Články v kategórii 'Drahova Cyklistika' (13 - 24 z 37 článkov)

21.11.2016 2 463 10

Slovenským reprezentantom v dráhovej cyklistike Jozefovi Metelkovi a Alžbete Pavlendovovej sa darilo na exhibičnom šesťdňovom podujatí v belgickom Gente.
Metelka premiérovo na SP v Glasgowe na 14. mieste

06.11.2016 3 624 1 18

Jozef Metelka vo svojej premiére na pretekoch Svetového pohára cyklistov-dráharov medzi "zdravými" pretekármi v Glasgowe skončil v kvalifikácii stíhačky jednotlivcov na 14. mieste.
Zlatá jazda a hlavne riadna oslava víťazstva Jozefa Metelku v Riu

11.09.2016 7 200 4 50

"Keď som ho už videl pred sebou, tak som do toho šliapol, aby som ho chytil. Podarilo sa, som veľmi rád,“ povedal 30-ročný rodák z Piešťan a doplnil "Stáť na stupni pre víťazov so zlatom na krku a počúvať slovenskú hymnu je krásny pocit. Jozef Metelka sa stal suverénnym víťazom sobotňajších stíhacích pretekov mužov kategórie C4 na 4 kilometre na Hrách XV. paralympiády v brazílskom Riu de Janeiro.
Jozef Metelka predviedol absolútne famózny výkon na velodróme v Riu de Janeiro a vybojoval zlato

11.09.2016 8 235 42

Slovenský reprezentant v cyklistike Jozef Metelka sa stal suverénnym víťazom sobotňajších stíhacích pretekov mužov kategórie C4 na 4 kilometre na Hrách XV. paralympiády v brazílskom Riu de Janeiro. Tridsaťročný rodák z Piešťan bezkonkurenčne vyhral kvalifikáciu v paralympijskom rekorde a vo večernom finále na miestnom Olympijskom velodróme zdolal Austrálčana Kyla Bridgwooda.
Cavendish sa dočkal prvej olympijskej medaily

16.08.2016 4 628 16 -19

Mark Cavendish sa stal vďaka 30 etapovým triumfom na Tour de France, zisku dúhového dresu majstra sveta či desiatkam víťazstiev na iných veľkých pretekoch jedným z najúspešnejších britských cyklistov, ale až do pondelka mu chýbala olympijská medaila. Dočkal sa jej nie na ceste, ale na dráhe.
Padá sa aj v dráhovej cyklistke: Hoskinsovú prepustili z nemocnice bez zlomenín

09.08.2016 4 917 2 -1

Austrálsku dráhovú cyklistku Melissu Hoskinsovú už prepustili z nemocnice a napriek ťažkému pádu počas pondelkového tréningu na velodróme v Riu de Janeiro verí, že ešte pomôže svojmu družstvu v olympijských stíhacích pretekoch. Po kolízii v rýchlosti takmer 60 km/h sa ocitli na zemi aj jej kolegyne z tímu Ashlee Ankudinoffová, Georgia Bakerová a Amy Cureová, na kolesách sa uzdržala iba Annette Edmondsonová.
Metelka na majstrovstvách sveta v dráhovej cyklistike v Montichiari vybojoval striebornú medailu

18.03.2016 1 986 3 24

Slovenský reprezentant Jozef Metelka získal vo štvrtok na majstrovstvách sveta v dráhovej cyklistike zdravotne znevýhodnených športovcov v talianskom Montichiari striebornú medailu na kilometrovej trati s pevným štartom v skupine MC4.
Alžbeta Pavlendová skončila šestnásta v bodovačke na treťom podujatí Svetového pohára v Londýne

07.12.2014 2 350 4 6

Slovenská reprezentantka v dráhovej cyklistike Alžbeta Pavlendová obsadila 16. miesto v bodovacích pretekoch žien na treťom podujatí Svetového pohára v Londýne. Na olympijskej dráhe v britskej metropole triumfovala Amy Cureová.
Jens Voigt prekonal svetový rekord v hodinovke

19.09.2014 3 743 2 5

Nemec Jens Voigt utvoril na velodróme vo švajčiarskom Grenchene nový svetový rekord v cyklistickej hodinovke. Jeden z najpopulárnejších jazdcov v pelotóne, ktorý nedávno ukončil aktívnu profesionálnu kariéru, zvládol vo vymedzenom čase prejsť 51,115 km.
Jozef Metelka vybojoval v Mexiku tri medaily

14.04.2014 2 255 1 8

Slovenský reprezentant Jozef Metelka zavŕšil svoje úspešné vystúpenie na paracyklistických majstrovstvách sveta na dráhe v mexickom Aguascalientes ziskom striebornej medaily v disciplíne scratch bez rozdielu kategórií.
Pavlendová skončila trinásta v scratchi

27.02.2014 1 660 1

Slovenská reprezentantka Alžbeta Pavlendová obsadila 13. miesto v scratchi na majstrovstvách sveta v dráhovej cyklistike v kolumbijskom Cali. V hladkej jazde žien na dráhe triumfovala v hromadnom šprinte po odjazdení 40 kôl (10 km) po trinástich minútach pretekov s priemernou rýchlosťou 46,164 km/h Belgičanka Kelly Druytsová.
Pavlendová v Manchestri sedemnásta v scratchi

02.11.2013 1 308 1

Slovenská reprezentantka v dráhovej cyklistike Alžbeta Pavlendová obsadila v piatkovom večernom finále 17. miesto v scratchi na pretekoch Svetového pohára v anglickom Manchestri (1. - 3. novembra).