Najnovšie články z kategórie Majstrovstva Sveta

Cyklotrial: Janíčková v Antverpách druhá, Sýkorová na 4. mieste

Slovenská reprezentantka v cyklotriale Tatiana Janíčková obsadila druhé miesto v súťaži žien na tretích tohtosezónnych pretekoch Svetového pohára UCI v belgickom meste Antverpy (17. - 19. augusta). Líderka priebežného poradia SP nazbierala v pretekoch 22 trestných bodov, víťazkou sa stala Španielka Gemma Abantová-Condalová (20 trestných bodov).
Slováci môžu postaviť na MS šesť jazdcov

Slovenský zväz cyklistiky môže na majstrovstvá sveta v cestnej cyklistike tretíkrát v histórii po rokoch 2006 a 2007 nominovať do pretekov s hromadným štartom šesť jazdcov. V tíme pre šampionát, ktorý sa tentoraz uskutoční od 16. do 23. septembra v okolí holandského mesta Limburg, môžu byť navyše traja náhradníci.
Poznáme kalendár svetového pohára MTB 2013

Budúcoročné majstrovstvá sveta v horskej cyklistike (cross country, šprint, zjazd, fourcross) sa na prelome augusta a septembra uskutočnia v juhoafrickom Pietermaritzburgu. Informuje o tom Medzinárodná cyklistická únia (UCI) na svojom oficiálnom webe. Svetový šampionát v cross country maratóne bude hostiť rakúsky Kirchberg, majstrovstvá Európy v cross country v druhej polovici júna švajčiarsky Bern.
Kubek druhý na MS v kros triatlone v kategórii do 23 rokov

Slovenský triatlonista Tomáš Kubek obsadil na víkendových majstrovstvách sveta v kros triatlone v americkom Shelby County v kategórii do 23 rokov vynikajúce druhé miesto, keď za víťazom Bradleym Weissom z Juhoafrickej republiky zaostal o 2:28 min. Víťaz dosiahol čas 2:11:22 h. V hlavnej mužskej kategórii - elite triumfoval ďalší Juhoafričan Conrad Stoltz (2:12:11 h), jediný slovenský zástupca Peter Mosný obsadil 16. pozíciu
SP XC: Števková v Belgicku na 36. mieste, Absalon a Pendrel víťazne

Slovenská reprezentantka Janka Števková skončila v pretekoch Svetového pohára v cross country horských cyklistov v belgickom Houffalize na 36. mieste, keď za víťaznou Kanaďankoi Catharine Pendrelovou zaostala o takmer osem minút. Medzi mužmi triumfoval Julien Absalon z Francúzska, Michala Lamiho klasifikovali v ôsmej desiatke.
Albert získal druhý dúhový dres, dominancia Belgičanov

Belgičan Niels Albert sa stal v domácom prostredí v Koksijde druhýkrát majstrom sveta v cyklokrose v kategórii mužov - elite, na trón sa vrátil po dvojročnom kraľovaní Zdeňka Štybara. V Koksijde ovládli preteky na náročnej trati s ťažkým pieskovým podkladom domáci Belgičania, ktorí obsadili prvých sedem miest. Striebro si vybojoval Rob Peeters, bronz Kevin Pauwels. Zvyšok sveta sa s podmienkami len veľmi ťažko dokázal vyrovnať, obhajca prvenstva Štybar skončil až trinásty.
MS Cyklokros: Van der Haar obhájil titul medzi mužmi do 23 rokov

Holanďan Lars van der Haar obhájil titul majstra sveta v kategórii mužov do 23 rokov v cyklokrose. V dramatických pretekoch nádejí na šampionáte v belgickom Koksijde predstihol o 1 sekundu domáceho reprezentanta Wietseho Bosmansa. Bronz si vybojoval ďalší Holanďan Michiel van der Heijden. Dvadsaťdvaročný van der Haar v tejto sezóne medzi mužmi do 23 rokov dominoval, vyhral aj európsky šampionát.
V pieskových dunách v Koksijde aj so sedmičkou Slovákov

Posledný januárový víkend je už tradične vyhradený pre majstrovstvá sveta v cyklokrose. Tohtoročný šampionát aj so sedmičkou Slovákov sa uskutoční v belgickom Koksijde. O podujatie je záujem. Organizátori na súboje vyše 230 terenárov z 24 krajín predali takmer 32-tisíc vstupeniek. Preteky budú pre všetkých špecifické, na okruhu v Koksijde dominuje piesok. Celkovo v Belgicku rozdajú štyri medailové komplety.
MS Kodaň v slovenských farbách

Jeden z našich čitateľov, Dr. Šaling, nám zaslal do redakcie vyše 20 fotiek z majstrovstiev sveta v cyklistiky z Kodane. Aj keď už je skoro 2 týždne po funuse, nemohli sme s vami tieto fotky nezdieľať.
Prezident SZC spokojný s výsledkom Sagana

Nedeľňajšie preteky mužov-elite na majstrovstvách sveta v cyklistike v dánskej Kodani ukázali, že trio najlepších Slovákov súčasnosti Peter Sagan, Peter Velits a Martin Velits je etablované v špičke. Každý z nich má vo svetovom pelotóne iné úlohy, v nedeľu však spojili sily a takmer dosiahli pódiové umiestnenie.
Titul pre Cavendisha, Sagan dvanásty

Brit Mark Cavendish sa stal v dánskej Kodani majstrom sveta v cestnej cyklistike. Dvadsaťšesťročný rodák z ostrova Man sa presadil v pretekoch mužov-elite s hromadným štartom na 266 km po dramatickej koncovke, v ktorej odsunul na striebornú priečku Austrálčana Matthewa Gossa. Bronz si vybojoval Nemec André Greipel. Doplnené o dojmy Petra Sagana a Velitsovcov
MS: Okruh v Kodani Slovákov neprekvapil

Trio slovenských cyklistov Peter Sagan, Peter a Martin Velitsovci si v piatok krátko pred poludním vyskúšalo okruh na predmestí Kodane v Rudersdale, na ktorom sa bude bojovať v nedeľu o tituly majstrov sveta. Slováci pricestovali do dánskej metropoly vo štvrtok večer. Štrnásťkilometrový okruh, ktorý v nedeľu absolvujú sedemnásťkrát, si Sagan s Velitsovcami prešli dvakrát.