Najnovšie články z kategórie Martin Haring

Majstrovstvá Európy v cyklokrose: Tituly pre van der Haara a Cantovú, Keseg-Števková 16.

Slovenka Janka Keseg-Števková obsadila v kategórii žien elite 16. priečku, keď zaostala za víťaznou Belgičankou Sanne Cantovou o 4:45 min. V ostatných triedach Slováci dieru do sveta neurobili: v kategórii mužov do 23 rokov skončil najvyššie Šimon Vozár na 28. priečke, Matej Ulík bol o dve pozície pod ním a Ondrej Glajza bol 36. Medzi juniormi klasifikovali Jána Gajdošíka na 48. mieste a Jakuba Varhaňovského na 53. poste.
Cyklokrosár Martin Haring tretí vo Švajčiarsku, ženy SR v druhej desiatke

Slovenský reprezentant Martin Haring obsadil tretie miesto na cyklokrosových pretrekoch kategórie C2, ktoré sa konali vo švajčiarskom Steinmaure.
Horskí cyklisti opäť bodovali a pripísali si ďalších 42 UCI bodov do olympijskej kvalifikácie

Na pretekoch kategórie C.2 v rakúskom Obertraune získali slovenskí cyklisti viaceré pódiové umiestnenia a pripísali si ďalších 42 UCI bodov do olympijskej kvalifikácie.
Cyklistický klub Banská Bystrica absolvuje aj preteky I. kategórie UCI

CK Banská Bystrica vstupuje do novej sezóny s odvážnymi plánmi. Opätovne totiž disponuje licenciou kontinentálneho tímu, môže absolvovať viaceré národné Tour či podujatia prvej a druhej kategórie kalendára Medzinárodnej cyklistickej únie (UCI). V máji sa Banskobystričania predstavia na podujatiach Okolo Azerbajdžanu a Okolo Estónska, ktoré sú zaradené do prvej kategórie a štartujú na nich popredné európske kontinentálne tímy.
Majstrovstvá sveta v cyklokrose v českom Tábore: Zlato pre Holanďana van der Poela, Haring na 31. mieste

Holanďan Mathieu van der Poel triumfoval v nedeľňajších pretekoch mužov-elite na majstrovstvách sveta v cyklokrose v českom Tábore. Dvadsaťročný juniorský šampión z MS 2012 a 2013 zvíťazil časom 1:09:12 h. V pretekoch sa predstavilo kvarteto slovenských cyklokrosárov. Najlepší Martin Haring bol 31. s odstupom 5:29 min na van der Poela. Jaroslava Chalása klasifikovali na 41. pozícii, Vaclav Metlička bol 43. a Lukáš Bátora 48.
Cyklokros: V Hoogerheide stratil Martin Haring 2 kolá na víťaza Van der Poela

Holanďan Mathieu van der Poel vyhral záverečné šieste preteky Svetového pohára v cyklokrose. V domácom prostredí v Hoogerheide bol týždeň pred majstrovstvami sveta v Tábore suverénny a jasne triumfoval s náskokom 1:04 min pred Woutom Van Aertom z Belgicka. Slováci výrazne zaostali, Martin Haring stratil na 43. mieste dve a Václav Metlička na 57. pozícii štyri kolá.
Poohliadnutie za úspešnou sezónou 2014 v horskej cyklistike alebo mierime do Ria!

Rok 2014 je za nami a nám prináleží zhodnotiť uplynulú sezónu. Niesla sa v znamení štartu olympijskej kvalifikácie, konalo sa Valné zhromaždenie MTB XC a volila sa komisia MTB XC, vrcholom sezóny boli nesporne MS v Hafjell v Nórsku. Je viac ako potešujúce a zároveň nás asi najviac zaujíma, že naši reprezentanti dosiahli viacero výborných výsledkov na domácej a zároveň aj medzinárodnej úrovni. V tomto hodnotení sa vyhneme nudným štatistikám a nezahrnieme vás množstvom nič nehovoriacich číselných údajov, ale zameriame sa na dosiahnuté výsledky v roku 2014 a plány na nastávajúce obdobia.
Cyklokros: V Zolderi triumf Van der Haara, Martin Haring na 29. mieste

Holanďan Lars van der Haar sa stal víťazom hlavnej kategórii elite mužov v pretekoch 5. kola Svetového pohára v cyklokrose v belgickom Heusden-Zolder. Pretekár tímu Giant Shimano triumfoval suverénne s náskokom 45 sekúnd pred Belgičanom Kevinom Pauwelsom, ktorý si poistil líderskú pozíciu vo Svetovom pohári. Tretí prišiel do cieľa Holanďan Corne van Kessel s odstupom 1:10 min za víťazom. Slovák Martin Haring finišoval na 29. mieste s mankom 5:10 min. Van der Haar triumfoval v Zolderi aj pred rokom, vtedy sa však presadil až v šprintérskom závere väčšej skupiny.
Haring obhájil titul majstra Slovenska v cyklokrose

Cyklokrosár Martin Haring z CK Banská Bystrica obhájil titul majstra Slovenska v cyklokrose v kategórii Elite. Na šampionáte v Trnave potvrdil úlohu favorita pretekov na 60 minút a napokon triumfoval s náskokom 1:20 min pred Ondrejom Glajzom, ktorý sa stal šampiónom do 23 rokov. Medzi ženami patrí titul skúsenej Janke Keseg Števkovej. Národný šampionát bol zároveň aj záverečným 15. kolom Slovenského pohára, v ktorom najviac bodov v jednotlivých pretekoch nazbieral Glajza.
Fotogaléria: Ako reprezentácia Slovenska v MTB zbierala cenné UCI body v Malajzií a Michal Lami vyhral etapové preteky

Naši traja pretekári kategórie muži Elite Michal Lami, František Lami a Martin Haring bojovali v závodoch Trade winds Langkawi international mountain bike challenge 2014. Hlavný cieľ reprezentačného výjazdu bol zisk čo najväčšieho počtu UCI bodov do olympijskej kvalifikácie, čo sa aj podarilo. Pozrite si ako to vyzeralo na trati aj v okolí pretekov.
Slováci stále so šancou na účasť dvoch mužov na olympijských hrách v Brazílii

Podľa postavenia Slovenska v najnovšom olympijskom rebríčku krajín by Slovensko mohlo vyslať do Rio de Janeiro až dvoch mužov v MTB XCO. Po dvoch olympiádach v Pekingu a v Londýne, kde sme nášho zástupcu v mužskej kategórii nemali, je situácia oveľa optimistickejšia.
V Podbrezovej získal najviac UCI bodov Haring

Martin Haring z CK Banská Bystrica sa stal víťazom nedeľňajších pretekov 8. kola Slovenského pohára v cyklokrose v Podbrezovej, na ktorých sa bojovalo aj o body do rebríčka Medzinárodnej cyklistickej únie (UCI).