Najnovšie články z kategórie Downhill

Filip Polc víťazne na Santos Urban DH v Kolumbii PR článok

Filip Polc víťazne na Santos Urban DH v Kolumbii

Tak ako po minule roky aj teraz sa v zimnom obdobi Filip sustredi na snuru mestskych pretekov v Juznej Amerike. Po dobrom zaciatku v Kolumbijskom Manizales, sa mu podarilo zvitazit v juibilejnom 10 vyrocnom preteku v Brazilskom Santose.
Vychádza nový videodokument o DH PR článok

Vychádza nový videodokument o DH

Minulý rok vyšiel trailer na pripravovaný dokument o zjazde v hlavnej úlohe s Matúšom Korytkom. Konečne si môžete pozrieť plnú verziu v ktorej Matúš rozpráva o svojich začiatkoch, o DH i o tom čo mu tento šport dáva i berie. Film vznikol vďaka spolupráci tímu AltwayFilms a štúdia LEMUR.
Filip Polc druhý v Kolumbii

Filip Polc si užíva zimnú dovolenku v Južnej Amerike, kde sa zúčastňuje viacerých urban downhill pretekov, na ktorých býva tradične jedným z favoritov. Tentokrát bol Filip druhý v Manizales v Kolumbii a poslal nám krátky report (v angličtine). Plus video
Filip Polc vyhral Holy Race v Japonsku PR článok

Filip Polc vyhral Holy Race v Japonsku

Filip Polc si prišiel po ďalšie víťazstvo na urban trati v Japonsku. Red Bull Holy Ride v Saijo City nachystal krátku 500 metrovú trať s 238 schodmi. Vyraďovacie kolá boli vo forme duelov a Filip nenašiel konkurenciu. Video a tlačová správa (po anglicky) v článku.
V stredisku Bílá víťazne Mikulenka a Bártová

Výsledky nedeľňajšieho 6. kola pretekov CTM Moravsko-slovenský DH cup v zjazde horských cyklistov v stredisku Bílá:
Zjazd na Malinom Brde pre Charváta a Bártovú

Výsledky nedeľňajšieho 7. kola Slovenského pohára v zjazde horských cyklistov na Malinom Brde:
Zjazd v Malej Lučivnej pre Charváta a Bártovú

Výsledky nedeľňajšieho 6. kola Slovenského pohára v zjazde horských cyklistov v Malej Lučivnej.
Propozície: Malá Lučivná 6. kolo SPDH PR článok

Propozície: Malá Lučivná 6. kolo SPDH

Názov pretekov: DH Malá Lučivná

Usporiadateľ: Slovenský zväz cyklistiky

Organizátor: TCK- Žilina v spolupráci s DK Riders a  strediskom Malá Lučivná

Termín konania: Nedeľa 18.9.2011

Miesto konania: Malá Lučivná (pri Párnici)
MS DH: Triumf Harta v zjazde, Laktiš 74.

Majstrom sveta v zjazde v horskej cyklistike sa v nedeľu vo švajčiarskom stredisku Champéry stal iba 20-ročný jazdec z Veľkej Británie Danny Hart. Zo slovenských pretekárov obsadil v elitnej kategórii mužov 74. priečku Matej Laktiš, ktorý mal na Harta stratu takmer dvoch minút.
Peško dvanásty v 4X, Prokop majstrom

Slovenský reprezentant Marek Peško obsadil vo fourcrosse na majstrovstvách sveta v horskej cyklistike vo francúzskom Champéry konečné 12. miesto. Ďalší slovenský zástupca Filip Polc skončil 22. Majstrom sveta v zjazdárskej disciplíne sa stal Čech Michal Prokop.
Na Plejsoch víťazne Mikulenka a Pialová

Výsledky nedeľňajších pretekov 5. kola Slovenského pohára v zjazde horských cyklistov na Plejsoch.
Celkové triumfy v zjazde pre Gwina a Moseleyovú

Američan Aaron Gwin a Francúzka Myriam Nicolová sa v nedeľu stali v talianskom stredisku Val di Sole víťazmi záverečných siedmych pretekov Svetového pohára v zjazde horských cyklistov v roku 2011. Gwin triumfoval pred Britom Dannym Hartom, Nicolová zdolala svoju krajanku Florianne Puginovú. Jediný Slovák v štartovom poli Martin Knapec obsadil 63. pozíciu.