Najnovšie články z kategórie Majstrovstva Europy

Úspechy členov Športového klubu cyklistiky Kolárovo a slovenskej reprezentácie na Majstrovstvách Európy juniorov v sálovej cyklistike

V dňoch 30. a 31. mája 2014, (Tata - Maďarsko) náš 9-členný reprezentačný tím súťažil v troch kategóriach: kategória štvoríc, dvojíc a jednotlivkýň. Pozrite si bronzovú jazdu našej štvorice a umiestnenie našich reprezentantov v jednotlivých kategóriách.
Števková bola jedenásta medzi ženami

Slovenská reprezentantka Janka Keseg-Števková obsadila 11. miesto v pretekoch žien na majstrovstvách Európy v cyklokrose v Mladej Boleslavi. V náročnom blatistom teréne a neustálom daždi sa presadila Britka Helen Wymanová.
Polc v Bulharsku šiesty, junior Baránek štvrtý

Majstrami Európy v zjazde horských cyklistov sa v podujatí organizovanom Európskom cyklistickou úniou (UEC) stali v bulharskom Pamporove Rakúšan Markus Pekoll a Francúzka Emmeline Ragotová.
Slovenská reprezentácia na ME mládeže v Grazi

V Rakúskom meste Graz sa konali v dňoch 12 -16.08.2013 majstrovstvá Európy mládeže. Slovenská reprezentácia nominovala dva tými starších žiakov a jeden tím kadetov.
Michal Lami v TOP 10 na Majstrovstvách Európy MTB XCO

Vynikajúci výsledok dosiahol slovenský reprezentant Michal Lami, keď sa na Majstrovstvách Európy v švajčiarskom hlavnom meste Berne umiestnil v najprestížnejšej kategórii Muži Elite na 10. mieste. Na pretekoch, kde s výnimkou Jaroslava Kulhavého,(cestné majstrovstvá Slovenska a Česka v Dubnici), štartovala kompletná európska špička, dokázal predstihnúť množstvo pretekárov zvučných mien a dosiahol doteraz svoj najväčší športový úspech.
Majstrovstvá Európy MTB XCM

V nedeľu 12. mája sa v nemeckom Singene uskutočnili majstrovstvá Európy v maratóne. Vzhľadom na skorý termín ich konania Slovensko reprezentovali len bratia Lamiovci.
Dominovali Rusi, Jurkovič s najlepším výsledkom

Slovenský reprezentant Tomáš Jurkovič obsadil 6. miesto v pretekoch elite na majstrovstvách Európy mužov v zimnom triatlone v estónskom Tartu. Na trati s objemami 7,2 km beh, 14,4 km cyklistika a 10,8 km beh na lyžiach zlepšil o dve priečky svoj doteraz najlepší výsledok na ME v kariére z Nórska 2010. Druhý slovenský zástupca Peter Bartoň skončil na 9. mieste.
Na ME trio Slovákov, premiérovo o tituly v Estónsku

Počas nadchádzajúceho víkendu sa v estónskom Tartu uskutočnia XVI. majstrovstvá Európy v zimnom triatlone (krosový beh - horská cyklistika - beh na lyžiach). Organizátori pripravili pre bežeckú časť 3,6 km dlhý okruh, ktorý absolvujú pretekári dvakrát (7,2 km). Cyklistická časť sa uskutoční na 4,8 km dlhom okruhu, ktorý musia obísť trikrát (14,4 km) a na záver štyrikrát obehnú na lyžiach 2,7 km dlhý okruh (10,8 km). Juniori pôjdu na skrátenej trati 3,6 km beh - 9,6 km cyklistika - 5,4 km beh na lyžiach. V Estónsku sa bude o kontinentálne majstrovské tituly v zimnom triatlone bojovať po prvý raz.

Varga získal pre Slovensko prvú veľkú medailu

Slovenský triatlonista Richard Varga získal v sobotu striebornú medailu na majstrovstvách Európy pretekárov do 23 rokov v španielskom Aquilase. Pre Slovensko vybojoval na kontinentálnom šampionáte v olympijskej disciplíne (1,5 km plávanie - 40 km jazda na bicykli - 10 km beh) prvú veľkú medailu.
Marek Peško vicemajstrom Európy vo four crosse

Slovenský reprezentant v horskej cyklistike Marek Peško sa stal vicemajstrom Európy v disciplíne four cross. Dvadsaťštyriročný Pezinčan získal striebornú medailu v poľskom stredisku Szczawno-Zdroj. Vo "veľkom finále" bol na sily slovenského pretekára iba Švéd Felix Beckeman, za Slovákom skončila dvojica Čechov - Lukáš Měchura a Tomáš Slavík.
Mladí Slováci sa nepresadili

Súhrn výsledkov majstrovstiev Európy mužov do 23 rokov a juniorov v cestnej cyklistike v holandskom Zeelande:

Slovenka Janíčková sa stala majsterkou Európy v cyklotriale

Slovenka Tatiana Janíčková sa stala majsterkou Európy v cyklotriale. Na kontinentálnom šampionáte Medzinárodnej cyklistickej únie (UCI) v nemeckom meste Weilrod-Riedelbach triumfovala vo finále pred favorizovanou Španielkou Gemmou Abantovou-Condalovou. Janíčková v troch kolách nazbierala 21 trestných bodov, o dva menej ako Španielka.