Články v kategórii 'Majstrovstva Europy' (25 - 36 z 55 článkov)

Slovenská reprezentácia na ME mládeže v Grazi

20.08.2013 3 005 0

V Rakúskom meste Graz sa konali v dňoch 12 -16.08.2013 majstrovstvá Európy mládeže. Slovenská reprezentácia nominovala dva tými starších žiakov a jeden tím kadetov.
Michal Lami v TOP 10 na Majstrovstvách Európy MTB XCO

25.06.2013 4 156 4 0

Vynikajúci výsledok dosiahol slovenský reprezentant Michal Lami, keď sa na Majstrovstvách Európy v švajčiarskom hlavnom meste Berne umiestnil v najprestížnejšej kategórii Muži Elite na 10. mieste. Na pretekoch, kde s výnimkou Jaroslava Kulhavého,(cestné majstrovstvá Slovenska a Česka v Dubnici), štartovala kompletná európska špička, dokázal predstihnúť množstvo pretekárov zvučných mien a dosiahol doteraz svoj najväčší športový úspech.
Majstrovstvá Európy MTB XCM

16.05.2013 2 950 0

V nedeľu 12. mája sa v nemeckom Singene uskutočnili majstrovstvá Európy v maratóne. Vzhľadom na skorý termín ich konania Slovensko reprezentovali len bratia Lamiovci.

Dominovali Rusi, Jurkovič s najlepším výsledkom

27.01.2013 1 138 0

Slovenský reprezentant Tomáš Jurkovič obsadil 6. miesto v pretekoch elite na majstrovstvách Európy mužov v zimnom triatlone v estónskom Tartu. Na trati s objemami 7,2 km beh, 14,4 km cyklistika a 10,8 km beh na lyžiach zlepšil o dve priečky svoj doteraz najlepší výsledok na ME v kariére z Nórska 2010. Druhý slovenský zástupca Peter Bartoň skončil na 9. mieste.

Na ME trio Slovákov, premiérovo o tituly v Estónsku

25.01.2013 829 0

Počas nadchádzajúceho víkendu sa v estónskom Tartu uskutočnia XVI. majstrovstvá Európy v zimnom triatlone (krosový beh - horská cyklistika - beh na lyžiach). Organizátori pripravili pre bežeckú časť 3,6 km dlhý okruh, ktorý absolvujú pretekári dvakrát (7,2 km). Cyklistická časť sa uskutoční na 4,8 km dlhom okruhu, ktorý musia obísť trikrát (14,4 km) a na záver štyrikrát obehnú na lyžiach 2,7 km dlhý okruh (10,8 km). Juniori pôjdu na skrátenej trati 3,6 km beh - 9,6 km cyklistika - 5,4 km beh na lyžiach. V Estónsku sa bude o kontinentálne majstrovské tituly v zimnom triatlone bojovať po prvý raz.

Varga získal pre Slovensko prvú veľkú medailu

01.09.2012 1 531 0

Slovenský triatlonista Richard Varga získal v sobotu striebornú medailu na majstrovstvách Európy pretekárov do 23 rokov v španielskom Aquilase. Pre Slovensko vybojoval na kontinentálnom šampionáte v olympijskej disciplíne (1,5 km plávanie - 40 km jazda na bicykli - 10 km beh) prvú veľkú medailu.
Marek Peško vicemajstrom Európy vo four crosse

19.08.2012 1 323 0

Slovenský reprezentant v horskej cyklistike Marek Peško sa stal vicemajstrom Európy v disciplíne four cross. Dvadsaťštyriročný Pezinčan získal striebornú medailu v poľskom stredisku Szczawno-Zdroj. Vo "veľkom finále" bol na sily slovenského pretekára iba Švéd Felix Beckeman, za Slovákom skončila dvojica Čechov - Lukáš Měchura a Tomáš Slavík.
Mladí Slováci sa nepresadili

12.08.2012 2 207 0

Súhrn výsledkov majstrovstiev Európy mužov do 23 rokov a juniorov v cestnej cyklistike v holandskom Zeelande:

Slovenka Janíčková sa stala majsterkou Európy v cyklotriale

22.07.2012 840 1

Slovenka Tatiana Janíčková sa stala majsterkou Európy v cyklotriale. Na kontinentálnom šampionáte Medzinárodnej cyklistickej únie (UCI) v nemeckom meste Weilrod-Riedelbach triumfovala vo finále pred favorizovanou Španielkou Gemmou Abantovou-Condalovou. Janíčková v troch kolách nazbierala 21 trestných bodov, o dva menej ako Španielka.
Učeň zdolal Polca na MSR v zjazde

22.07.2012 4 748 0

Majstrom Slovenska v zjazde horských cyklistov sa v nedeľu v stredisku Kubínska hoľa stal trochu prekvapujúco Lukáš Učeň. Ten v kategórii elite zdolal dlhoročného slovenského suveréna v zjazde Filipa Polca, ktorý za víťazom zaostal o 8 stotín sekundy. Medzi ženami si titul majsterky SR vyjazdila Katarína Janečková-Šišková.
Poznáme kalendár svetového pohára MTB 2013

16.07.2012 2 441 0

Budúcoročné majstrovstvá sveta v horskej cyklistike (cross country, šprint, zjazd, fourcross) sa na prelome augusta a septembra uskutočnia v juhoafrickom Pietermaritzburgu. Informuje o tom Medzinárodná cyklistická únia (UCI) na svojom oficiálnom webe. Svetový šampionát v cross country maratóne bude hostiť rakúsky Kirchberg, majstrovstvá Európy v cross country v druhej polovici júna švajčiarsky Bern.
Majstrovstvá Európy MTB XCM, Jablonné v Podještědí 17.6.2012

PR 21.06.2012 1 673 0

Na Majstrovstvách Európy v maratóne sa zo Slovenska zúčastnili dvaja pretekári: Michal Lami v
kategórii Elite men a František Lami v kategórii men U23.