Najnovšie články z kategórie Majstrovstva Slovenska

Fotogaléria: Majstrovstvá SR v zjazde a 3. kolo Slovenského pohára v zjazde horských cyklistov

Pozrite sa, aké to bolo na trati v Jasnej, na ktorej vybojoval majstrovskú titul v kategórii muži - elite Jozef Ondič. Medzi ženami triumfovala Češka Jana Bártová a slovenský titul si vyjazdila Jana Krajčovičová.
Slovenský titul v zjazde pre Jozefa Ondiča

Majstrom Slovenska v zjazde horských cyklistov sa v stredisku Jasná stal Jozef Ondič. Ten ovládol kategóriu muži - elite pred Čechom Martinom Leblom, tretí skončil Rastislav Baránek. Medzi ženami triumfovala Češka Jana Bártová, slovenský titul si vyjazdila Jana Krajčovičová.
Juraj Sagan majstrom SR, prerušil bratovu sériu

Peter Sagan sa nestal šiestykrát v sérii majstrom Slovenska v cestnej cyklistike v pretekoch s hromadným štartom. Na spoločnom šampionáte Čechov a Slovákov na juhu Moravy v Kyjove bol v nedeľňajších pretekoch mužskej kategórie elite spomedzi Slovákov najlepší Juraj Sagan, ktorý skončil na druhom mieste. Úradujúci majster sveta Peter Sagan prišiel do cieľa štvrtý s odstupom 46 sekúnd.
Slovenský titul v časovke pre Čaneckého a Valachovú

Majstrom Slovenska v cyklistickej časovke sa vo štvrtok v Hodoníne stal Marek Čanecký z tímu Amplatz-BMC. Päťdesiatkilometrovú trať zvládol za 1:12:08 h a o 1:25 min predstihol druhého Maroša Kováča z Dukly Banská Bystrica. Tretí skončil najstarší muž v štartovom poli Roman Broniš (CK Příbram) s odstupom 2:23 min. Na štarte chýbali obaja bratia Saganovci aj bratia Velitsovci, absentoval aj kolega Saganovcov z tímu Tinkoff Erik Baška. Súťaž Slovákov do 23 rokov vyhral Ľuboš Malovec pred Jurajom Lajchom a Tomášom Haragom.
Reportáž: Majstrovstvá Slovenska v cyklokrose 2015 alebo, ako sa aj na "favoritke" dá

Predpokladám, že väčšina milovníkov širokých plášťov asi nebude úplne chápať, čo môže niekoho baviť na plahočení sa na alternatíve cestného bicykla po tráve, blate, kameňoch, vykladať bike na plece, či skákať cez prekážky. Toto všetko za každého počasia – a to jesenné býva obzvlášť kruté. Ja som si kedysi hovorila to isté. Ale rovnako som tvrdila, že ma na cesťák nikto nedostane. A keďže sa všetko raz musí skončiť, aj tohtoročná cyklokrosová sezóna sa neúprosne blížila ku koncu a nás čakala posledná previerka – MSR v Košiciach.
Majstrovstvá Slovenska v cyklokrose: Tituly pre Haringa a Keseg Števkovú

Martin Haring (CK Banská Bystrica) a Janka Keseg Števková (Outsiterz) sa v sobotu v Košiciach stali majstrami Slovenska v cyklokrose. Obaja obhájili v hlavných kategóriách svoje tituly spred roka z Trnavy. Haring uspel v elitnej domácej konkurencii už po štvrtý raz.
Majstrami SR v krasojazde sú Rozbořil a Frýbortová

Tomáš Rozbořil a Nicole Frýbortová sa stali majstrami Slovenska v krasojazde na XVII. republikovom šampionáte v sálovej cyklistike, ktorý sa v nedeľu uskutočnil v Komárne. Pretekári Športového klubu cyklistiky Kolárovo triumfovali medzi domácimi jazdcami v súťaži jednotlivcov aj spoločne v zmiešaných dvojiciach. Klub z Kolárova si odviezol titul tiež v štvoriciach žien, keď uspel vďaka kvartetu Alica Vinczeová, Viktória Glofáková, Dóra Szabóová a Anikó Molnárová.
Fotogaléria: 4. kolo SpDH + Majstrovstvá SR v downhille - Rock Machine Bikepark Malinô Brdo

Cez víkend v dňoch 18-19.7 2015 sa v Rock Machine Bikepark - Malinô Brdo uskutočnilo 4. kolo SpDH a vďaka fotografovi Alexovi Uhrínovi môžeme priniesť fotogalériu priamo z trate aj zázemia samotnej akcie.
Jozef Metelka počas majstrovstiev Slovenska a Česka v Žiline ukázal skvelú fazónu a útočil na medaily

V časovke skončil na štvrtom mieste a v cestných pretekoch s hromadným štartom bol medzi Slovákmi v cieli desiaty. V časovke prišiel do cieľa o minútu a tri sekundy za bronzovým Patrikom Tyborom, v pretekoch s hromadným štartom zaostal za opäť bronzovým Tyborom iba o 15 sekúnd. Metelka je dvojnásobný svetový šampión v dráhovej paracyklistike.
Fotoreport: Ako som bol pozrieť - Spoločné Majstrovstvá Slovenskej a Českej republiky v cestnej cyklistike 2015

Rád by som sa s vami podelil o obrazový zážitok z týchto majstrovstiev a par slovami vám opísal pocity z pohľadu fanúšika resp. diváka. Začiatok nebol pre mňa vôbec taký, aký som očakával, čakal som totiž, že hneď ako tam prídem, budem mať zimomriavky po celom tele. Tie síce neboli hneď, ale časom prišli aj tie, obzvlášť v posledných kolách a najväčší adrenalín bol samotný dojazd.
Peter Sagan sa stal suveréne majstrom Slovenska v pretekoch s hromadným štartom

Peter Sagan z tímu Tinkoff Saxo sa piatykrát v sérii stal cyklistickým majstrom Slovenska v pretekoch s hromadným štartom v kategórii elite-mužov. Na spoločnom šampionáte Slovákov a Čechov v Žiline v nedeľu zvíťazil suverénne, keď v koncovke 199 km dlhých pretekov predviedol sólojazdu za prvenstvom.
Peter Sagan sa nezdá a vybojoval majstrovský dres v časovke

Sagan bude nosiť na sebe dres majstra Slovenska na vrcholných pretekoch aj v časovke. Dvadsaťpäťročná hviezda potvrdila v domácom prostredí v okolí Žiliny pozíciu jedného z favoritov a stala sa prvýkrát v kariére slovenským šampiónom v jazde proti chronometru v kategórii elite. Sagan na tróne vystriedal Petra Velitsa, ktorý vyhral posledné tri tituly. Výborne zajazdil Jozef Metelka, ktorý obsadil 4. miesto.