Zážitky, inšpirácie, návody
MTBIKER magazín

Najnovšie články z kategórie Cestná cyklistika

Sports Illustrated útočí na Armstronga

Sports Illustrated útočí na Armstronga

Sedemnásobný víťaz cyklistickej Tour de France Lance Armstrong využíval služby talianskeho lekára Micheleho Ferrariho aj po roku 2004, v minulosti užil zakázanú látku HemAssist a viacerých svojich bývalých tímových kolegov priviedol k dopingu. To je ďalšia spŕška obvinení, ktoré v utorok zverejnil na svojej internetovej stránke časopis Sports Illustrated odvolávajúci sa na nemenované zdroje.
Landis oznámil koniec kariéry

Landis oznámil koniec kariéry

Americký cykllista Floyd Landis neslávne známy svojou dopingovou aférou z Tour de France 2006 oznámil koniec svojej kariéry. "Nikdy viac sa nepostavím na čiaru namaľovanú na ceste, aby som sa čo najrýchlejšie dostal k ďalšej čiare znamenajúcej cieľ. S tým je koniec," vyhlásil 35-ročný Landis pre ESPN.com.
Peter Sagan sa v úvode roka sústredí na klasiky

Peter Sagan sa v úvode roka sústredí na klasiky

Slovenský cyklista Peter Sagan bude mať 26. januára len 21 rokov, ale vďaka svojmu inštinktu, agresívnemu štýlu pretekania sa a úspechom v minulej sezóne bude na jarných klasikách lídrom tímu Liquigas Cannondale. Informuje o tom portál cyclingnews.com. Na rozdiel od vlaňajška nebude sezónu začínať v Austrálii, ale na starom kontinente.
P. Velits zatiaľ vo výsledkoch Vuelty stále tretí

P. Velits zatiaľ vo výsledkoch Vuelty stále tretí

Slovenský cyklista Peter Velits zatiaľ stále figuruje vo výsledkovej listine pretekov Vuelta a Espaňa 2010 na 3. mieste, aj keď už na jeseň sa objavili správy o dopingových problémoch celkovo druhého Ezequiela Mosqueru. Ak sa pozitívny test na maskovaciu látku - diuretikum hydroxyetylškrob (HES) u Španiela potvrdí, hrozí mu diskvalifikácia.
Armstronga netrápia obvinenia, ale zlé meno športu

Armstronga netrápia obvinenia, ale zlé meno športu

Reputácia cyklistiky získava na váhe so stúpajúcou prísnosťou športu voči dopingu. Myslí si to sedemnásobný víťaz Tour de France Lance Armstrong, hoci sám čelí obvineniam, že svoje úspechy nedosiahol čistým spôsobom. Američan priznal, že cyklistika má veľa pozitívnych prípadov, ale dodal, že keby rovnako zodpovedne pristupovali k testovaniu ostatné športové odvetvia, dopadli by rovnako.
Vuelta 2011 po 33 rokoch aj cez Baskicko

Vuelta 2011 po 33 rokoch aj cez Baskicko

Španielske cyklistické preteky Vuelta a Espaňa sa prvýkrát po 33 rokoch vrátia do Baskicka. Trať 66. ročníka jedného z podujatí veľkej trojky predstavili v stredu. Vuelta 2011 bude mať 21 etáp, dve z nich situovali do regiónu Baskicka s dojazdom vo Vitorii a Bilbau. Vuelta naposledy viedla touto severošpanielskou provinciou v roku 1978, keď v nej zrušili časovku v San Sebastiane.
Saganovci v bielom-zeleno-modrých farbách

Saganovci v bielom-zeleno-modrých farbách

Taliansky cyklistický tím Liquigas-Cannondale, v ktorom pôsobia aj slovenskí bratia Peter a Juraj Saganovci, predstavil v talianskom Miláne novú kolekciu dresov pre sezónu 2011. Lídri zoskupenia Ivan Basso, víťaz Giro d´Italia 2006 a 2010, a Vincenzo Nibali, prvý muž poslednej Vuelty a Espaňa, prezentovali nové dresy v bielo-zeleno-modrých farbách.
Valverde ani na tretí pokus nepochodil s odvolaním

Valverde ani na tretí pokus nepochodil s odvolaním

Španielsky cyklista Alejandro Valverde nepochodil ani s posledným odvolaním na najvyššom švajčiarskom súde. Ten potvrdil trest za užívanie zakázanej látky EPO s platnosťou do januára 2012, ktorý vyniesli Medzinárodná cyklistická únia (UCI) a Svetová antidopingová agentúra (WADA). Sankcie sa pôvodne vzťahovali iba na územie Talianska, ale Športový arbitrážny súd (CAS) so sídlom vo švajčiarskom Lausanne v máji minulého roka vyhovel požiadavke UCI a WADA, aby sa rozšírili na všetky krajiny.
Nový tím Schleckovcov pod názvom Leopard-Trek

Nový tím Schleckovcov pod názvom Leopard-Trek

Špičkový cyklistický tím s hviezdami ako Luxemburčan Andy Schleck a Švajčiar Fabian Cancellara sa bude volať Leopard-Trek. Názov oznámili funkcionári vo štvrtok na tímovom obede v Luxemburgu. Leopard je názov firmy manažéra tímu Briana Nygaarda, zatiaľ čo Trek je známa americká značka, ktorá dlhoročne sponzoruje aj tím Lanca Armstronga RadioShack.
Peter Velits medzi hviezdami Okolo Algarve

Peter Velits medzi hviezdami Okolo Algarve

Slovenský cyklista Peter Velits bude patriť medzi hviezdy februárových pretekov Okolo Algarve. Dvadsaťpäťročný tretí muž poslednej Vuelty a Espaňa štartoval v okolí Algarve aj pred rokom, keď skončil desiaty. Ako informovali organizátori prostredníctvom portugalského denníka Record, okrem Velitsa by na pretekoch mali štartovať aj Čech Roman Kreuziger (Astana) či Španiel Luis León Sánchez (Rabobank).
Velitsovci na sústredenie do JAR

Velitsovci na sústredenie do JAR

Slovenské cyklistické dvojičky Peter a Martin Velitsovci vpondelok naberajú kurz Juhoafrická republika, kde absolvujú tradičné novoročné sústredenie. Už druhý rok členovia profesionálneho tímu HTC-Highroad budú v dňoch 3. - 17. januára trénovať v juhoafrickom teple v Heidelbergu neďaleko Johannesburgu.
Triatlonové preteky na N. Zélande bez Armstronga

Triatlonové preteky na N. Zélande bez Armstronga

Slávny americký cyklista Lance Armstrong odriekol svoju účasť na januárovom multišportovom podujatí na Novom Zélande, kde mal znovu začať svoju triatlonovú kariéru. Sedemnásobný víťaz prestížnych pretekov Tour de France sa mal 29. januára predstaviť v triatlonovom šprinte v Rotorue.
Formulár sa odosiela
keyboard_arrow_up