Najnovšie články z kategórie Okolo Kalifornie

Sagan predvádzal parádne výkony a stal celkovým víťazom Okolo Kalifornie

V záverečnej etape na 96,6 km z Los Angeles do Pasadeny získal 25-ročný Žilinčan cenné bonifikačné sekundy na rýchlostnej prémii i za 3. miesto v cieli a posunul sa v celkovom poradí pred doterajšieho lídra Juliana Alaphilippeho. V konečnom účtovaní mal jazdec tímu Tinkoff-Saxo k dobru tri sekundy.
Okolo Kalifornie: Sagan opäť bojoval o triumf, Cavendish chválil Martina Velitsa

Peter Sagan finišoval vo štvrtkovej 5. etape zo Santa Barbary do Santa Clarity na pretekoch Okolo Kalifornie na treťom mieste. Tretíkrát ho tento rok na najväčšom americkom cyklistickom podujatí zdolal Brit Mark Cavendish. Cavendish vedie bodovaciu súťaž o šesť bodov pred Saganom, ktorý zatiaľ na Okolo Kalifornie 2015 neskončil horšie ako tretí.
Peter Sagan sa dočkal a vyhral etapu na Okolo Kalifornie

Po troch druhých miestach sa Peter Sagan dočkal triumfu na pretekoch Okolo Kalifornie, keď vyhral stredajšiu štvrtú etapu z Pismo Beach na Avila Beach (172,2 km). V šprinte do mierneho kopca nedal súperom žiadnu šancu a tešil sa z druhého víťazstva v sezóne 2015.
Okolo Kalifornie: Sagan opäť druhý za Cavendishom aj v 2. etape

Cavendish zdolal Sagana tentoraz tesnejšie ako deň predtým a cieľová fotografia ukázala rozdiel ani nie polovice predného kolesa. Ďalší Slováci v pelotóne Michael Kolář (Tinkoff-Saxo) a Martin Velits (Etixx - Quick-Step) prišli do cieľa na 96., resp. 134. mieste.
Okolo Kalifornie: Sagana zdolal v šprinte len Cavendish

Po 204,3 km v okolí Sacramenta zdolal 25-ročného jazdca tímu Tinkoff-Saxo len skvelý britský šprintér Mark Cavendish, ktorý využil skvelú prácu tímu Etixx - Quick-Step. Špurt na dlhom a širokom bulvári viac vyhovoval Cavendishovi, ktorý potvrdil svoje kvality. Brit sa stal aj držiteľom trička pre najlepšieho muža celkového poradia.
Sagan vyhral na Okolo Kalifornie bodovaciu súťaž

Slovenský cyklista Peter Sagan obsadil v poslednej 8. etape na pretekoch Okolo Kalifornie tretie miesto. Dvadsaťštyriročný Žilinčan zo zoskupenia Cannondale sa v nedeľu držal v hlavnej skupine na popredných pozíciách, po prejazde záverečnou zákrutou zrýchlil a bol na čele, napokon však nestačil na víťazného Brita Marka Cavendish a predstihol ho aj Nemec John Degenkolb.
Peter Sagan s prehľadom vyhral 7. etapu pretekov Okolo Kalifornie

Slovenský cyklista Peter Sagan sa dočkal prvého tohtoročného víťazstva na pretekoch Okolo Kalifornie, keď vyhral sobotňajšiu 7. etapu so šprintérskou koncovkou v Pasadene. Dvadsaťštyriročný Žilinčan vyťažil z dobrej práce celého tímu Cannondale a v záverečnom finiši odsunul na ďalšie pódiové priečky Nóra Thora Hushovda a Holanďana Dannyho van Poppela.
Peter Sagan druhý v Santa Barbare, vyhral špurt pelotónu

Víťazom 5. etapy cyklistických pretekov Okolo Kalifornie sa stal po sólojazde v závere Američan Taylor Phinney z tímu BMC Racing. Slovák Peter Sagan zo zoskupenia Cannondale vyhral špurt pelotónu a v etape obsadil s odstupom 12 sekúnd 2. miesto. Vďaka tomu sa posunul na čelo bodovacej súťaže a do piatkovej 6. etapy si oblečenie zelené tričko.
Sagan šetril sily v 3. etape Okolo Kalifornie

Austrálčan Rohan Dennis z tímu Garmin-Sharp sa stal víťazom 3. etapy cyklistických pretekov Okolo Kalifornie, ktorá merala 177 km a vrcholila v stúpaní na Mount Diablo. Slovenský reprezentant Peter Sagan (Cannondale) v náročnej kopcovitej etape s prívlastkom kráľovská vo veľkom teple šetril sily a s odstupom takmer 20 minút za víťazom skončil na 78. mieste.
Okolo Kalifornie - Sagan v časovke na 15. mieste

Slovenský cyklista Peter Sagan obsadil solídne 15. miesto v pondelkovej časovke na pretekoch Okolo Kalifornie. Na 20,1 km dlhej trati vo Folsome a jeho okolí zaostal 24-ročný Žilinčan za víťazným Britom Bradleym Wigginsom o 1:36 min. V celkovom poradí po 2. etape patrí lídrovi tímu Cannondale Saganovi 14. priečka s rovnakým odstupom 1:36 min za Wigginsom.
Peter Sagan finišoval na úvod v Kalifornii na 4. mieste

Slovenský cyklista Peter Sagan začal preteky Okolo Kalifornie štvrtým miestom v hromadnom šprinte v Sacramente. Z triumfu v prvej etape v okolí Sacramenta, ktorá merala takmer 200 km, sa tešil Brit Mark Cavendish z tímu Omega Pharma-Quick Step. Druhý slovenský zástupca na podujatí Martin Velits prišiel v nedeľu do cieľa na 102. pozícii.
Fans Welcome Peter Sagan Back to California

Vychytaná pozvánka na 9. ročník Okolo Kalifornie, ktorý sa uskutoční 11-18. mája 2014.