Zážitky, inšpirácie, návody
MTBIKER magazín

Najnovšie články z kategórie Drahova Cyklistika

Jozef Metelka vybojoval v Mexiku tri medaily

Slovenský reprezentant Jozef Metelka zavŕšil svoje úspešné vystúpenie na paracyklistických majstrovstvách sveta na dráhe v mexickom Aguascalientes ziskom striebornej medaily v disciplíne scratch bez rozdielu kategórií.
Pavlendová skončila trinásta v scratchi

Slovenská reprezentantka Alžbeta Pavlendová obsadila 13. miesto v scratchi na majstrovstvách sveta v dráhovej cyklistike v kolumbijskom Cali. V hladkej jazde žien na dráhe triumfovala v hromadnom šprinte po odjazdení 40 kôl (10 km) po trinástich minútach pretekov s priemernou rýchlosťou 46,164 km/h Belgičanka Kelly Druytsová.
Pavlendová v Manchestri sedemnásta v scratchi

Slovenská reprezentantka v dráhovej cyklistike Alžbeta Pavlendová obsadila v piatkovom večernom finále 17. miesto v scratchi na pretekoch Svetového pohára v anglickom Manchestri (1. - 3. novembra).
Pavlendová bola druhá v scratchi vo Viedni

Slovenská reprezentantka v dráhovej cyklistike Alžbeta Pavlendová obsadila 2. miesto v scratchi na pretekoch I. kategórie UCI vo Viedni. Na dráhe v rakúskej metropole obhájila umiestnenie z vlaňajška. V pretekoch na 500 m s pevným štartom skončila Pavlendová piata.
Pavlendová piata v rebríčku UCI v scratchi

Slovenská reprezentantka v dráhovej cyklistike Alžbeta Pavlendová obsadila konečné 5. miesto vo svetovom rebríčku UCI v disciplíne scratch v sezóne 2012/13.
Pavlendová nedokončila omnium, skončila 17.

Slovenská reprezentantka v dráhovej cyklistike Alžbeta Pavlendová obsadila v omniu na majstrovstvách sveta v bieloruskom Minsku konečné 17. miesto. Dvadsaťtriročná Slovenka síce neabsolvovala celú súťaž, ale napokon ju klasifikovali na poslednej priečke. Po štvrtej disciplíne, nedeľňajšej prvej - individuálnej stíhačke - z pretekov odstúpila. Najvšestrannejšou cyklistkou súčasnosti je Američanka Sarah Hammerová.
Sir Chris Hoy & Science in Sport

Žiadne prevody, odpruženie ani brzdy...len čistá ľudská sila a jej spojenie s bicyklom.
V bodovacích pretekoch titul pre Češku Macháčovú

Slovenská dráhová cyklistka Alžbeta Pavlendová je po úvodných troch disciplínach viacbojárskeho omnia na majstrovstvách sveta v bieloruskom Minsku na 17. mieste. Slovenka skončila v letmom kole i bodovacích pretekoch na 16. mieste, vo vyraďovacích pretekoch bola trinásta.
Pavlendová skončila v scratchi na 8. mieste

Slovenská reprezentantka v dráhovej cyklistike Alžbeta Pavlendová obsadila 8. miesto v disciplíne scratch na MS v bieloruskom Minsku. Pre 23-ročnú Slovenku je to najlepší výsledok kariéry na svetových šampionátoch.
Zlato v tímovom šprinte putuje do Nemecka

Reprezentanti Nemecka v dráhovej cyklistike Rene Enders, Stefan Botticher a Maximilian Levy sa stali v bieloruskom Minsku majstrami sveta v tímovom šprinte. Na šampionáte zdolali vo finále tím Nového Zélandu. Nemci dosiahli v súboji o zlato čas 43,495 s, družstvo z Oceánie bolo o 49 tisícin sekundy pomalšie. Bronz si vybojovali Francúzi. Zlato v scratchi patrí Írovi Martynovi Irvinovi.
Pervis sa dočkal prvého zlata

Francúz Francois Pervis sa stal majstrom sveta v súťaži na 1 km s pevným štartom na svetovom šampionáte v bieloruskom Minsku. Dvadsaťosemročný francúzsky reprezentant ukončil dlhé čakanie na najcennejší kov z MS v tejto disciplíne, keď v minulosti získal štyrikrát bronz a raz striebro. Pervis triumfoval pred Simonom van Velthoovenom z Nového Zélandu. V stíhacích pretekoch jednotlivkýň triumfovala Američanka Sarah Hammerová pred dvojicou Austrálčaniek.
Pavlendovej sa darilo v Ladies Cupe v Berlíne

Slovenská reprezentantka v dráhovej cyklistika Alžbeta Pavlendová obsadila v Ladies Cupe v rámci šesťdňových pretekov v nemeckom Berlíne 7. miesto. Počas troch dní absolvovala slovenská dráharská jednotka šesť štartov, najviac sa jej darilo v jednotlivých disciplínach vo vylučovacích pretekoch.