Články v kategórii 'Horska Cyklistika' (3469 - 3480 z 3519 článkov)

MS DH: Triumf Harta v zjazde, Laktiš 74.

05.09.2011 1 456 2 0

Majstrom sveta v zjazde v horskej cyklistike sa v nedeľu vo švajčiarskom stredisku Champéry stal iba 20-ročný jazdec z Veľkej Británie Danny Hart. Zo slovenských pretekárov obsadil v elitnej kategórii mužov 74. priečku Matej Laktiš, ktorý mal na Harta stratu takmer dvoch minút.
Zlaté Mince Valašská 50ka - fotoreport

04.09.2011 2 505 0

Fotoreport zo ZLATÉ MINCE Valašská padesátka 2011, ktorá sa išla v sobotu 3.9 vo Vsetíne, čo by kameňom dohodil od slovenských hraníc.
Pendrelová a Kulhavý majstrami sveta v XC

04.09.2011 1 053 0

Kanaďanka Catharine Pendrelová potvrdila úlohu jednej z favoritiek a vo francúzskom Champéry sa stala majsterkou sveta v horskej cyklistike v disciplíne cross-country. Je to najväčší úspech jej kariéry. Pendrelová o 28 sekúnd zdolala Maju Wloszczowskú z Poľska, tretia finišovala Talianka Eva Lechnerová.

Peško dvanásty v 4X, Prokop majstrom

03.09.2011 1 180 0

Slovenský reprezentant Marek Peško obsadil vo fourcrosse na majstrovstvách sveta v horskej cyklistike vo francúzskom Champéry konečné 12. miesto. Ďalší slovenský zástupca Filip Polc skončil 22. Majstrom sveta v zjazdárskej disciplíne sa stal Čech Michal Prokop.

MTBO: Na záver Bajtošovej 5. miesto v šprinte

27.08.2011 868 0

V pretekoch v šprinte na záver majstrovstiev sveta v orientačnej cyklistike v okolí talianskych miest Vicenza a Veneto, ktoré boli aj súčasťou Svetového pohára, bola opäť najúspešnejšia spomedzi deviatich slovenských reprezentantov Hana Bajtošová. Tá vo svojej najsilnejšej disciplíne (v šprinte je dvojnásobnou majsterkou sveta z rokov 2008 a 2009 - pozn.) v mimoriadne vyrovnaných pretekoch obsadila 5. miesto, keď na zlato jej chýbalo 13 a na medailu 6 sekúnd.

MTBO: V štafetách bronz pre Slovenky

26.08.2011 1 065 0

Historickým úspechom slovenského ženského družstva sa skončili preteky štafiet na majstrovstvách sveta v orientačnej cyklistike v okolí talianskych miest Vicenza a Veneto, ktoré sú aj súčasťou Svetového pohára.

MTBO: Na strednej trati Bajtošová na 11. pozícii

25.08.2011 951 0

V pretekoch na strednej trati na majstrovstvách sveta v orientačnej cyklistike v okolí talianskych miest Vicenza a Veneto, ktoré sú aj súčasťou Svetového pohára, bola opäť najúspešnejšia spomedzi deviatich slovenských reprezentantov Hana Bajtošová. Tá po 9. priečke na dlhej trati obsadila 11. pozíciu.
MTBO MS: Na dlhej trati do finále osem Slovákov

23.08.2011 1 116 0

V pretekoch na dlhej trati na majstrovstvách sveta v orientačnej cyklistike v okolí talianskych miest Vicenza a Veneto, ktoré sú aj súčasťou Svetového pohára, dosiahli najlepšie výsledky slovenské ženy. Hana Bajtošová došla v úmornej horúčave do cieľa na 10. priečke, na 17. mieste skončila Daniela Trnovcová a ako 25. kvalifikovali Stanislavu Fajtovú.
Košecké Podhradie vstúpilo na slovenskú MTB scénu

18.08.2011 3 839 0

Týždeň po európskom šampionáte v Dohňanoch, stretli sa vyznávači horskej cyklistiky v Košeckom Podhradí, kde tretím kolom pokračoval premiérový ročník Považsko-Strážovského pohára MTB XCO. Aj keď štartovné pole celkom pochopiteľne nehýrilo hviezdami svetového, či európskeho cyklistického neba, tak ako tomu bolo v Dohňanoch, treba objektívne priznať, že podujatie to bolo veľmi vydarené. Príležitosť štartovať na ňom si nenechala ujsť ani časť členov reprezentačného tímu, ktorý ešte uplynulý víkend v elitnom európskom peletóne hájil farby Slovenskej republiky.
Do Talianska šesť dospelých a traja juniori zo SR

18.08.2011 875 0

Budúci týždeň čaká orientačných cyklistov od 22. do 27. augusta svetový šampionát dospelých i juniorov v okolí talianskeho mesta Vicenza. Spolu 150 pretekárov z 30 krajín je prihlásených na MS dospelých a 90 pretekárov zo 17 štátov na MS juniorov.
RIP Robert Bakalář

03.08.2011 2 546 15 0

Dnešný ranný oznam od Romana Kreuzigera na Twitteri nepotešil žiadneho fanúšika cyklistiky. Roman oznámil, že český komentátor, ktorého pozná snáď každý za vtipné a siahodlhé analýzy pri komentovaní Tour de France či Gira na Eurosporte a ktorý bol veľký fanúšik slovenskej cyklistiky, nás navždy opustil. Budeš nám chýbať, Robert.
Aktéri projektu \

Aktéri projektu "Na bicykli deťom" vyzbierali takmer 5000 eur

PR 24.06.2011 1 181 0

Medzinárodný česko-slovenský charitatívny projekt "Na bicykli deťom, Na kole dětem", do ktorého sa v dňoch 8. až 18. júna zapojilo niekoľko známych osobností z Česka a Slovenska, priniesol prvé výsledky. Organizátori a cyklisti vyzbierali finančné prostriedky pre onkologicky choré deti vo výške takmer päťtisíc eur. Aj vďaka tejto sume sa mohol zrealizovať prvý regeneračný pobyt pre choré deti a ich rodičov v Tatranskej Lomnici, ktorý ťažko skúšaným deťom priniesol radosť a ich obetavým rodičom zaslúžený oddych.