Zážitky, inšpirácie, návody
MTBIKER magazín

Najnovšie články z kategórie Janka Keseg Stevkova

Cez víkend sa našim cyklokrosárom darilo v Rakúsku: Triumfy Glajzu, Keseg-Števkovej aj Chrena

Na pretekoch kategórie UCI C2, ktoré sa konali v nedeľu v rakúskom Ternitze, dominovali vo všetkých kategóriách slovenskí cyklokrosári. Ondrej Glajza ml. zvíťazil v špurte medzi mužmi v kategórii elite pred Čechom Jakubom Skálom a holandským reprezentantom Gossom van der Meerom. Víťazkou kategórie elite žien sa stala Janka Keseg Števková (Outsiterz) a najrýchlejším juniorom bol Martin Chren (CK Olympik Trnava).
Majstrovstvá Európy v cyklokrose: Tituly pre van der Haara a Cantovú, Keseg-Števková 16.

Slovenka Janka Keseg-Števková obsadila v kategórii žien elite 16. priečku, keď zaostala za víťaznou Belgičankou Sanne Cantovou o 4:45 min. V ostatných triedach Slováci dieru do sveta neurobili: v kategórii mužov do 23 rokov skončil najvyššie Šimon Vozár na 28. priečke, Matej Ulík bol o dve pozície pod ním a Ondrej Glajza bol 36. Medzi juniormi klasifikovali Jána Gajdošíka na 48. mieste a Jakuba Varhaňovského na 53. poste.
Slovenský zväz cyklistiky: Vyhlásenie prezidenta pre členov SZC k výrokom Tomáša Legnavského v prípade Keseg Števková

S poľutovaním som si prečítal reakciu trénera potrestanej cyklistky Janky Keseg Števkovej Tomáša Legnavského, ktorú vydala Tlačová agentúra Slovenskej republiky (TASR). Mrzí ma, že tam bolo uverejnených niekoľko nepravdivých faktov.
Janka Keseg Števková priznala, že napadla vedúceho výpravy horských cyklistov SR

Disciplinárna komisia Slovenského zväzu cyklistiky navrhla zastaviť pretekársku činnosť na jeden mesiac horskej cyklistke Janke Keseg Števkovej. Ide o reakciu na incident skúsenej 39-ročnej reprezentantky pred začiatkom európskych hier v Baku, keď pri preberaní výstroja fyzicky napadla vedúceho výpravy horských cyklistov SR Martina Belása.
Janka Keseg Števková prišla pre incident o Európske hry v Baku

Slovenský zväz cyklistiky (SZC) zastavil až do definitívneho rozhodnutia činnosť horskej cyklistke Janke Keseg Števkovej. Tridsaťdeväťročná trojnásobná účastníčka olympijských hier prišla pre incident s vedúcim výpravy horských cyklistov na I. európskych hrách Martinom Belásom o účasť na podujatí v Baku. Podľa denníka Šport mala Keseg Števková fyzicky napadnúť Belása pri preberaní výstroja.
Majstrovstvá sveta v cyklokrose v českom Tábore: Zlato pre Holanďana van der Poela, Haring na 31. mieste

Holanďan Mathieu van der Poel triumfoval v nedeľňajších pretekoch mužov-elite na majstrovstvách sveta v cyklokrose v českom Tábore. Dvadsaťročný juniorský šampión z MS 2012 a 2013 zvíťazil časom 1:09:12 h. V pretekoch sa predstavilo kvarteto slovenských cyklokrosárov. Najlepší Martin Haring bol 31. s odstupom 5:29 min na van der Poela. Jaroslava Chalása klasifikovali na 41. pozícii, Vaclav Metlička bol 43. a Lukáš Bátora 48.
Poohliadnutie za úspešnou sezónou 2014 v horskej cyklistike alebo mierime do Ria!

Rok 2014 je za nami a nám prináleží zhodnotiť uplynulú sezónu. Niesla sa v znamení štartu olympijskej kvalifikácie, konalo sa Valné zhromaždenie MTB XC a volila sa komisia MTB XC, vrcholom sezóny boli nesporne MS v Hafjell v Nórsku. Je viac ako potešujúce a zároveň nás asi najviac zaujíma, že naši reprezentanti dosiahli viacero výborných výsledkov na domácej a zároveň aj medzinárodnej úrovni. V tomto hodnotení sa vyhneme nudným štatistikám a nezahrnieme vás množstvom nič nehovoriacich číselných údajov, ale zameriame sa na dosiahnuté výsledky v roku 2014 a plány na nastávajúce obdobia.
Haring obhájil titul majstra Slovenska v cyklokrose

Cyklokrosár Martin Haring z CK Banská Bystrica obhájil titul majstra Slovenska v cyklokrose v kategórii Elite. Na šampionáte v Trnave potvrdil úlohu favorita pretekov na 60 minút a napokon triumfoval s náskokom 1:20 min pred Ondrejom Glajzom, ktorý sa stal šampiónom do 23 rokov. Medzi ženami patrí titul skúsenej Janke Keseg Števkovej. Národný šampionát bol zároveň aj záverečným 15. kolom Slovenského pohára, v ktorom najviac bodov v jednotlivých pretekoch nazbieral Glajza.
Slovenská reprezentácia MTB úspešne zbiera UCI body v Malajzii

Slovenská reprezentácia v horskej cyklistike (olympijskej disciplíne cross-country) vycestovala v zložení - traja pretekári kategórie muži Elite, menovite: Michal Lami, František Lami a Martin Haring, 08. októbra 2014 na UCI maratón a 6denné etapové preteky v horskej cyklistike S2 kategórie: „Trade winds Langkawi international mountain bike challenge 2014“ do Malajzie (ostrov Langkawi). Hlavným cieľom reprezentačného výjazdu je zisk čo najväčšieho počtu UCI bodov do olympijskej kvalifikácie (LOH 2016).
Števková vyhrala preteky svetového kalendára UCI

Slovenská reprezentantka v horskej cyklistike Janka Keseg Števková vyhrala preteky kategórie 3 svetového kalendára UCI v maratóne v malajskom regióne Langkawi. Keseg Števková bola jedinou európskou účastníčkou podujatia na 75 km, konkurenciu jej vytvorili najlepšie Ázijčanky.
Slovenská reprezentácia v horskej cyklistike cross-country sa zúčastnila na Majstrovstvách sveta v nórskom meste Hafjell

V najprestížnejších kategóriách muži a ženy Elite Michal Lami a Janka Keseg Števková dosiahli svoje najlepšie umiestnenia na majstrovstvách sveta a pripísali si cenné body do osobného rebríčka UCI ako aj do olympijského rankingu krajín.
Slovenská reprezentácia MTB cez víkend závodila vo francúzskom Méribe

Švajčiari Nino Schurter a Jolanda Neffová sa stali víťazmi nedeľňajších súťaží v elitnej kategórii mužov a žien v cross country na pretekoch Svetového pohára horských cyklistov vo francúzskom stredisku Méribel. Kým Neffová sa po záverečných pretekoch SP v sezóne stala víťazkou celkového hodnotenia, Schurter skončil druhý za v nedeľu druhým Francúzom Julienom Absalonom.