Zážitky, inšpirácie, návody
MTBIKER magazín

Najnovšie články z kategórie Majstrovstva Sveta

Pervis sa dočkal prvého zlata

Pervis sa dočkal prvého zlata

Francúz Francois Pervis sa stal majstrom sveta v súťaži na 1 km s pevným štartom na svetovom šampionáte v bieloruskom Minsku. Dvadsaťosemročný francúzsky reprezentant ukončil dlhé čakanie na najcennejší kov z MS v tejto disciplíne, keď v minulosti získal štyrikrát bronz a raz striebro. Pervis triumfoval pred Simonom van Velthoovenom z Nového Zélandu. V stíhacích pretekoch jednotlivkýň triumfovala Američanka Sarah Hammerová pred dvojicou Austrálčaniek.
Na MS do talianskeho Cogne trio Slovákov

Na MS do talianskeho Cogne trio Slovákov

Na budúcotýždňových majstrovstvách sveta v zimnom triatlone (krosový beh - horská cyklistika - beh na lyžiach) v talianskom lyžiarskom stredisku Cogne vo Val D´aosta približne 150 km severne od Turína bude Slovensko reprezentovať trio Tomáš Jurkovič (muži - elite), Radka Suchá a Tatiana Vančová (obe juniorky). Definitívnu nomináciu zverejnila oficiálna stránka Slovenskej triatlonovej únie (STÚ). Vo výprave budú aj ďalší traja pretekári, ktorí nastúpia v jednotlivých vekových kategóriách.
UCI chce ďalšie tri disciplíny na OH

UCI chce ďalšie tri disciplíny na OH

Majstrovstvá sveta v horskej cyklistike sa v roku 2014 uskutočnia v nórskych mestách Lillehammer a Hafjell. Rozhodla o tom komisia manažmentu Medzinárodnej cyklistickej únie (UCI) na zasadnutí v americkom Louisville.
Nijs má druhý titul, v Louisville 3 zlaté pre Holandsko

Nijs má druhý titul, v Louisville 3 zlaté pre Holandsko

Belgičan Sven Nijs sa stal druhýkrát v kariére majstrom sveta v cyklokrose. Tridsaťšesťročný "Kanibal z Baalu" zdolal v záverečnom kole pretekov mužov-elite na šampionáte v americkom Louisville krajana Klaasa Vantornouta a po roku 2005 sa opäť tešil z dúhového dresu šampióna.
MS v cyklokrose Louisville - online! play_arrow

MS v cyklokrose Louisville - online!

Sledujte prebiehajúce majstrovstvá sveta v cyklokrose v americkom Louisville.

Program:

 • 9:30 (15:30 SEČ) - štart juniori

 • 11:00 (17:00 SEČ) - štart ženy Elite

 • 12:30 (18:30 SEČ) - štart U23

 • 14:30 (20:30 SEČ) - štart muži Elite
 • Hroziace záplavy prinútili organizátorov zmeniť program

  Hroziace záplavy prinútili organizátorov zmeniť program

  Organizátori víkendových majstrovstiev sveta v cyklokrose v americkom Louisville pre vysoké riziko záplav zmenili časový program a šampionát zredukovali z dvoch dní na jeden. Všetky preteky sa uskutočnia už v sobotu. Zmena nastala po piatkovom popoludňajšom stretnutí zástupcov organizačného výboru, miestnych autorít a Medzinárodnej cyklistickej únie (UCI). Medailové ceremoniály sa neuskutočnia bezprostredne po skončení súťaží, ale až po záverečných pretekoch dňa.

  Slovensko budú zastupovať Metlička a Dvorščík

  Slovensko budú zastupovať Metlička a Dvorščík

  Slovensko bude na víkendových majstrovstvách sveta v cyklokrose v americkom Louisville (2. a 3. februára) reprezentovať z pretekárov iba Václav Metlička. Ďalší slovenskí zástupcovia vzhľadom na vysoké finančné náklady necestovali do Kentucky. Metlička sa predstaví na vlastné náklady, štartovať bude v nedeľňajších pretekoch elite mužov. Okrem Václava Metličku bude Slovensko zastupovať aj Milan Dvorščík, ktorý je členom rozhodcovského zboru.

  Okolo sveta na bicykli - Karol Voltemár

  Okolo sveta na bicykli - Karol Voltemár

  "Bicykel je prostriedok, ktorý mi umožňuje zažívať slobodu", slová Karola Voltemára, cykloturistu a dobrodruha, ktorý finišuje svoje prípravy na niekoľkoročnú sólo cestu okolo sveta. MTBiker vám prináša jedinečný rozhovor v ktorom sa dozviete viac o vybavení, plánoch cesty ale aj vzniku cesty samotnej.
  Slovenky v krasojazde štvoríc skončili štvrté

  Slovenky v krasojazde štvoríc skončili štvrté

  Slovenské reprezentantky obsadili v krasojazde štvoríc na majstrovstvách sveta v sálovej cyklistike v nemeckom Aschaffenburgu 6. miesto. Kvarteto Alica Vinczeová, Dóra Szabóová, Eszter Bagitová a Mercedes Szederová dostalo za svoju zostavu 130,20 bodu. Z titulu sa tešili nemecké krasojazdkyne. Slovensko v ďalších disciplínach na tohtoročných MS v Aschaffenburgu nemalo zastúpenie.

  Varga sa stal majstrom sveta, zlato aj pre Kuriačkovú

  Varga sa stal majstrom sveta, zlato aj pre Kuriačkovú

  Slovenský reprezentant Richard Varga sa stal druhýkrát v kariére majstrom sveta v akvatlone. V novozélandskom Aucklande triumfoval na trati s objemami 1 km plávanie a 5 km beh s náskokom 1 minúty a 1 sekundy pred Britom Richardom Stannardom, bronz získal Srb Ognjen Stojanovič (+1:39). Varga bol svetovým šampiónom už aj v roku 2010. O ďalšie zlato sa pre Slovensko postarala juniorka Ivana Kuriačková.

  Zlato pre Belgičana Gilberta, P. Sagan na 14. mieste

  Zlato pre Belgičana Gilberta, P. Sagan na 14. mieste

  Majstrom sveta v cestnej cyklistike sa v individuálnej súťaži mužov stal v Holandsku Philippe Gilbert z Belgicka. Striebro si vyjazdil Nór Edvald Boasson Hagen, bronz putuje do Španielska zásluhou Alejandra Valverdeho. Gilbert sa necelé dva kilometre pred cieľom rozhodol pre samostatný únik, ktorý sa mu podarilo doviesť až do víťazného konca. Až do samotného záveru sa ne popredných pozíciách pohyboval aj Slovák Peter Sagan, ktorý napokon prišiel do cieľa 267 km dlhých pretekov na 14. mieste z päťsekundovým odstupom na víťaza. Štart nedeľňajších pretekov bol v Maastrichte, cieľ vo Valkenburgu. Peter Velits, Martin Velits, Juraj Sagan a Maroš Kováč preteky nedokončili.

  P. Sagan sa cíti psychicky lepšie ako vlani v Kodani

  P. Sagan sa cíti psychicky lepšie ako vlani v Kodani

  (od vyslaného redaktora Petra Pašutha) - Slovenských cyklistov čaká posledný vrchol tejto sezóny. Šestica Peter Sagan, Peter Velits, Martin Velits, Juraj Sagan, Maroš Kováč a Matej Jurčo sa postaví v nedeľu na štart pretekov elite-mužov na 267 km na majstrovstvách sveta v holandskej provincii Limburg. Veľké nádeje sa vkladajú najmä do Petra Sagana, ktorý bude patriť medzi favoritov pretekov.
  Formulár sa odosiela
  keyboard_arrow_up