Zážitky, inšpirácie, návody
MTBIKER magazín

Najnovšie články z kategórie Cestná cyklistika

Premiéra Farrara, v žltom stále Hushovd

Američan Tyler Farrar z tímu Garmin-Cervelo dosiahol premiérové individuálne víťazstvo na cyklistických pretekoch Tour de France, keď vyhral pondelkovú 3. etapu 98. ročníka podujatia z Olonne sur Mer do Redonu (198 km).
Hushovd pridal k dúhovému aj žltý dres, P. Velits 15.

Úradujúci majster sveta Thor Hushovd vymení v pondelok dúhový dres za tričko lídra cyklistickej Tour de France. Na vedúcu pozíciu 98. ročníka sa posunul vďaka prvenstvu svojho tímu Garmin-Cervelo v nedeľňajšej 2. etape, časovke družstiev na 23 km v okolí Les Essarts.
Gilbert prvým držiteľom žltého dresu, P. Velits 13.

Belgičan Philippe Gilbert je prvým držiteľom žltého trička na 98. ročníku cyklistickej Tour de France. Jazdec tímu Omega Pharma Lotto vyhral úvodnú etapu z Passage de Gois do Les Herbiers na Mont des Alouetttes, ktorá merala 191,5 km. Vďaka výbornému záveru sa líder cyklistického rebríčka UCI presadil pred majstrami sveta z posledných dvoch rokov.
Okolobratislavy – tajomný maratón v Karpatoch

„Bude? Nebude?“ Takto premýšľalo veľa potenciálnych účastníkov pretekov. Po minuloročnom neslávnom konci, kedy sa podujatie konať nemohlo (hniezdenie vtákov a kto vie čo ešte...), boli viacerí skeptickí. Takmer do posledného okamihu to vyzeralo všelijako, zo strany českých organizátorov nebolo veľa ochoty odpovedať na otázky, trať miestami pripomínala Vietnam.
Peter Velits chce byť po Tour de France spokojný

Cyklista Peter Velits si po ročnej prestávke opäť zopakuje účasť na Tour de France, ktorá sa začne v sobotu 2. júla v regióne Vendée na západnom pobreží Francúzska. Dvadsaťpäťročný majster sveta do 23 rokov 2007 sa ocitol v záverečnom výbere tímu HTC-Highroad na Tour. Do družstva zoskupenia registrovaného v USA sa napokon nedostal druhý z bratov Velitsovcov Martin.
Cancellara, Chavanel či Gilbert v majstrovských dresoch

Trojnásobný víťaz pretekov Tour de France Alberto Contador nedokázal zvíťaziť na nedeľňajších majstrovstvách Španielska v cestnej cyklistike, keď ho v záverečnom súboji zdolal José Joaquín Rojas. Dvadsaťosemročný rodák z Madridu síce držal na 196,7 km dlhej trati krok so svojím o dva roky mladším súperom, Rojas však v samom závere pretekov v dusnom a horúcom počasí mal lepší špurt. Tretí bol Koldo Fernández.
Peter Velits na tretiu TdF v kariére

Slovenský cyklista Peter Velits sa tretíkrát v kariére predstaví na slávnej Tour de France. Na štarte 2. júla však bude chýbať jeho brat Martin, ktorý sa nedostal do záverečnej nominácie tímu HTC-Highroad. Jeden z najlepších svetových tímov budú na Tour zastupovať šprintérski špecialisti Mark Cavendish a Matt Goss, na najlepšiu desiatku by chcel útočiť Tony Martin, spolu s Petrom Velitsom môže prekvapiť Tejay Van Garderen.
Majstrovský titul pre Petra Sagana

Cyklista Peter Sagan bude v ďalšom priebehu sezóny jazdiť v elitnom profesionálnom pelotóne v drese majstra Slovenska, ktorý si vybojoval v nedeľu na spoločnom česko-slovenskom šampionáte v Olomouci. Sagan sa stal absolútnym víťazom pretekov, keď triumfoval s náskokom 53 sekúnd pred Petrom Benčíkom, ktorý sa stal českým šampiónom.
V rámci Cyklomaratontour sa budú konať Majstrovstvá Česko-Slovenska PR článok

V rámci Cyklomaratontour sa budú konať Majstrovstvá Česko-Slovenska

Čo politika pred takmer osemnástimi rokmi rozdelila, cyklistika tohto roku spojí – v krásnom prostredí Malých Karpát sa v nedeľu 26. júna uskutočnia v rámci závodu Unilever Okolobratislavy neoficiálne Majstrovstvá Česko-Slovenska v polmaratóne horských bicyklov!
Slovenské tituly v časovke pre Polievku a Števkovú

Majstrom Slovenska v cyklistickej časovke sa na spoločnom česko-slovenskom šampionáte v Šumperku stal Pavol Polievka. Štyridsaťdvaročný cyklista Trek KCK Oslany absolvoval náročnú 44 km dlhú trať za 1:08:29 h a v hodnotení majstrovstiev Slovenska bol o 1:04 min rýchlejší ako Roman Broniš zo Sparty Praha. Bronz si vybojoval Róbert Nagy z Dukly Trenčín Merida.
Sagan vyhral etapu i aktivitu na Okolo Švajčiarska

Slovenský cyklista Peter Sagan zvíťazil v sobotňajšej 8. etape na pretekoch Okolo Švajčiarska. Dvadsaťjedenročný talent bol najrýchlejší spomedzi 30 jazdcov, ktorí sa odpojili od hlavného pelotónu približne 25 km pred cieľom.
Kruijswick víťazom 6. etapy Okolo Švajčiarska

Holandský cyklista Steven Kruijswijk sa stal víťazom 6. etapy cyklistických pretekov Okolo Švajčiarska, ktorá merala 157,7 km a viedla z Tobel-Tägerschen do Malbunu v Lichtenštajnsku. Mladý Holanďan vďaka nástupu v cieľovom stúpaní dosiahol najväčší triumf svojej doterajšej kariéry.