Najnovšie články z kategórie Cykloturistika

80 dňové putovanie po Maroku v 3 minútovom klipe

Po horských oblastiach v pohorí Atlas, ale aj cez púštne oblasti v Sahare a rôzne mestá a dedinky. Exotický kraj plný scenérií, ktorý má čo ponúknuť aj bikerom.
Okolo Flámska: Sprievodné vozidlá spôsobili vážne kolízie s jazdcami, ktorí po pádoch už nemohli ďalej pokračovať, Sagan skončil štvrtý

Peter Sagan si musí na prvé víťazstvo na veľkých klasikách ešte počkať, na nedeľňajších pretekoch Okolo Flámska obsadil 4. miesto. Víťazom pretekov na 264 km medzi Bruggami a Oudenaarde sa stal Alexander Kristoff, ktorý je prvým nórskym víťazom tohto monumentu.
Originálna reklama na belgickú bike akciu s odkazom na Saganove uštipnutie hostesky

Jeden z pamätných kúskov Petra Sagana sa dočkal zaujímavého pokračovania. Jeho uštipnutie alebo chytenie "sedacieho svalu" hostesky Maja Leye sa dostalo do podarenej reklamy na marcovú akciu E3 Harelbeke.
Okolo Ománu: Saganove momenty

Aj keď Sagan nevyhral ani jednu z etáp, zaznamenal viacero výborných umiestnení a pokračuje v príprave na klasiky. Pozrite sa na fotomomentky z jeho vystúpenia v Ománe a vyjadrenie športového riaditeľa Tinkoff-Saxo na Petrove výsledky.
Kráľovskú etapu Okolo Ománu vyhral Ferri a Sagan je už 237 dní bez víťazstva

Španiel Rafael Valls Ferri z tímu Lampre vyhral kráľovskú štvrtú etapu cyklistických pretekov Okolo Ománu, ktorá viedla od mešity Qaboos Grande do Zelených vrchov na Jabal al Akhdhar a merala 189 km. Dvadsaťsedemročný rodák z Alcoy sa vďaka triumfu posunul aj na prvé miesto celkového poradia. Druhý prišiel do cieľa tímový kolega Petra Velitsa z BMC Tejay van Garderen, tretí bol Alejandro Valverde z Movistaru.
Sagan siedmy v 1. etape Okolo Ománu a na prvé víťazstvo v drese Tinkoff-Saxo stále čaká

Víťazom 1. etapy na cyklistických pretekoch Okolo Ománu sa stal v utorok Talian Andrea Guardini z tímu Astana. Sagan obsadil v záverečnom špurte 7. priečku. Guardini zvládol 161 km z Bayt Al Naman Castle do Al Wutayyahu za 3:45:37 h.
Okolo Dubaja: V celkovom poradí skončil Michael Kolář 76. a Juraj Sagan 88.

Brit Mark Cavendish sa stal celkovým víťazom cyklistických pretekov Okolo Dubaja, ktoré vyvrcholili sobotňajšou záverečnou etapou s dĺžkou 128 km a cieľom pod najvyššou budovou na svet Burj Khalifa. Jazdec tímu Etixx - Quick-Step bol pred sobotou na 2. mieste so štvorsekundovou stratou na Johna Degenkolba, vďaka triumfu v 4. etape získal aj desaťsekundový bonus a posunul sa pred nemeckého jazdca. Cavendish v závere etapy vyťažil z výbornej práce tímových kolegov.
Juraj Sagan a Michael Kolář sa predstavia v drese Tinkoff-Saxo na cyklistických pretekoch Okolo Dubaja

Preteky Okolo Dubaja sa sa uskutočnia od 4. do 7. februára a Peter Sagan bude od 8. februára štartovať na Okolo Kataru. Pozrite sa na to, čo ich čaká v Dubaji.
Po stopách Inkov: Hľadanie stratených trailov v Peru

Dokument vznikol v lete 2014, kedy sa skupinka bikerov vydala do strednej časti peruánských Ánd. Nejde iba o čisto bike jazdenie, ale dokument prináša aj viacero historických zaujímavostí pre doplnenie súvislostí o jednej z významných civilizácií našej minulosti.
Ako rodiny s deťmi aktívne trávili voľný čas na bicykloch na Horehroní

V dňoch 25.-28.9.2014 sa na Horehroní v Čiernom Balogu uskutočnil neoficiálny 2.cyklozraz. Stretlo sa tu takmer 70 dospelých aj detských cyklistov. Rodiny so staršími aj mladšími detičkami prišli z celého Slovenska a určite neoľutovali.
Zostrih pádov na klasike Okolo Flámska 2014

Pozrite si zostrih pádov na klasike Okolo Flámska, kde prišlo do cieľa iba 102 z 200 závodnikov. Niektoré pády boli naozaj strašné. Ako keď sa postavila staršia žena do cesty belgickému jazdcovi...
Sagan zaostal a Cancellara obhájil triumf na Okolo Flámska

Švajčiar Fabian Cancellara sa stal víťazom ďalšieho z pätice cyklistických monumentov Okolo Flámska. Na 260 km trati zo západu na východ Flámska medzi Bruggami a Oudenaarde obhájil vlaňajšie prvenstvo, tentoraz však v závere nebojoval o víťazstvo so Slovákom Petrom Saganom.