Najnovšie články z kategórie Michael Kolar

Aj keď Mišo už má nový stroj, na tomto absolvoval v podstate úvod do svojej enduro kariéry. Poďte sa na neho bližšie pozrieť a rovnako na jeho špecifické nastavenia a komponenty.

Bývalý jazdec tímu BORA-hansgrohe minulý rok skončil profesionálnu kariéru a vrhol sa priamo na enduro.
Rozhovor: Michael Kolář - z profi cesty na enduro

Michael Kolář je známy na slovenskej cyklistickej scéne hlavne ako skvelý cestný pretekár. Pôsobil v profesionálnej cyklistike od roku 2012, pričom Petra Sagana sprevádzal od roku 2014.
Peter Sagan sa stal majstrom Slovenska - na 192 km trati vyhral po vyše 80-kilometrovom sólovom úniku

Skončil s veľkým náskokom pred zvyškom pelotónu, pričom jeho brat Juraj skončil na 2. mieste.
Majka víťazom 2. etapy a novým lídrom, do cieľa prišli aj všetci piati Slováci

Poliak Rafal Majka z tímu Bora-Hansgrohe sa stal víťazom 2. etapy cyklistických pretekov Amgen Okolo Kalifornie, ktorá sa začala v Modeste a po 143 km vyvrcholila v San Jose.
Peter Sagan začal v Kalifornii 2. miestom

Na Amgen Okolo Kalifornie sa predstavili aj ďalší Slováci vo farbách Bora-Hansgrohe v poradí Erik Baška (72.), Michael Kolář (76.), Juraj Sagan (115.) a Martin Velits v drese Quick-Step Floors skončil 127.
Rozhovor roka: Slovakia on top of the world, again

Vynikajúca tímová práca v podaní bratov Saganovcov a Michaela Kolářa, ktorý posledné kilomere odviedol výbornú prácu na čele pretekov, kedy bránil úniky tesne pred finišom. Radosť pozerať sa na túto trojku, ďakujeme!
Tinkoff s triom Slovákov vyhral tímovú časovku

Tím Tinkoff sa stal víťazom sobotňajšej 5. etapy cyklistických pretekov Okolo Chorvátska, ktorou bola tímová časovka na 40,3 km medzi mestami Poreč a Umag. Súčasťou víťazného tímu je aj trio Slovákov Juraj Sagan, Erik Baška a Michael Kolář.
Tinkoff v Malajzii s kvartetom Slovákov a debut Jána Valacha v pozícii hlavného športového riaditeľa

Slovenský šprintér tímu Tinkoff Michael Kolář obsadil v stredajšej úvodnej etape na cyklistických pretekoch Tour de Langkawi v Malajzii šieste miesto. Ďalší Slováci v drese Tinkoff Erik Baška a Juraj Sagan skončili na 48., resp. 110. pozícii.
Peter Sagan pod Tiňkovom už iba rok, Rus predá tím

Oleg Tiňkov sa už presýtil profesionálnej cyklistiky, po nadchádzajúcej sezóne 2016 predá svoj tím aj s úradujúcim majstrom sveta Petrom Saganom. Za rozhodnutím sú vraj obchodné aj osobné dôvody. O svojom úmysle informoval všetkých jazdcov aj členov realizačného tímu v piatok počas tréningového kempu na Kanárskych ostrovoch.
Slovák Michael Kolář vybojoval pekné 2. miesto na 69. ročníku klasických pretekov Grand Prix Isbergues - Pas de Calais (204 km) vo Francúzsku

Rýchlejšie ako 22-ročný člen tímu Tinkoff-Saxo špurtoval iba francúzsky favorit Nacer Bouhanni z tímu Cofidis. Tretí skončil Novozélanďan Shane Archbold (Bora-Argon 18). Pre Kolářa boli preteky prípravou na svetový šampionát v Richmonde, kde by v nedeľu spoločne s bratmi Saganovcami nemal chýbať v pretekoch jednotlivcov s hromadným štartom.
Tvrdý muž Sagan bude pripravený na majstrovstvá sveta v Richmonde

Zatiaľ čo v Španielsku pozvoľna vrcholí cyklistická Vuelta, slovenský reprezentant Peter Sagan sa už niekoľko dní nerušene pripravuje na majstrovstvá sveta v americkom Colorade. Sagan stihol na Vuelte vyhrať etapu, v ďalších dvoch bol druhý (vrátane tímovej časovky), raz tretí a niekoľko dní mal na sebe dres lídra bodovacej súťaže.