Najnovšie články z kategórie Juraj Sagan

Saganovci a P. Velits v Pekingu aj o miestenky na OH 2012

Slovenskí cyklisti Peter a Juraj Saganovci a Peter Velits sa od stredy do nedele pokúsia v čínskom Pekingu o vybojovanie ďalších miesteniek pre Slovensko na olympijské hry do Londýna 2012. Slovenskí cyklisti majú zatiaľ istotu jedného účastníka olympijských pretekov, stále však majú šancu vybojovať ďalšie tri miesta.
Leipheimer premiérovým víťazom USA Pro Cycling Challenge

Američan Levi Leipheimer sa stal celkovým víťazom premiérovej edície cyklistických pretekov USA Pro Cycling Challenge, v záverečnej nedeľňajšej etape triumfoval Talian Daniel Oss. "Vďaka mojim bohatým skúsenostiam som bol schopný chladnej kalkulácie, vytýčil som si niekoľko čiastkových cieľov, ktoré som postupne plnil.
Leipheimer stále lídrom USA Pro Cycling Challenge

Talian Elia Viviani vyhral druhú etapu za sebou na cyklistických pretekoch USA Pro Cycling Challenge, keď sa presadil v sobotňajšej koncovke v Breckenridge. Po 170,2 km zo Steamboat Springs triumfoval pred Jaimom Castanedom z Kolumbie a tímovým kolegom z Liquigasu i krajanom Danielom Ossom. Etape dominoval dlhý únik štvorice jazdcov, v ktorej boli aj Andy Schleck a Ivan Basso. Atak zlikvidoval pelotón asi 500 m pred cieľom.
Leipheimer si udržal vedenie na USA Pro Cycling Challenge

Američan Levi Leipheimer si udržal dres lídra cyklistických pretekov USA Pro Cycling Challenge aj po piatkovej 4. etape z Avonu do Steamboat Springs (138,4 km). V piatok sa rozhodovalo v špurte celého pelotónu, v ktorom nechýbali ani Slováci Peter Velits a Juraj Sagan. Víťazom sa stal Talian Elia Viviani z tímu Liquigas-Cannondale. Leipheimer vedie celkovo s náskokom 11 sekúnd pred Christianom VandeVeldem, tretí je Tejay Van Garderen. Velitsovi patrí 54. priečka, Saganovi 79. pozícia.
Velits 26. v horskej časovke na USA Pro Cycling Challenge

Levi Leipheimer sa vďaka víťazstvu v štvrtkovej 3. etape - časovke jednotlivcov na 16,1 km vo Vaile - vrátil na čelo celkového poradia premiérového ročníka cyklistických pretekov USA Pro Cycling Challenge v Colorade. Američanovi namerali v cieli horskej časovky iba o necelú sekundu lepší čas ako jeho krajanovi Christianovi VandeVeldemu, tretí bol Kolumbijčan Rafael Infantino Abreu.
Peter Velits 60. v 2. etape na USA Pro Cycling Challenge

Američan George Hincapie zvíťazil v stredajšej druhej etape premiérového ročníka cyklistických pretekov USA Pro Cycling Challenge v Colorade z Gunnisonu do Aspenu. Po viacerých pádoch v daždivom počasí má coloradské podujatie už tretieho lídra v priebehu troch dní. Na čelo priebežného poradia sa dostal iný domáci jazdec Tejay Van Garderen, ktorý v stredu finišoval na druhom mieste.
Sagan a Velits v Colorade v druhej päťdesiatke

Američan Levi Leipheimer zvíťazil v utorňajšej druhej etape premiérového ročníka cyklistických pretekov USA Pro Cycling Challenge v Colorade zo Salidy do Crested Butte. Jazdec domáceho tímu RadioShack rozhodol o svojom triumfe v členitom teréne na záverečných 500 m, keď sa odpútal od vedúcej skupiny. Na druhom mieste finišoval Kolumbijčan Sergio Luis Henao Montoya, tretí bol Luxemburčan Fränk Schleck. Leipheimer sa zároveň prepracoval na čelo priebežného poradia.
P. Velits v úvodnom prológu v Colorade na 62. mieste

Slovenský cyklista Peter Velits obsadil 62. miesto v úvodnom prológu premiérového ročníka etapových pretekov USA Pro Cycling Challenge v americkom Colorade. Na cestách v Colorado Springs zaostal jazdec tímu HTC - Highroad za tímovým kolegom Patrickom Gretschom, ktorý prológ vyhral, o 38 sekúnd.