Najnovšie články z kategórie Okolo Kataru

Peter Sagan zakončil Okolo Kataru 4. miestom a celkovo obsadil 6. priečku

Peter Sagan už tretíkrát na pretekoch Okolo Kataru finišoval v etape na 4. mieste. Tesne za pódiom skončil aj v piatkovej záverečnej 6. etape podujatia, ktoré vyvrcholilo v Dauhe. Peter ale vyhral hodnotenie mladých jazdcov o biely dres.
Peter Sagan finišoval v Katare opäť druhý a na víťazstvo mu chýbalo iba pár centimetrov

Sagan prehral rovnako ako v stredu v záverečnom špurte iba s Nórom Alexandrom Kristoffom z tímu Kaťuša, ktorý sa už tretíkrát presadil v koncovke etapy tento rok v Katare.
Peter Sagan finišoval na výbornom druhom mieste v 4. etape Okolo Kataru

Sagan prehral v záverečnom špurte iba s Nórom Alexandrom Kristoffom z tímu Kaťuša, ktorý sa už druhýkrát presadil v koncovke etapy tento rok v Katare. Pre 25-ročného Sagana to je najlepšie umiestnenie po prestupe do tímu Tinkoff-Saxo z Cannondalu, v predchádzajúcich dňoch bol v etapách na Okolo Kataru dvakrát štvrtý.
Okolo Kataru: Sagan sa drží v TOP 10 a nezastavil ho ani pád, piesočná búrka, obviazaná ruka, noha a ani dnešná časovka

Peter Sagan sa aj po utorňajšej časovke na 10 km drží v najlepšej desiatke pretekov Okolo Kataru. V jazde proti chronometru v Lusaile dosiahol úradujúci majster SR čas 14:49 min, ktorý stačil na 30. miesto. Za víťazným Nikim Terpstrom zaostal o 46 sekúnd. Z bratov Velitsovcov vyšla krátka časovka lepšie Martinovi, ktorý skončil na 42. mieste. Peter sa zaradil na 85. priečku.
Sagan aj v druhej etape Okolo Kataru finišoval štvrtý

Peter Sagan bojoval v závere o etapový úspech v konkurencii ďalších štrnástich jazdcov. Etapu z Al Wakry do Al Khor Corniche, ktorá merala 194,5 km, vyhral v šprintérskej koncovke Nór Alexander Kristoff pred Talianom Andreom Guardinim a Gregom van Avermaetom z Belgicka. Sagan nezvolil v koncovke výhodnejšiu stranu, súperi ho zavreli a musel sa predierať pomedzi nich. Celkovo patrí 25-ročnému Žilinčanovi 7. priečka s odstupom 10 sekúnd na Kristoffa.

Sagan finišoval pri premiére v Katare na 4. mieste

Slovenský cyklista Peter Sagan finišoval vo svojej pretekárskej premiére v drese tímu Tinkoff-Saxo v úvodnej etape Okolo Kataru na 4. mieste. Pred úradujúceho majstra Slovenska sa dostali Španiel José Joaquin Rojas, Belgičan Tom Boonen i Francúz Arnaud Démare. Sagan mal počas etapy kolíziu s Tomom Boonenom, po ktorej sa obaja ocitli na zemi. Rýchlo sa však zdvihli a pokračovali v pretekoch.
Peter Sagan lídrom Tinkoff-Saxo na Okolo Kataru

Už tento víkend nastane súťažná premiéra Petra Sagana v drese cyklistického tímu Tinkoff-Saxo. Na 6-etapové preteky Okolo Kataru (8.- 13. 2.) posiela rusko-dánske družstvo silnú zostavu na čele s novým lídrom Saganom.
Cavendish víťazom 6. etapy aj pretekov Okolo Kataru

Britský cyklista Mark Cavendish vyhral záverečnú šiestu etapu na pretekoch Okolo Kataru zo Sealine Beach Resortu do Dauha Corniche a suverénne obhájil pozíciu celkového lídra pretekov. Špurtérsky špecialista a majster sveta z roku 2011 je po návrate do tímu Omega Pharma-Quick-Step zo Sky opäť vo svojej koži, dokázal to štyrmi etapovými víťazstvami na katarskom podujatí za sebou, čo sa v histórii pretekov ešte nikomu nepodarilo.
Cavendish zavŕšil etapový hetrik na Okolo Kataru

Nezastaviteľný Brit Mark Cavendish vyhral na cyklistických pretekoch Okolo Kataru už tretiu etapu za sebou. Štvrtková bola už celkovo piata, merala 154 km, viedla z Al Zubara Fortu do Madinat Al Šamalu a líder priebežného poradia v jej závere prešpurtoval Bielorusa Jevgenija Hutaroviča aj Litovčana Aidisa Kruopisa. Slovák Martin Velits zaostal v cieli za svojím tímovým kolegom z Omega Pharma-Quick-Step o 37 sekúnd a klasifikovali ho na 104. priečke. Celkovo je 60.

Cavendish sa stal novým lídrom Okolo Kataru

Brit Mark Cavendish z tímu Omega Pharma-Quick Step sa stal víťazom 4. etapy cyklistických pretekov Okolo Kataru a je novým držiteľom zlatého trička lídra podujatia. Cavendish prešpurtoval v závere stredajšej etapy Holanďana Barryho Markusa a Andreu Guardiniho z Talianska. Slovák Martin Velits počas celého dňa pomáhal Britovi na ceste za jeho úspechom, napokon skončil v pelotóne na 99. mieste a celkovo mu zatiaľ patrí 61. pozícia s odstupom 2:22 min.

Cavendish víťazom 3. etapy na Okolo Kataru

Brit Marc Cavendish sa stal víťazom utorňajšej 3. etapy na cyklistických pretekoch Okolo Kataru. Jazdec tímu Omega Pharma-Quick Step dosiahol čas 3:05:14 h. Druhú pozíciu obsadil Holanďan Barry Markus a tretí skončil Aidis Kruopis z Litvy, obaja v zhodnom čase ako víťaz.
Časovka družstiev na Okolo Kataru pre BMC

Tím BMC sa stal víťazom časovky družstiev na 14 km na cyklistických pretekoch Okolo Kataru. Lídrom podujatia zostal Američan Brent Bookwalter. Slovenský zástupca Martin Velits, ktorého tím Omega Pharma-QuickStep skončil v jazde proti chronometru, je v celkovom poradí na 60. mieste.