Najnovšie články z kategórie Majstrovstva Sveta

V nominácii Slovenského zväzu cyklistiky na majstrovstvá sveta na ceste v katarskej Dauhe figuruje 11 pretekárov

Lídrom je Peter Sagan, ktorý bude na Strednom východe obhajovať titul majstra sveta v pretekoch s hromadným štartom. Okrem Sagana sa v mužskej kategórii elite predstavia Juraj Sagan a Michael Kolář (rovnaká zostava ako vlani v Richmonde), náhradníkom je Patrik Tybor.
Keď cestovať, tak na bicykli

Cestovať a spoznávať svet (širšie okolie) sa dá skutočne veľa spôsobmi. Tými konvenčnými ako napríklad autom, vlakom, autobusom... ale taktiež aj možno trochu nekonvenčne ako v našom prípade, na bicykli. Tento typ prepravy si vyberá len menšie percento ľudí a preto by sme chceli aj týmto článkom povzbudiť a inšpirovať aj teba(vás), aby ste to skúsili a vybrali sa na svoj budúci výlet či dovolenku na bicykli. Je to skutočne pre každého a vôbec tu nezáleží na veku, ani na kondičke.
Tímy World Tour budú bojkotovať tímovú časovku na októbrových majstrovstvách sveta

Asociácia profesionálnych cyklistických tímov (AIGCP) v stredu pred začiatkom individuálnych časoviek na olympijských hrách v Riu de Janeiro oznámila, že jej členovia sa rozhodli protestovať proti Medzinárodnej cyklistickej únie (UCI), ktorá odštartovala konflikt rozšírením kalendára World Tour od budúcej sezóny o desať nových podujatí.
Na majstrovstvách sveta v cyklokrose bude Slovensko reprezentovať šesť cyklistov

Na tohtoročných Majstrovstvách sveta v cyklokrose, ktoré sa budú konať už tento víkend (30. – 31.1.2016) v belgickom Heusden-Zolderi, bude Slovensko reprezentovať šestica pretekárov. V týchto dňoch už trénujú na majstrovskej trati priamo v dejisku šampionátu.
Cancellara o Saganovi: Dosiahol to, po čom som vždy túžil

"Sagan v závere uplynulej sezóny dokázal to, po čom som ja vždy túžil - stal sa majstrom sveta. Pre mladého jazdca nikdy nie je ľahké vyrovnať sa s tlakom, peniazmi či situáciou v tíme, ale Sagan to dokázal. Je stále mladý a má pred sebou ešte dlhú kariéru," uviedol uznanlivo Cancellara.
Jozef Metelka - celkový víťaz svetového pohára v cestnej cyklistike v kategórii C4

Jozef si víťazstvo vybojoval až v poslednom kole, ktoré sa uskutočnilo nedávno v Afrike. Po víťazstve bol pár dní na Slovensku a pri tej príležitosti nám zodpovedal zopár otázok o jeho výkonoch v Afrike aj plánoch na najbližšie obdobie.
Ako novinári vytrápili Sagana kadejakými otázkami na tlačovej konferencii

Viac ako 18 minútové video z tlačovej konferencie Petra Sagana, kedy neraz rozosmial všetkých novinárov. Pozrite sa, na čo všetko sa ho spýtali a ako Peter opäť nesklamal svojimi výbornými odpoveďami. Je to borec :).
Reakcie cyklistických osobností, tímov a médií na víťazstvo Petra Sagana v pretekoch "elite" na majstrovstvách sveta v Richmonde

Majstrovskú trať s dĺžkou 259,2 km zvládol za 6:14:37 h. Záverečné 2 km kilometre boli jeho sólojazdou za víťazstvom, ktorým sa postaral o historický úspech pre slovenskú cyklistiku. Celý svet a nie len ten športový, nešetrí chválou na Sagana, veď si prečítajte výber z reakcií na jeho vynikajúci výkon.
BMC obhájil titul, Tinkoff Saxo skončil kvôli pádu dvoch jazdcov na poslednom mieste aj so Saganom

Cyklistický tím BMC Racing obhájil v nedeľu v americkom Richmonde titul majstrov sveta v časovke družstiev. Tinkoff-Saxo so Slovákom Petrom Saganom skončil v poli porazených, keď obsadil posledné 27. miesto s odstupom 8:11 min za víťazmi. Rusko-dánsky tím majiteľa Olega Tiňkova mal smolu v tom, že dvaja jeho členovia Michael Rogers a Michael Valgren spadli (video v článku) a tím vtedy prišiel o dôležité sekundy. Do cieľa prišli jazdci Tinkoff-Saxo v pokojnom tempe.
Tvrdý muž Sagan bude pripravený na majstrovstvá sveta v Richmonde

Zatiaľ čo v Španielsku pozvoľna vrcholí cyklistická Vuelta, slovenský reprezentant Peter Sagan sa už niekoľko dní nerušene pripravuje na majstrovstvá sveta v americkom Colorade. Sagan stihol na Vuelte vyhrať etapu, v ďalších dvoch bol druhý (vrátane tímovej časovky), raz tretí a niekoľko dní mal na sebe dres lídra bodovacej súťaže.
Najlepšie momenty zo súťaží mužov a žien v cross country na majstrovstiev sveta v horskej cyklistike

Na ťažkej trati, ktorá bola premočená po dlhodobom daždi skončil Michal Lami v kategórii Muži - elite na 37. mieste so stratou viac ako 9 minút na víťazného Švajčiara Schurtera. Výborne zajazdil Čech Ondřej Cink, ktorý získal bronzovú medailu. Ženám skrátili trať kvôli ťažkému terénu dokonca o jeden okruh, kde medzi ženami elite obsadila Janka Keseg Števková 38. miesto so stratou na víťazku takmer 18 minút. Majstrovstvá v horskej cyklistike sa konali tento týždeň v andorrskom Vallnorde.
Nominácia na Majstrovstvá sveta 2015 v cestnej cyklistike

Do širšej nominácie na Majstrovstvá sveta, ktoré sa budú konať medzi 19. – 27. septembrom 2015 v americkom Richmonde, odporučila komisia cestnej cyklistiky SZC sedem elitných jazdcov. Nechýbajú medzi nimi Peter Sagan, Juraj Sagan, Michael Kolář (všetci traja Tinkoff Saxo), Peter Velits (BMC), Martin Velits (Etixx-Quick-Step), Patrik Tybor (Kemo Dukla Trenčín) a Marek Čanecký (Amplatz-BMC). Výpravu elite povedie reprezentačný tréner Ján Valach, na ktorého pleciach stojí konečný výber troch pretekárov tejto kategórie, ktorí pocestujú zabojovať o titul majstra sveta.