a Espaňa obsadil 25-ročný jazdec HTC - Columbia konečné 3. miesto.
Meňšov celkovým víťazom storočnicového Gira

31.05.2009 555 1 0

Rus Denis Meňšov sa stal celkovým víťazom storočnicových cyklistických pretekov Giro d´Italia. Tridsaťročný jazdec tímu Rabobank dosiahol tretie prvenstvo na pretekoch Grand Tour v kariére, predtým dvakrát vyhral Vueltu a Espaňa (2005, 2007). Meňšov napodobnil úspech krajana Pavla Tonkova, ktorý na Giro d´Italia triumfoval v roku 1996. Ruský cyklista je teraz najväčším favoritom júlovej Tour de France.
Cyklo Le Mans – aneb 24 hodin na kole bez řevu motorů a smogu

20.09.2008 1 466 4 0

Ešte dnes si pamätám ako mi môj kamarát a tímový kolega navrhol účasť v tomto preteku. Najprv som sa na to pozeral dosť skepticky, ale Ondra bol dosť neústupčivý a nakoniec som svoju účasť ako tretí člen tímu odsúhlasil...
TdF: Sastre víťazom, Velits najlepším Slovákom histórie

28.07.2008 665 0

Španielska dominancia na cyklistickej Tour de France pokračuje tretí rok v rade, po Oscarovi Pereirovi Siovi (2006) a Albertovi Contadorovi (2007) sa ďalším víťazom stal Carlos Sastre.
MS: Peter Sagan juniorským majstrom sveta

20.06.2008 2 011 0

Peter Sagan sa stal v talianskom Val di Sole juniorským majstrom sveta v horskej cyklistike v disciplíne cross country. Na 29,38 km dlhej trati si od úvodu počínal suverénne, kontroloval si čelo pretekov a od druhého kola prakticky až do záveru viedol.
Contador víťazom Gira, Jurčo na 129. mieste

02.06.2008 588 0

Španiel Alberto Contador napodobnil svojho fenomenálneho krajana Miguela Induraina a po triumfe na Tour de France v ďalšom roku vyhral Giro d´Italia. Jazdec tímu Astana sa radoval po 11. mieste v záverečnej nedeľňajšej časovke na 28,5 km z Cesany Maderna do Milána, ktorú vyhral Talian Marco Pinotti časom 32:45 min.
MS: Sagan oslávil 18. narodeniny striebrom

28.01.2008 1 225 0

Po dvoch rokoch vybojoval Slovák na majstrovstvách sveta v cyklokrose medailové umiestnenie, v pretekoch juniorov na šampionáte v talianskom Trevise sa zo striebra tešil Peter Sagan.
Najlepším jazdcom SR za rok 2007 Peter Velits

13.01.2008 1 045 0

Najlepším cyklistom roka 2007 na Slovensku sa podľa očakávaní stal Peter Velits, druhé miesto obsadil Juraj Sagan a tretím vo výročnom poradí bol horský cyklista Filip Polc. Víťaz prebral ocenenie z rúk ministra obrany SR Františka Kašického.
MS: Najlepší zo Slovákov ôsmy junior Sagan

11.09.2007 966 0

Na MS horských cyklistov v škótskom stredisku Fort William sa najlepším Slovákom stal Peter Sagan v krose juniorov, Filip Polc sa vo four crosse a zjazde zmestil do druhej dvadsiatky na svete
Tour de France za nami

31.07.2007 913 0

Španiel Alberto Contador z tímu Discovery Channel sa stal víťazom jedného z najkontroverznejších a zároveň i najvyrovnanejších ročníkov cyklistických pretekov Tour de France v histórii.
Ďalší šok na Tour - Rabobank stiahol žltého Rasmussena

26.07.2007 537 1 0

Škandály na cyklistickej Tour de France nekončia, na cyklistiku spadol ešte väčší dopingový tieň. So slávnymi pretekmi sa musí po Alexandrovi Vinokurovovi šokujúco rozlúčiť aj ďalší favorit, v žltom drese jazdiaci Dán Michael Rasmussen.