Najnovšie články z kategórie Dohnany

Kulhavý a Dahle-Flesja majstrami Európy v XC

Majsterkou Európy v cross country horských cyklistov na kontinentálnom šampionáte v slovenských Dohňanoch sa v kategórii ženy-elite stala skúsená nórska pretekárka Gunn-Rita Dahleová-Flesjová. Janka Števková skončila na 17. mieste a Elena Ondášová 44. V mužoch Jarda Kulhavý porazil Juliena Absalona a pripísal si ďalší veľký triumf. Michal Lami skončil 37., Milan Barényi 47.
Dohňany: V sobotu tituly pre Kerschbaumera a Bressetovú

Majsterkou Európy v cross country horských cyklistov sa pre rok 2011 stala v kategórii žien do 23 rokov Julie Bressetová. Francúzska reprezentantka predstihla v cieli kontinentálneho šampionátu v slovenských Dohňanoch Britku Annie Lastovú o 52 s, bronzovej Nórke Elisabeth Sveumovej "nadelila" 3:53 min. V štartovom poli sa predstavili aj dve Slovenky: Michaela Maláriková obsadila 22. miesto, Monika Kadlecová skončila na 26. pozícii.
Juniorské tituly pre Neffovú a Schuermansa, Lami 10.

Majsterkou Európy v cross country horských cyklistov sa pre rok 2011 stala Švajčiarka Jolanda Neffová. Osemnásťročná pretekárka v cieli kontinentálneho šampionátu v slovenských Dohňanoch predstihla svoju krajanku Lindu Indergandovú o 28,186 s, bronzovej Nemke Johanne Techtovej „nadelila“ 1:07,957 min. Jediná Slovenka v štartovom poli Adriana Milotová preteky nedokončila.
ME Dohňany: Štafety pre Francúzov, Slováci na 12. mieste

Prvú zlatú medailu na majstrovstvách Európy v cross country horských cyklistov získali jazdci z Francúzska, ktorí triumfovali v štvrtkových štafetách. Francúzi sa presadili až v závere s minimálnym náskokom pred Švajčiarmi, bronz si vyjazdilo talianske kvarteto. Slovenská štvorica v zložení Milan Barényi, Janka Števková, Tomáš Kubek, Jozef Bebčák obsadila dvanástu pozíciu.
V Dohňanoch od štvrtka ME v cross country

Spolu 399 jazdcov z 26 krajín sa predstaví na tohtotýždňových majstrovstvách Európy v cross country horských cyklistov v Dohňanoch neďaleko Púchova. Na Slovensku sa zíde kompletné európska špička, chýbať nebudú ani obhajcovia zlatých medailí z minuloročného kontinentálneho šampionátu Čech Jaroslav Kulhavý a Švajčiarka Katrin Leumannová.
V nominácii do Dohnian aj obaja majstri SR

Slovensko bude na majstrovstvách Európy v cross country v Dohňanoch (4. - 7. augusta 2011) reprezentovať spolu 27 pretekárov. V elitných kategóriách bude SR zastupovať osem mužov a dve ženy. Nechýbajú ani úradujúci majstri SR v kategóriách elite Michal Lami a Janka Števková. Do prvého reprezentačného tímu, ktorý bude mať hradené všetky výdavky, sa dostalo spolu 6 pretekárov.
V Dohňanoch víťazne Soukup a Števková

Slovenská reprezentantka Janka Števková a Rakúšan Christoph Soukup sa stali víťazmi sobotňajších pretekov 3. kola Slovenského pohára v cross country v okolo Dohnian. Soukup o viac ako tri minúty zdolal slovenského veterána Milana Barényiho, Števková viac ako dve minúty „naložila“ druhej Poľke Katarzyne Solus-Miškowiczovej.
GRAND PRIX DOHŇANY 2007

GRAND PRIX DOHŇANY sú preteky v MTB XC 2007 2 kategórie UCI a zároveň 3.kolo SP v cross-country. Celá táto paráda sa spustí 1.7. 2007 v jazdeckom areáli v Dohňanoch pri Púchove.