Najnovšie články z kategórie Cyklokros

Úspešná obhajoba Štybara, Slováci neuspeli

Čech Zdeněk Štybar obhájil v nemeckom St. Wendeli titul majstra sveta v cyklokrose. V pretekoch kategórie elite odsunul na ďalšie medailové priečky Belgičanov Svena Nijsa a Kevina Pauwelsa. Trio Slovákov skončilo v piatej desiatke s výraznou stratou na víťaza. Na náročnej trati najlepšie skončil Milan Barényi, ktorého klasifikovali na 41. mieste. O šesť priečok nižšie sa umiestnil Róbert Gavenda, Václavovi Metličkovi patrila 49. pozícia. Slovenskí reprezentanti tak nenaplnili svoj cieľ, aby aspoň jeden z nich skončil v prvej polovici výsledkovej listiny.
Albert celkovým víťazom SP 2010/11

Belgičan Niels Albert sa stal celkovým víťazom Svetového pohára v cyklokrose 2010/11. Albert vyhral aj záverečné ôsme preteky Svetového pohára v holandskom Hoogerheide a potvrdil svoje prvenstvo v seriáli. V Hoogerheide i celkovo v SP za ním skončili jeho krajania Kevin Pauwels a Sven Nijs. Albert bojoval v prvej polovici sezóny o líderskú pozíciu s Čechom Zdeňkom Štybarom, úradujúci majster sveta sa však potom zranil a vynechal časť seriálu. Zo Slovákov štartoval v Hoogerheide len Róbert Gavenda, ktorého klasifikovali na 30. mieste. Bývalý úspešný mládežník skončil zo Slovákov najlepšie aj v hodnotení celého SP, keď mu patrí 38. priečka.
CYKLOKROS: Albert celkovým víťazom SP 2010/11

Belgičan Niels Albert sa stal celkovým víťazom Svetového pohára v cyklokrose 2010/11. Na potvrdenie prvenstva v sedemdielnom seriáli mu stačilo aj 2. miesto v záverečných pretekoch vo francúzskom Pont-Chateau, kde triumfoval jeho krajan Kevin Pauwels. Albert bojoval v prvej polovici sezóny o líderskú pozíciu s Čechom Zdeňkom Štybarom, úradujúci majster sveta sa však potom zranil a vynechal záver seriálu.
Cyklokros: V Belgicku titul pre Alberta, v ČR pre Štybara

Výsledky víkendových národných šampionátov v cyklokrose
I. ročník podujatia Šport áno, drogy nie

Nadviazať na tradíciu slovenského cyklokrosu a zároveň podporiť mladých nádejných športovcov, sa v tomto roku rozhodol petržalský GM pro Cycling team. V Bratislave preto, pod záštitou Slovenského zväzu cyklistiky a občianskeho združenia Budúcnosť nádejí, usporiada v sobotu 23. októbra 2010 5. kolo pretekov Slovenského pohára mládeže v cyklokrose.
Cyklokros Slovenský pohár UCI C2 Horná Mičiná

Slovenský pohár v cyklokrose mal premiéru v tejto sezóne v Hornej Mičinej, kde na perfektne pripravenej trati súťažili kategórie žiakov, kadetov, žien a junioriek, ako aj masters a v kategórii elite,ktorí mali zároveň aj preteky UCI C2.
Majstrovstvá sveta v cyklokrose, Hoogerheide (Holandsko) - deň druhý

Druhý deň Majstrovstiev sveta v cyklokrose v holandskom Hoogerheide bolo rovnaké počasie ako prvý deň – v noci mráz, cez deň chladno, veterno a slnečno. Trávnaté a hlinité časti okruhu vydržali nápor stoviek prejazdov, aj keď v druhej polovici pretekov mužov začala trať pomaly mäknúť.
Majstrovstvá sveta v cyklokrose, Hoogerheide (Holandsko) - deň prvý

Rekordný počet 24 krajín sa oficiálne prihlásilo na Majstrovstvá sveta v cyklokrose v holandskom Hoogerheide. Je to o tri viac ako na predchádzajúcich majstrovstvách v talianskom Trevise v roku 2008 alebo belgickom Hooglede-Gits v roku 2007. Nováčikom je Cyprus, po rokoch prestávky sa zúčastňujú pretekári Rumunska a Ruska. V štyroch kategóriách je prihlásených viac ako 200 pretekárov.
Majstrovstvá sveta v cyklokrose, Hoogerheide (Holandsko), 31. januára – 1. februára 2009

Hoogerheide je malá dedina ležiaca na hraniciach s Belgickom, ktorú preslávil rodák Adri van der Poel, viacnásobný víťaz jarných klasík a majster sveta v cyklokrose. Aj zásluhou Adri van der Poela sa v Hoogerheide každoročne usporiadavajú významné preteky v cyklokrose a na tento rok UCI pridelila tejto malej dedinke právo usporiadať majstrovstvá sveta v cyklokrose.
MS: Sagan oslávil 18. narodeniny striebrom

Po dvoch rokoch vybojoval Slovák na majstrovstvách sveta v cyklokrose medailové umiestnenie, v pretekoch juniorov na šampionáte v talianskom Trevise sa zo striebra tešil Peter Sagan.
Cyklokros pre všetkých

alebo Zablaťťe seba aj bike len za 50 Sk :-)

Bol to prvý ročník a takmer som sa zapísal do jeho histórie “bedňou“. Prišiel som, videl som, prepálil som. No čo, každý, kto sa nechá príliš uniesť atmosférou závodu to predsa môže prepáliť a ja nie som výnimkou. Ale tých pár minút slávy, keď som viedol a vchádzal do druhého okruhu na čele a moderátor hovoril moje meno, mi už nikto nezoberie.
CYKLOKROS-SP: V Koksijde sa darilo najmä nádejam SR

KOKSIJDE 24. novembra (SITA) - Belgičan Sven Nijs sa stal víťazom sobotňajších štvrtých pretekov Svetového pohára v cyklokrose. V domácich terénoch v Koksijde sa svetová jednotka presadila druhýkrát vo Svetovom pohári 2007/08. V Koksijde Nijs neprehral už štyri roky. V sobotu zdolal na ťažkej trati s piesčitým podkladom krajana Erwina Verveckena o štyri sekundy.