Najnovšie články z kategórie Janka Keseg Stevkova

Michal Lami a Števková v Kanade v tretej desiatke

Víťazmi nedeľňajších pretekov v cross country sa vo Svetovom pohári horských cyklistov v kanadskom stredisku Mont-Sainte-Anne stali Švajčiari Nino Schurter a Jolanda Neffová. V mužskej kategórii skončil na 28. mieste slovenský reprezentant Michal Lami, ktorý za Schurterom zaostal o 7:36 min. Medzi ženami obsadila Janka Keseg Števková 29. pozíciu. V mužských pretekoch do 23 rokov predstihli Františka Lamiho najlepší pretekári o jedno kolo.
Slovenskí pretekári zvíťazili v celkovom hodnotení rakúskeho pohára MLA 2014

Janka Števková a Michal Lami sa stali v nedeľu celkovými víťazmi rakúskej MLA (Mountainbike Liga Austria) v najprestížnejších kategóriách Ženy Elite a Muži Elite.
OH: Slováci ustúpili z pozícií, štyri medaily nenaplnili ambície

Slovenskí športovci výsledkami na Hrách XXX. olympiády v Londýne nenadviazali na úspechy z Pekingu. Slovensko získalo v britskej metropole štyri medaily, strelkyňa Zuzana Štefečeková bola strieborná, jej kolegyňa Danka Barteková a vodní slalomári Pavol a Peter Hochschornerovci a Michal Martikán bronzoví.
Števková 21., zlato pre Francúzku Bressetovú

Slovenská reprezentantka Janka Števková skončila v sobotňajšej súťaži v cross country horských cyklistiek na Hrách XXX. olympiády v Londýne na 21. mieste. Poradilo sa jej tak zlepšiť svoje umiestnenie z OH 2008 v Pekingu, kde skončila na 24. pozícii. Od štartu až do cieľa sa 36-ročná členka tímu CK EPIC Dohňany pohybovala v polovici tretej desiatky. Do záverečného kola vstupovala na 23. priečke, no pred cieľom sa jej podarilo predstihnúť Poľku Gorickú aj Slovinku Klemenčičovú.

Števková nemá v Londýne prehnané ambície

Horská cyklistka Janka Števková sa rovnako ako pred štyrmi rokmi v Pekingu dozvedela o svojej nominácii na olympijské hry až počas ich trvania. Medzinárodná cyklistická únia (UCI) prerozdelila pred týždňom nevyužité miestenky pre horskú cyklistiku a jednu pridelila aj Slovensku.
Števková na olympiádu opäť ako náhradníčka

Slovenská výprava na olympijských hrách v Londýne sa nečakane rozšíri o 47. športovca. Medzinárodná cyklistická únia (UCI) prerozdelila nevyužité miestenky pre horskú cyklistiku a jednu pridelila aj Slovensku, ktoré bude zastupovať Janka Števková. Zopakovala sa teda situácia z Pekingu 2008, keď sa Števková tiež dozvedela o svojej účasti tesne pred pretekmi a do Číny cestovala na poslednú chvíľu.
UCI pridelila miesto aj SR, dostala ho Števková

od vyslaných redaktorov Petra Pašutha a Zdena Suchého) - Slovenská výprava na olympijských hrách v Londýne sa nečakane rozšíri o 47. športovca. Medzinárodná cyklistická únia (UCI) prerozdelila nevyužité miestenky pre horskú cyklistiku a jednu pridelila aj Slovensku, ktoré bude zastupovať Jana Števková. Zopakovala sa teda situácia z Pekingu 2008, keď sa Števková tiež dozvedela o svojej účasti tesne pred pretekmi a do Číny cestovala na poslednú chvíľu.
Majstrami SR v XC M. Lami a Števková

Majstrami Slovenska v cross country horských cyklistov sa v stredisku Valčianska dolina stali Michal Lami a Janka Števková. Obom sa podarilo obhájiť tituly spred roka. Michal Lami triumfoval pred Martinom Haringom, na treťom mieste klasifikovali Milana Barényiho. Janka Števková si vyjazdila prvenstvo pred Michaelou Malárikovou, na tretej pozícii skončila Elena Ondášová. Víkendové majstrovstvá Slovenska boli zároveň 4. kolom Slovenského pohára v tejto disciplíne.
SP XC: Števková v Belgicku na 36. mieste, Absalon a Pendrel víťazne

Slovenská reprezentantka Janka Števková skončila v pretekoch Svetového pohára v cross country horských cyklistov v belgickom Houffalize na 36. mieste, keď za víťaznou Kanaďankoi Catharine Pendrelovou zaostala o takmer osem minút. Medzi mužmi triumfoval Julien Absalon z Francúzska, Michala Lamiho klasifikovali v ôsmej desiatke.
Prvé tohtoročné UCI body v rankingu mužov MTB XCO PR článok

Prvé tohtoročné UCI body v rankingu mužov MTB XCO

Na úvod sezóny sa Michal Lami a František Lami zúčastnili na dvoch pretekoch v zahraničí s cieľom vylepšiť postavenie Slovenska aj svoje vlastné v rebríčku UCI. Pre mladšieho z bratov, Františka, to boli prvé štarty medzi mužmi po prechode do kategórie U23.
Triumf Pendrelovej, víťazkou SP Bressetová

Kanaďanka Catharine Pendrelová sa v sobotu stala víťazkou záverečných siedmych pretekov Svetového pohára v cross country horských cyklistov v roku 2011. V talianskom stredisku Val di Sole triumfovala pred Poľkou Majou Wloszczowskou. Tretia skončila úradujúca majsterka Európy z Dohnian Gunn-Rita Dahleová Flesjaová z Nórska. Jediná Slovenka v štartovom poli Janka Števková obsadila 25. pozíciu s odstupom 8:05 min.
Majstrovstvá Európy XC Dohňany - fotoreport

Fotografie zo všetkých štyroch dní Majstrovstiev Európy zachytené objektívom mathosha (a v nedeľu aj Martina Goffu). Podľa všetkých výborne zvládnutá akcia (gratulujeme CK Epic Dohňany) kulminovala v nedeľu pretekmi žien a mužov, ktoré vyhrali Gunn-Rita Dahle-Flesja a Jarda Kulhavý. Nájdete tu výsledky, odkazy na reportáže a vyše 650 fotiek.