Najnovšie články z kategórie Cestná cyklistika

Sagan potvrdil výbornú formu a vyhral bodovaciu súťaž na Tirreno - Adriatico

Španielsky cyklista Alberto Contador sa stal celkovým víťazom pretekov Tirreno - Adriatico, na ktorých Slovák Peter Sagan vyhral bodovaciu súťaž.
Sagan finišoval tretí v etape na Tirreno - Adriatico

Slovenský cyklista Peter Sagan finišoval na treťom mieste v pondelkovej šiestej etape pretekov Tirreno - Adriatico, ktorá viedla z Bucchianica do Porto Sant´Elpidia a merala 189 km. V špurte pelotónu výborne pripravili jazdci tímu Omega Pharma-Quick Step finiš pre svojho lídra Marka Cavendisha. Britský majster vyhral svoju prvú etapu na tohtoročnom Tirrene.
Peter Velits je spokojný s výsledkom na Paríž - Nice

Slovenský cyklista Peter Velits získal prvých desať tohtoročných bodov do svetového rebríčka UCI, keď na pretekoch Paríž - Nice obsadil konečné 9. miesto. Jazdec tímu BMC Racing obsadil v nedeľňajšej záverečnej 8. etape v okolí Nice 11. priečku.
Marcel Kittel a poriadne hodenie bikom na Tirreno-Adriatico

Po kolízii v druhej etape na pretekoch Tirreno-Adriatico si takýmto spôsobom vybil zlosť. Následne sa musel "ospravedlniť" na Twitteri: "I'm VERY sorry for throwing my beloved Giant Propel on the ground. I still love it! We're just having an intense relationship. #deepemotions"
Sagan lídrom bodovacej súťaže na Tirreno - Adriatico

Španiel Alberto Contador sa stal víťazom kráľovskej 4. etapy cyklistických pretekov Tirreno - Adriatico, ktorá viedla z Indicatore na vrchol Cittareale a merala 244 km. Po jednoduchej prvej polovici prišli v druhej tri náročné stúpania v Apeninách, ktoré roztrhali pelotón. V cieľovom kopci to už bol súboj najlepších vrchárov.
Peter Sagan triumfoval v 3. etape na Tirreno - Adriatico

Slovenský cyklista Peter Sagan vyhral tento rok prvé preteky v elitnom seriáli WorldTour. Dvadsaťštyriročnému Žilinčanovi sadol dojazd piatkovej 3. etapy na Tirreno - Adriatico, ktorá viedla z Casciny do Arezza a merala 210 km. V technickom závere chýbali v popredí elitní špurtéri a slovenský jazdec tímu Cannondale sa tešil z prvenstva. Do svetového rebríčka si pripísal prvých tohtoročných šesť bodov.
Nový Zéland cestou okolo sveta na biku

Dni na ceste bývajú rôzne, dobré aj zlé. Každý je iný. Dennú rutinu, ktorá je otravná a nie veľmi zábavná vystrieda dobrodružstvo, cesta a spoznávanie. Súčasťou rutiny pre jazdou je balenie a príprava na jazdu. počas jazdy to je jedenie, oddychovanie, dokumentovanie priebehu cesty, nakupovanie a hľadanie miesta na spanie ak nie je dohodnuté. Často je to boj so sebou samým alebo nepriateľmi cyklistov ako je počasie, protivietor, hlad alebo arogantný vodči za volantom auta čikamiónu. Je to vyčerpávajúce a často oslabený imunitný systém je náchylný na podliehanie rôznym chorobám a telo je slabé.
Peter Sagan finišoval na piatom mieste

Slovenský cyklista Peter Sagan finišoval na 5. mieste vo štvrtkovej 2. etape pretekov Tirreno - Adriatico, ktorá viedla zo San Vincenza do Casciny a merala 166 km. Jazdec tímu Cannondale do posledných metrov bojoval o prvenstvo na páske. V závere ho súperi trochu zavreli a 24-ročný Žilinčan sa už nedokázal prepracovať na vyššie priečky. Z prvého víťazstva v kariére na pretekoch WorldTour sa tešil Talian Matteo Pelucchi z tímu IAM Cycling.
Saganov Cannondale skončil piaty v časovke družstiev

Slovenský cyklista Peter Sagan obsadil s tímom Cannondale v úvodnej časovke družstiev na 18,5 km medzi Donoraticom a San Vincenzom na pretekoch Tirreno - Adriatico piatu priečku. Cannondale absolvoval trať rýchlostným priemerom 53 km/h za 20:39 min. V čase, keď prišiel do cieľa, bol na 1. mieste.
Najlepší Slováci a Česi na Prestigio City Triathlon 2014 PR článok

Najlepší Slováci a Česi na Prestigio City Triathlon 2014

V seriáli pretekov Európskeho pohára v triatlone bude mať Bratislava premiéru v  rámci triatlonového sviatku Prestigio City Triathlon Bratislava 2014, ktoré sa v slovenskom hlavnom meste uskutoční v dňoch 17. – 18. mája 2014. Už dnes všetko nasvedčuje tomu, že európska triatlonová premiéra v slovenskej metropole bude veľkolepá – chystá sa k nám európska triatlonová špička.
Peter Sagan po roku opäť druhý na Strade Bianche

Slovenský cyklista Peter Sagan začal európsku sezónu 2014 druhým miestom na klasike Strade Bianche medzi talianskymi mestami San Gimignano a Siena, ktorá merala takmer 200 km.