Zážitky, inšpirácie, návody
MTBIKER magazín

Najnovšie články z kategórie Cyklistika

Contador po triumfe v 3. etape na čele Okolo Katalánska

Trojnásobný víťaz Tour de France Alberto Contador za 4:45:31 h triumfoval s náskokom 23 sekúnd v stredajšej 3. etape cyklistických pretekov Okolo Katalánska na trati z La Vall d´en Bas a Vallnordu v Andorre (189,4 km). Španielsky jazdec tímu Saxo Bank prevzal celkové vedenie. Druhý v stredu bol Talian Michele Scarponi (Lampre) a tretí skončil Američan Levi Leipheimer (Radioshack). Contador v týchto dňoch čaká na rozhodnutie Medzinárodnej cyklistickej únie (UCI) o tom, či sa táto organizácia odvolá proti zrušeniu obvinení Španiela z dopingu.
Peter Prívara novým prezidentom SZC

Novým prezidentom Slovenského zväzu cyklistiky (SZC) sa stal Peter Prívara, ktorý vo funkcii po desiatich rokoch nahradil olympijského víťaza Antona Tkáča. Vo verejnom hlasovaní na konferencii SZC dal hlas novému šéfovi slovenskej cyklistiky 33 z 55 delegátov. Proti jeho voľbe sa vyslovilo 14 hlasujúcich. Ďalším kandidátom na post prezidenta SZC bol Milan Novosad, v prospech ktorého sa vzdal prípadnej kandidatúry Anton Tkáč.
Martin víťazom Paríž - Nice, Sagan odstúpil

Nemec Tony Martin sa stal víťazom 69. ročníka cyklistických pretekov Paríž - Nice, ktoré vyvrcholili v nedeľu záverečnou etapou. Poslednú ôsmu časť podujatia v okolí Nice (124 km) vyhral francúzsky šampión Thomas Voeckler. Dvadsaťpäťročný Martin kontroloval vývoj pretekov od svojho víťazstva v piatkovej časovke. V konečnom účtovaní si udržal náskok 36 sekúnd pred krajanom Andreasom Klödenom. Tretiu priečku obsadil Brit Bradley Wiggins.
Peter Velits Cyklistom roka 2010

Cyklistom roka 2010 na Slovensku sa stal Peter Velits. Dvadsaťšesťročný rodák z Bratislavy s púchovským domicilom obhájil v ankete Slovenského zväzu cyklistiky prvenstvo z predchádzajúceho roka, najlepším bol aj v roku 2007. Peter Velits súťaží za profesionálny tím HTC - Highroad. Vlani ho zranenie vyradilo z účasti na Tour de France, ale na Vuelta a Espaňa skončil celkove tretí, pričom ak sa potvrdí doping druhého Španiela Ezequiela Mosqueru, posunie sa dokonca na druhé miesto. Na Vuelte vyhral dve etapy, tímovú i individuálnu časovku.
Peter Sagan tretí na 34 Classica Sarda Olbia

Slovenský cyklista Peter Sagan má na úvod sezóny skvelú formu. Dokázal to aj v nedeľu na Sardínii na jednodňovej klasike nazvanej Sarda Sassari, ktorá merala 194,4 km. Odchovanec žilinskej cyklistiky prišiel do cieľa na tretej priečke!
Prednášky z konferencie Aby Šport Nebolel sú online

Prednášky, ktoré odzneli na konferenciii ABY ŠPORT NEBOLEL - sú k dispozícii na web stránke - http://www.imunosport.sk/#/prednasky - v dolnej časti stránky je pri každej prednáške tlačítko - STIAHNUŤ. Otvorené je už aj fórum, kde môžte napísať svoje postrehy, pripomienky, komentáre a jasnééé, že aj pochvaly... ;)
Polc prvý na mestskom downhille vo Valparaiso v Chile

Po mestkom preteku v Santose ma čakal už posledný z mojej zimnej tour vo Valparaise v Čile.
Možno si niekto pamätáte, že som minuli rok vyhral a opisoval tuto trať, ako najťažšiu a najdlhšiu z pomedzi mestkych pretekov. Treba tu ukázať ako človek vie zvládnuť jazdu na hline, schodoch, skokoch klopenkach a k tomu ešte prišliapnuť do pedálov.
Sagan jedenásty na Trofeo Laigueglia

Slovenský cyklista Peter Sagan obsadil 11. miesto v pretekoch Trofeo Laigueglia na 183,8 km v Taliansku. Jazdec tímu Liquigas-Cannondale priviedol do cieľa 25-člennú skupinu, ktorá za najlepšou desiatkou zaostala o 52 sekúnd. Víťazom sa stal Talian Daniele Pietropolli.
Stručný prehľad hlavových zložení a postup pri servisovaní

Hlavové zloženie bicykla spája vidlicu s rámom a zabezpečuje ovládanie smeru jazdy na bicykli. Jeho poškodenie alebo opotrebenie má za následok zhoršenú ovládateľnosť bicykla. Prejavuje sa vôľou alebo naopak tuhosťou chodu pri otáčaní riadidlami. Problémy sa najčastejšie objavia po nesprávnej montáži hlavového zloženia, zadretím ložísk spôsobeným nečistotami alebo nadmerným dlhodobým zaťažovaním.
Nový závodný tím jazdí na Schwalbe PR článok

Nový závodný tím jazdí na Schwalbe

Schwalbe je sponzorom plášťov pre nový luxemburský tím Leopard Trek. Výrobca pneumatík z Reichshofu pri Kolíne vybaví tím bezdušovými pneumatikami Ultremo HT. Stajňa, ktorú svetová cyklistická organizácia UCI nominovala ihneď ako svetovú jednotku má ctižiadostivé ciele: „Chceme vyhrať Tour 2011“, oznámil dvojnásobne druhý Andy Schleck.
Gilbertovo víťazstvo, Velitsovci v pelotóne

Belgičan Philippe Gilbert sa stal víťazom úvodnej etapy cyklistických pretekov Volta ao Algarve, ktorá sa išla z Algarve do Albufeiry a merala 157,5 km. Cyklista tímu Omega Pharma-Lotto si výborne načasoval záverečný atak a vyhral s náskokom 5 sekúnd pred Nemcami Geraldom Ciolekom a Andrém Greipelom. Gilbert vybojoval pre seba i celý svoj tím prvé víťazstvo v roku 2011 a stal sa lídrom pretekov. Slovenskí bratia Peter a Martin Velitsovci prišli do cieľa s minimálnou stratou ako súčasť pelotónu. Peter Velits obsadil 42. miesto a Martin Velits bol šesťdesiaty piaty.
Armstrong končí kariéru, tentoraz definitívne

Americký cyklista Lance Armstrong opäť končí kariéru, tentoraz definitívne. Podľa 39-ročného Texasana, ktorý prešiel sedemkrát cieľom poslednej etapy na Tour de France ako celkový víťaz, by už nemali existovať žiadne zadné vrátka na návrat. Posledným súťažným podujatím jeho kariéry bola austrálska Tour Down Under, kde skončil na konečnej 67. priečke. "Vo všetkom však platí nikdy nehovor nikdy," zasmial sa v rozhovore pre AP Armstrong a doplnil: "Len si, samozrejme, robím žarty."