Najnovšie články z kategórie Majstrovstva Sveta

Finále svetového pohára MTB XCO v Nórsku

Michal Lami napriek technickým problémom obsadil vo finále SP v nórskom Hafjell 27. miesto a pripísal si ďalších 52 bodov do rebríčka UCI.
Posledné dve elite miestenky na MS pre Tybora a Jurča

Posledné dve voľné miesta v slovenskom tíme pre preteky s hromadným štartom kategórie mužov - elite na majstrovstvá sveta v cyklistike v talianskej Florencii, ktoré sa budú jazdiť v nedeľu 29. septembra, budú patriť Matejovi Jurčovi a Patrikovi Tyborovi.
Wiggins bude pomáhať Froomovi k titulu majstra sveta

Víťazi posledných dvoch ročníkov Tour de France Chris Froome a Bradley Wiggins sa dostali do širšej nominácie tímu Veľkej Británie pre majstrovstvá sveta v cestnej cyklistike, ktoré sa uskutočnia od 22. do 29. septembra v toskánskej Florencii. Froome sa stal v júli druhým Britom po Wigginsovi, ktorý triumfoval na Tour de France. Wiggins na "starej dáme" pre zranenie a chorobu neštartoval.
Janíčková má ako prvá Slovenka dúhový dres

Slovenský cyklotrial má prvý dúhový dres majstra sveta Medzinárodnej cyklistickej únie. Postarala sa oň na svetovom šampionáte v juhoafrickom Pietermaritzburgu Tatiana Janíčková. Devätnásťročná členka STC Púchov triumfovala v pretekoch ženskej elity a potvrdila pozíciu najväčšej favoritky. Janíčková je rebríčkovou svetovou jednotkou v tejto disciplíne.
Na MS sa predstaví 14 Slovákov vrátane Sagana

Štrnásť slovenských cyklistov v kategóriách muži-elite, muži do 23 rokov, juniorov a junioriek sa predstaví od 22. do 29. septembra 2013 na majstrovstvách sveta vo Florencii, v širšom výbere figuruje šestnásť jazdcov.
V juhoafrickom Pietermaritzburgu sa skončili Majstrovstvá sveta 2013 v MTB cross-country

Reprezentačné družstvo zložené z pretekárov Michal Lami, František Lami, Jozef Bebčák a tímovej manažérky Jany Lamiovej sa zúčastnilo majstrovstiev sveta v horskej cyklistike v disciplíne cross-country v juhoafrickom Pietermaritzburgu.
Zjazd mužov ovládol domáci Greg Minnaar

Zlaté medaily si v záverečný deň majstrovstiev sveta v horskej cyklistike v juhoafrickom Pietermaritzburgu rozdelili reprezentanti štyroch krajín. V zjazde v nedeľu triumfovali domáci pretekár Greg Minnaar a Britka Rachel Athertonová, v cross country šprinte získali najcennejšie kovy Austrálčan Paul van der Ploeg a Švédka Alexandra Engenová.
V cross country zlato pre Schurtera

Majstrami sveta v cross country horských cyklistov sa v juhoafrickom Pietermaritzburgu stali Švajčiar Nino Schurter a Francúzka Julie Bressetová. Dvadsaťsedemročný strieborný medailista z OH 2012 v Londýne o sedem sekúnd zdolal Nemca Manuela Fumica, tretí skončil s odstupom 21 sekúnd Španiel José Antonio Hermida Ramos. Olympijský víťaz Jaroslav Kulhavý z ČR obsadil piate miesto, Slováka Michala Lamiho klasifikovali na 26. pozícii.
Janíčková majsterkou sveta, Behro šiesty

Cyklotrialistka Tatiana Janíčková vybojovala pre Slovensko prvú zlatú medailu z tohtoročných majstrovstiev sveta v horskej cyklistike a cyklotriale v juhoafrickom Pietermaritzburgu. Devätnásťročná Slovenka triumfovala v pretekoch ženskej elity a potvrdila pozíciu najväčšej favoritky. Janíčková je rebríčkovou svetovou jednotkou v tejto disciplíne.
Reprezentanti v zjazde na ceste do Pietermaritzburgu

Traja reprezentanti v zjazde na horských bicykloch dnes odleteli reprezentovať Slovensko do Juhoafrickej republiky, kde sa v meste Pietermaritzburg konajú Majstrovstvá Sveta.
V Estónsku bude reprezentovať sedem Slovákov

Sedem pretekárov bude reprezentovať Slovensko na majstrovstvách sveta v orientačnej cyklistike v estónskom Rakvere, ktoré sa uskutočnia od 27. do 31. augusta. Celkovo sa na šampionáte predstaví 261 pretekárov z 26 krajín. Slovensko budú reprezentovať medzi ženami Natália Tyszová (ATU Košice), Stanislava Fajtová, Daniela Trnovcová (obe ŠK Vazka Bratislava) a juniori Teodor Takáč (ŠK Hadveo B. Bystrica), Matej Müller, Ján Andrej Cully, Tomáš Jánoška (všetci ŠK Vazka Bratislava).
Vargovi sa v Štokholme opäť darilo

Slovenský reprezentant Richard Varga obsadil 7. miesto v siedmych pretekoch osemdielneho seriálu majstrovstiev sveta v triatlone v Štokholme. Vo švédskej metropole sa slovenskej jednotke darí, pred rokom sa tam dostal prvýkrát v seriáli MS do elitnej desiatky (9. miesto), teraz toto umiestnenie ešte vylepšil. Tento rok už bol Varga aj šiesty v rakúskom Kitzbüheli.