Najnovšie články z kategórie Michael Kolar

Slovák Michael Kolář vyhral záverečnú 5. etapu na 59. ročníku cyklistických pretekov Okolo Slovenska

Cyklista tímu Tinkoff-Saxo jazdiaci v drese slovenskej reprezentácie Michael Kolář vyhral záverečnú 5. etapu na 59. ročníku cyklistických pretekov Okolo Slovenska, ktorá viedla z Nového Mesta nad Váhom do Bratislavy a merala 123,5 km.
Odštartoval 59. ročník medzinárodných cyklistických pretekov Okolo Slovenska

Dlhoročný partner podujatia, značka ŠKODA, posilnila svoju pozíciu a od tohto roku zastrešuje prestížne slovenské cyklistické preteky ako hlavný partner.
Na Okolo Slovenska sa od 10. do 14. júna predstaví maximálne 138 cyklistov z 23 tímov - Termníny a lokality jednotlivých etáp

Na 59. ročníku cyklistických pretekov Okolo Slovenska príde sedemnásť kontinentálnych, tri reprezentačné a tri klubové celky. Domáce farby budú obhajovať reprezentácia SR aj s Jurajom Saganom či Michaelom Kolářom, Dukla Trenčín a CK Banská Bystrica. Na Okolo Slovenska sa predstavia niektoré zaujímavé zoskupenia.
Okolo Kalifornie: Sagana zdolal v šprinte len Cavendish

Po 204,3 km v okolí Sacramenta zdolal 25-ročného jazdca tímu Tinkoff-Saxo len skvelý britský šprintér Mark Cavendish, ktorý využil skvelú prácu tímu Etixx - Quick-Step. Špurt na dlhom a širokom bulvári viac vyhovoval Cavendishovi, ktorý potvrdil svoje kvality. Brit sa stal aj držiteľom trička pre najlepšieho muža celkového poradia.
Michael Kolář finišoval štvrtý v 5. etape na Okolo Turecka

Slovák Michael Kolář dosiahol jeden zo svojich najlepších výsledkov v profesionálnom pelotóne, vo štvrtkovej 5. etape pretekov Okolo Turecka finišoval na 4. mieste. Pred jazdca tímu Tinkoff-Saxo sa dostali len Talian Sacha Modolo, Španiel Carlos Barbero a Austrálčan Jay McCarthy.
Michael Kolář dosiahol najlepší výsledok v drese Tinkoff-Saxo

Michael Kolář obsadil 3. miesto v záverečnej ôsmej etape pretekov Tour de Langkawi v Malajzii a dosiahol tak najlepší výsledok kariéry v drese tímu Tinkoff-Saxo. Na páske krátkej 96 km dlhej etapy zdolali 22-ročného Slováka len Talian Andrea Guardini z Astany a Austrálčan Caleb Ewan z Oricy.
Okolo Dubaja: V celkovom poradí skončil Michael Kolář 76. a Juraj Sagan 88.

Brit Mark Cavendish sa stal celkovým víťazom cyklistických pretekov Okolo Dubaja, ktoré vyvrcholili sobotňajšou záverečnou etapou s dĺžkou 128 km a cieľom pod najvyššou budovou na svet Burj Khalifa. Jazdec tímu Etixx - Quick-Step bol pred sobotou na 2. mieste so štvorsekundovou stratou na Johna Degenkolba, vďaka triumfu v 4. etape získal aj desaťsekundový bonus a posunul sa pred nemeckého jazdca. Cavendish v závere etapy vyťažil z výbornej práce tímových kolegov.
Juraj Sagan a Michael Kolář sa predstavia v drese Tinkoff-Saxo na cyklistických pretekoch Okolo Dubaja

Preteky Okolo Dubaja sa sa uskutočnia od 4. do 7. februára a Peter Sagan bude od 8. februára štartovať na Okolo Kataru. Pozrite sa na to, čo ich čaká v Dubaji.
Michael Kolář pôjde na svoju druhú Tour Down Under, lídrom tímu Rogers

Bez Petra a Juraja Saganovcov, ale s ďalším Slovákom Michaelom Kolářom sa predstaví cyklistický tím Tinkoff-Saxo na januárových pretekoch Tour Down Under. Lídrom sedemčlennej zostavy pre austrálsku ouvertúru seriálu WorldTour bude domáci Michael Rogers. "Teším sa na návrat do Adelaide na svoju jedenástu Tour Down Under. Privediem nabudený tím odhodlaný dobre začať sezónu," uviedol víťaz dvoch individuálnych etáp na Gire d'Italia a jednej na Tour de France z uplynulého ročníka pre oficiálny web tímu.
Michael Kolář skončil tretí v bodovacej súťaži v Malajzii

Slovenský cyklista Michael Kolář obsadil 12. miesto v sobotňajšej záverečnej 10. etape pretekov Tour de Langkawi, ktorá viedla z Tasik Kenyiru do Kuala Terenggana a merala 103,1 km. Jazdec tímu Tinkoff-Saxo opäť bojoval o popredné priečky, napokon sa však nepresadil v špurte pelotónu.
Kolář finišoval v Malajzii opäť piaty

Slovenský cyklista Michael Kolář už tretíkrát finišoval na pretekoch Tour de Langkawi v Malajzii na 5. mieste. Medzi najlepšími špurtérmi bojoval o prvenstvo aj v stredajšej 7. etape z Koty Tinggi do Pekanu, ktorá merala 230,1 km. Dvadsaťjedenročný cyklista tímu Tinkoff-Saxo bol v Malajzii už raz štvrtý a z doterajších siedmich etáp skončil päťkrát v elitnej desiatke.
V bodovacej súťaži stráca Michael Kolář na prvé miesto už len 2 body!

Slovenský cyklista Michael Kolář aj v utorkovej 6. etape cyklistických pretekov Tour de Langkawi v Malajzii potvrdil, že v pelotóne podujatia patrí medzi najlepších šprintérov. Jazdec tímu Tinkoff-Saxo finišoval po takmer 200 km medzi Melakou a Pontianom na 5. mieste.