Najnovšie články z kategórie Fabian Cancellara

Cancellara o Saganovi: Dosiahol to, po čom som vždy túžil

"Sagan v závere uplynulej sezóny dokázal to, po čom som ja vždy túžil - stal sa majstrom sveta. Pre mladého jazdca nikdy nie je ľahké vyrovnať sa s tlakom, peniazmi či situáciou v tíme, ale Sagan to dokázal. Je stále mladý a má pred sebou ešte dlhú kariéru," uviedol uznanlivo Cancellara.
Aj Sagan už býva pod tlakom, tvrdí Cancellara

Mladší cyklisti v pelotóne nepociťujú taký tlak ako starší. Nesúťažia s pocitom, že musia víťaziť, ale že chcú víťaziť. A je to aj prípad Petra Sagana. Tvrdí to ostrieľaný švajčiarsky borec Fabian Cancellara, pre ktorého bol Sagan v roku 2013 najväčším vyzývateľom v jarnej časti sezóny na klasických pretekoch v Belgicku, Holandsku, Francúzsku a Taliansku.
Cancellara vyhral Peklo severu a je novým lídrom rebríčka

Švajčiar Fabian Cancellara potvrdil pozíciu najväčšieho favorita a stal sa víťazom 111. ročníka slávnej jednodňovej cyklistickej klasiky Paríž - Roubaix. Vďaka zisku 100 bodov do rebríčka UCI sa 32-ročný jazdec tímu RadioShack-Leopard stal novým lídrom svetového renkingu, na čele vystriedal Slováka Petra Sagana. Dvadsaťtriročný rodák zo Žiliny na Pekle severu či Kráľovnej klasík, ako nedeľňajšie preteky označujú, neštartoval. Švajčiar momentálne vedie svetový rebríček o 39 bodov.
Peter Sagan druhý na prvej belgickej klasike

Slovenský cyklista Peter Sagan obsadil 2. miesto na ďalšom podujatí WorldTour - pretekoch E3 Harelbeke v Belgicku. Na 212 km trati sa presadil Švajčiar Fabian Cancellara, ktorý si vybojoval prvé víťazstvo od prológu na Tour de France 2012. Švajčiar v službách tímu RadioShack Leopard atakoval 30 km pred cieľom a postupne si na skupinu, v ktorej jazdil aj Peter Sagan, vypracoval minútový náskok. Ten si udržal až do cieľa a tešil sa z tretieho prvenstva v posledných štyroch ročníkoch týchto pretekov. Jeho víťaznú šnúru prerušil vlani Tom Boonen, ktorý tentoraz skončil siedmy.
P. Velits medzi hrdinami etapy, víťazstvo Rollanda, Cancellara odstúpil

Slovenský cyklista Peter Velits sa zaradil medzi hrdinov štvrtkovej 11. etapy pretekov Tour de France, ktorá viedla z Albertville na vrchol La Toussuire - Les Sybelles a merala 148 km. V poradí jedenáste pokračovanie 99. ročníka, ktoré bolo jedným z najnáročnejším v itinerári, vyhral Pierre Rolland a vybojoval druhý úspech pred tím Europcar, keďže v stredu sa tešil Thomas Voeckler.
Tour de France: prológ vyhral Cancellara, P. Velits 12.

Švajčiar Fabian Cancellara sa stal víťazom úvodného prológu na 6,4 km v Liége na 99. ročníku cyklistických pretekov Tour de France. Tridsaťjedenročný štvornásobný majster sveta v časovke potvrdil v technických pasážach v uliciach Liége svoje kvality a tešil sa z ôsmeho víťazstva v kariére na slávnych pretekoch.
Peter Sagan na Strade Bianche skončil na 26. mieste

Cyklista Peter Sagan obsadil na sobotňajších pretekoch Strade Bianche v Toskánsku 26. miesto. Jazdec tímu Liquigas-Cannondale zaostal za víťazným Fabianom Cancellarom zo Švajčiarska o 7:50 min. Viacnásobný majster sveta v časovke sa presadil o 42 sekúnd pred dvojicou Maxim Iglinskij, Oscar Gatto. "Chcel som víťazstvo už na viacerých predchádzajúcich pretekoch, ale nikdy mi to nevyšlo. Je skvelé opäť vyhrať," povedal v cieli Cancellara.
Peter Sagan pred Vueltou: Ak sa naskytne šanca, využijem ju

Už v sobotu sa uprú zraky športových fajnšmekrov na 66. ročník prestížných cyklistických pretekov pod názvom Vuelta, ktoré majú vo svojom itinerári celkovo 21 etáp. Tohtoročné preteky sa začnú 20. augusta jazdou proti chronometru tímov v Benidorme a vyvrcholia na tradičnom mieste v Madride 11. septembra po takmer 3300 km.
Cancellara, Chavanel či Gilbert v majstrovských dresoch

Trojnásobný víťaz pretekov Tour de France Alberto Contador nedokázal zvíťaziť na nedeľňajších majstrovstvách Španielska v cestnej cyklistike, keď ho v záverečnom súboji zdolal José Joaquín Rojas. Dvadsaťosemročný rodák z Madridu síce držal na 196,7 km dlhej trati krok so svojím o dva roky mladším súperom, Rojas však v samom závere pretekov v dusnom a horúcom počasí mal lepší špurt. Tretí bol Koldo Fernández.