Mesačná desiatka – pravidelný príval správ zo sveta cyklistiky PR článok

Mesačná desiatka – pravidelný príval správ zo sveta cyklistiky

Ak hľadáte prehľad najzaujímavejších noviniek zo sveta cyklistiky, tak ste na správnej adrese. Mesačná desiatka prináša informácie a to najpodstatnejšie z profi pelotónu.
Filip Polc celkovo druhý na City Downhill World Tour 2016

Nemec Johannes Fischbach sa stal víťazom víkendového záverečného tretieho podujatia City Downhill World Tour 2016 v mexickom Taxcu a zároveň potvrdil celkové prvenstvo v tohtoročnom seriáli mestských zjazdov horských cyklistov.
Pozvánka: BIKE CAMP Bachledka s Filipom Polcom PR článok

Pozvánka: BIKE CAMP Bachledka s Filipom Polcom

Chceš zdokonaliť svoje jazdecké schopnosti pod vedením Filipa Polca? Chceš si pojazdiť s kamošmi v bike parku Bachledova? Chceš prežiť 4 dni plné zábavy a dozvedieť sa hodnotné informácie o príprave a stravovaní vrcholových športovcov?
Filip Polc vykročil úspešne za obhajobou titulu v Citydownhill world Tour 2016

Slovenský reprezentant v horskej cyklistike Filip Polc vykročil za obhajobou celkového titulu v seriáli mestských zjazdov Citydownhill world Tour druhým miestom v čílskom Valparaíse. Tridsaťdvaročný Pezinčan na úvodnom podujatí trojdielneho seriálu nestačil na Nemca Johannesa Fischbacha, za ktorým vo finále zaostal o 1,177 s. Tretí skončil Brazílčan Bernardo Cruz.
Filip Polc v Santose opäť víťazne

V nedeľu sa v brazílskom Santose jazdil mestský zjazd, ktorý však nebol tento rok zaradený do seriálu Citydownhill world Tour. Filipovi Polcovi sa v Santose darí a už má v tejto lokalite celkovo na svojom konte šesť víťazstiev.
City Downhill World Tour 2016 opäť aj so zastávkou v Bratislave

Filip Polc aj tento rok bude súťažiť v extrémnej sérii mestských zjazdov City Downhill World Tour. Predchádzajúce dva ročníky vyhral, takže aj teraz sa môžeme tešiť na jeho perfektné jazdecké umenie.

Filip Polc sa druhýkrát v rade stal celkovým víťazom Citydownhill World Tour! Na poslednej akcii v rámci tejto série v Mexickom Taxcu síce Filip skončil druhý za brazílčanom Bernardom Cruzom, stačilo mu to však na celkové víťazstvo. Vychutnajte si POV video z Filipovej helmy z finálovej jazdy.
Zo zákulisia Citydownhill world Tour 2015 v Bilbau

Filip Polc obsadil v Bilbau 2. miesto, pričom ho predbehol len Nemec Fischbach. Pozrite si krátky klip s atmosférou pretekov a vyjadreniami jazdcov o trati. Výsledky a prestavenie celej trate nájdete v článku Citydownhill world Tour: Triumf Fischbacha pred Filipom Polcom.
4. kolo Citydownhill world Tour 2015 v Bilbau: Triumf Fischbacha pred Filipom Polcom

Filip Polc je stále na čele celkového hodnotenia práve pred Fischbachom. Tretie miesto obsadil Matt Walker z Nového Zélandu pred Čechom Tomášom Slavíkom, ktorý v priebežnej klasifikácii klesol na tretiu pozíciu za Fischbacha. Pozrite si Filipovu finálovú jazdu, v ktorej podľa jeho slov na konci videa mal čo robiť aj on.
Filip Polc vyhral Briancon Urban DH a už o rok možno bude táto akcia aj v kalendári City Downhill World Tour 2016

Trať išla cez zaujímavú lokalitu UNESCO hradu v meste Briancon, ktoré sa nachádza v srdci francúzskych Álp. Pozrite si finálovú jazdu, fotogalériu aj vyjadrenie víťazného Filipa Polca.
Pozvánka: Bike Camp Filipa Polca a pretek AIR DH Bachledka do Bachledovej doliny PR článok

Bike Camp v Bachledovej sa v komunite bikerov stal už malou tradíciou, toto leto sa pod vedením Filipa Polca v termíne 7 - 10. júla 2015 uskutoční už jeho piaty ročník. Na 4 dni sa v Ždiari stretnú fanúšikovia downhillu a endura, aby sa zdokonalili v jazdení, naučili novým trikom a zabavili s ľuďmi, ktorých spája nadšenie z rovnakého športu.
Mestský zjazd v Bratislave prerušili výtržníci, spodná časť trate bola zničená, a nieje možné pokračovať

Zdroj Denník N: 19:19 Medzi divákmi cyklopretekov, počas ktorých zaútočili maskovaní extrémisti, bol aj Ondrej. „Sledovali sme trať, zrazu sme zbadali, ako k nám idú neonacisti,“ hovorí. „Ľudia spanikárili a začali utekať smerom k hradu, deti plakali a kričali, extrémisti s kuklami na hlavách bežali ku nám. Chceli sme im ujsť ale zo strany Zámockej ulice prichádzali ďalší, takže nás obkľúčili.“ V tej chvíli dobehli policajti.