Zážitky, inšpirácie, návody
MTBIKER magazín

Najnovšie články z kategórie Cestná cyklistika

Jozef Metelka o MS v Brne, jeho jazde a dojmoch z pretekov

Jozef skončil v časovke na vynikajúcom 6. mieste s časom 1:01:53.26. Pri tejto príležitosti sme mu položili zopár otázok o pretekoch a jeho príprave...
Sagan po 2. etape v bielom i zelenom drese

Talian Vincenzo Nibali sa stal víťazom 2. etapy cyklistických pretekov Tour de France, ktorá viedla z Yorku do Sheffieldu a merala 201 km, a zároveň vyzliekol Marcela Kittela zo žltého dresu vedúceho muža. Slovák Peter Sagan obsadil vo finiši v Sheffielde 4. miesto.
Sagan skončil druhý na 1. etape Tour de France a získal prvé body do súťaže o zelený dres

Nemec Marcel Kittel sa stal prvým držiteľom žltého dresu lídra cyklistickej Tour de France, keď vyhral úvodnú sobotňajšiu etapu na anglickom území z Leedsu do Harrogate (190,5 km). V záverečnom hromadnom špurte sa jazdec tímu Giant Shimano presadil pred Slovákom Petrom Saganom z Cannondale a Litovcom Ramunasom Navardauskasom z Garminu-Cervelo. Druhý slovenský zástupca Peter Velits je zatiaľ na 45. mieste.
Prichádza 101. edícia Tour de France

Zabudnite na futbal, už zajtra, v sobotu 5. júla vypukne v poradí 101. pokračovanie "starej dámy", Tour de France 2014. Opäť nás čakajú tri týždne plné krásnych súbojov a nádherných scenérií vo Francúzsku, v neposlednom rade aj Španielsku, Belgicku a Anglicku. Práve v Spojenom kráľovstve celá Tour odštartuje a tak po minuloročnom najjužnejšie položenom štarte na Korzike si budeme môcť vychutnať ten najsevernejší v regióne Yorkshire.
Sagan chce na Tour de France zelený dres, súperi sa nemenia

Peter Sagan sa bude od soboty 5.7 2014 počas nasledujúcich troch týždňov usilovať o zisk tretieho zeleného dresu víťaza bodovacej súťaže na Tour de France za sebou. Dvadsaťštyriročného Žilinčana čaká len tretí štart na "starej dáme" v kariére, v roku 2012 skončil v celkovom poradí na 42. mieste, vlani na 82. Zatiaľ má na Tour štyri etapové prvenstvá. Čo hovorí na svojich súperov a trať Sagan?
Giro prestavuje novú prilbu Synthe

Spoločnosť Giro predstavila úplne nový model prilby s názvom Synthe. Túto zaujímavú novinku bude možné vidieť už o pár dní na Tour de France, kde ich budú mať na hlavách závodníci tímov BMC, Kaťuša a IAM. Novinku tak mať aj náš Peter Velits z BMC.
Peter Sagan štvrtý raz majstrom Slovenska

Sagan sa stal štvrtýkrát po sebe majstrom Slovenska v kategórii elite-mužov. V nedeľňajších pretekoch na 192 km na okruhoch v Slavkove pri Brne obsadil Sagan druhú priečku za Čechom Zdeňkom Štybarom, ktorý bol v cieli o sekundu rýchlejší.
Peter Velits sa stal tretíkrát majstrom SR v časovke

Jazdec tímu BMC Racing Peter Velits sa stal tretíkrát v rade majstrom Slovenska v cyklistickej časovke. Titul z Púchova 2012 i Novej Dubnice 2013 v kategórii elite obhájil vo štvrtkových pretekoch na 40 km na náročnej zvlnenej trati v moravskom Slavkove pri Brne.
Sagan vyhral štvrtýkrát bodovaciu súťaž vo Švajčiarsku

Peter Sagan sa stal štvrtýkrát po sebe víťazom bodovacej súťaže na pretekoch Okolo Švajčiarska. Definitívne biely dres s červenými bodmi získal jazdec tímu Cannondale na tradičnom prípravnom podujatí pred Tour de France vďaka zisku 88 bodov a zopakoval svoje úspechy z rokov 2011, 2012 a 2013.
Sagana prekvapil obrubník a takmer spadol v 80km/h v 6. etape na Okolo Švajčiarska

Našťastie celú situáciu ustál a uvedený moment si môžete pozrieť na videu. Slovenský cyklista Peter Sagan z tímu Cannondale skončil piaty vo štvrtkovej 6. etape pretekov Okolo Švajčiarska so štatútom World Tour, ktorá viedla z Büren an der Aare do Delémontu a merala 192,8 km.
Peter Sagan druhý v 5. etape na Okolo Švajčiarska

Slovenský cyklista Peter Sagan z tímu Cannondale obsadil druhé miesto v stredajšej 5. etape pretekov kategórie World Tour Okolo Švajčiarska, ktorá viedla z Ossingenu do mesta Büren an der Aare a merala 184 km. O víťazovi sa rozhodovalo v záverečnom špurte pelotónu, v ktorom uspel Talian Sacha Modolo (Lampre-Merida). Na treťom mieste klasifikovali Nemca Johna Degenkolba (Giant-Shimano).
Podpor svojou účasťou vytvorenie slovenského rekordu na Domaši

5. júl sa nezadržateľne blíži a s ním aj jedno z najmasovejších cyklistických podujatí na Slovensku. Okolo Domaše prináša už VII. ročník, na ktorý by som Vás ako riaditeľ pretekov rád pozval.