Články v kategórii 'Majstrovstva Sveta' (85 - 96 z 178 článkov)

Turecko na ceste okolo sveta

23.09.2013 8 880 2 7

Sedím na gauči v byte u jedného hostiteľa zo siete Couchsurfing v Erzurume. Nechal mi kľúč a odišiel do práce. Byt je veľký a máme dosť priestoru rozložiť si veci. Mesto je vo výške 2000m nad morom a noci tu bývajú chladné.
Juniorský titul v časovke pre Eraudovú, Medveďová 35.

23.09.2013 1 434 0

Francúzka Séverine Eraudová sa stala vo Florencii majsterkou sveta v cyklistickej časovke junioriek. Na 16,19 km trati si zlato vybojovala s náskokom 2,69 sekundy pred Austrálčankou Alexandrou Nichollsovou. Bronz získala ďalšia cyklistka z Austrálie Alexandra Manlyová. Eraudová bola favoritkou časovky, tento rok vyhrala túto disciplínu aj na majstrovstvách Európy na Morave. Trať absolvovala rýchlostným priemerom 42,773 km/h.
Velits s OPQS získal titul majstra sveta v časovke tímov

22.09.2013 1 829 4 5

Cyklisti družstva Omega Pharma-Quick Step obhájili vo Florencii titul majstrov sveta v tímovej časovke. Z tretej zlatej medaily z majstrovstiev sveta sa tešil Slovák Peter Velits. V roku 2007 triumfoval na šampionáte mužov do 23 rokov, vlani vo Valkenburgu i tento rok vo Florencii vyhral s Omegou Pharma-Quick Step tímovú časovku.
V časovke ženských družstiev obhájil titul Specialized

22.09.2013 1 134 1

Americký tím Specialized - Lululemon sa stal víťazom úvodnej disciplíny na majstrovstvách sveta v cestnej cyklistike v talianskej Florencii - časovky ženských družstiev.
Marek Peško šiesty na MS vo fourcrosse

21.09.2013 1 278 1

Slovenský reprezentant Marek Peško skončil v sobotu na majstrovstvách sveta vo fourcrosse horských cyklistov v rakúskom Leogangu na výbornom 6. mieste. Dvadsaťpäťročný Slovák sa do hlavnej súťaže kvalifikoval z dvanástej pozície a vyhral ôsmu šestnásťfinálovú jazdu.
Sagan v časovke družstiev za Cannondale

21.09.2013 1 267 3

Bratislava (kor) - Úvodnou časovkou družstiev sa v nedeľu 22. 9. začnú vo Florencii 86. majstrovstvá sveta v cestnej cyklistike. Šampionát na toskánskych cestách potrvá do 29. septembra, keď bude vrchol podujatia súťaž Elite o titul majstra.
Slovenský cyklista Peter Sagan nastúpi ešte v drese Cannondale Pro Cycling práve teraz v nedeľu na štart tímovej časovky, potom si už na seba oblečie modrý dres s národnou trikolórou a o týždeň neskôr absolvuje individuálne preteky jednotlivcov s hromadným štartom o svetový primát.
Slováci s početnou výpravou i s dobrými výhliadkami

20.09.2013 1 483 1

Úvodnou časovkou družstiev sa v nedeľu začnú vo Florencii majstrovstvá sveta v cestnej cyklistike. Šampionát na toskánskych cestách, ktorý potrvá do 29. septembra, bude pútať pozornosť slovenských fanúšikov.
Finále svetového pohára MTB XCO v Nórsku

17.09.2013 2 322 5 3

Michal Lami napriek technickým problémom obsadil vo finále SP v nórskom Hafjell 27. miesto a pripísal si ďalších 52 bodov do rebríčka UCI.
Posledné dve elite miestenky na MS pre Tybora a Jurča

17.09.2013 1 117 0

Posledné dve voľné miesta v slovenskom tíme pre preteky s hromadným štartom kategórie mužov - elite na majstrovstvá sveta v cyklistike v talianskej Florencii, ktoré sa budú jazdiť v nedeľu 29. septembra, budú patriť Matejovi Jurčovi a Patrikovi Tyborovi.
Wiggins bude pomáhať Froomovi k titulu majstra sveta

11.09.2013 1 160 0

Víťazi posledných dvoch ročníkov Tour de France Chris Froome a Bradley Wiggins sa dostali do širšej nominácie tímu Veľkej Británie pre majstrovstvá sveta v cestnej cyklistike, ktoré sa uskutočnia od 22. do 29. septembra v toskánskej Florencii. Froome sa stal v júli druhým Britom po Wigginsovi, ktorý triumfoval na Tour de France. Wiggins na "starej dáme" pre zranenie a chorobu neštartoval.
Janíčková má ako prvá Slovenka dúhový dres

04.09.2013 1 707 5

Slovenský cyklotrial má prvý dúhový dres majstra sveta Medzinárodnej cyklistickej únie. Postarala sa oň na svetovom šampionáte v juhoafrickom Pietermaritzburgu Tatiana Janíčková. Devätnásťročná členka STC Púchov triumfovala v pretekoch ženskej elity a potvrdila pozíciu najväčšej favoritky. Janíčková je rebríčkovou svetovou jednotkou v tejto disciplíne.
Na MS sa predstaví 14 Slovákov vrátane Sagana

04.09.2013 1 309 0

Štrnásť slovenských cyklistov v kategóriách muži-elite, muži do 23 rokov, juniorov a junioriek sa predstaví od 22. do 29. septembra 2013 na majstrovstvách sveta vo Florencii, v širšom výbere figuruje šestnásť jazdcov.