Najnovšie články z kategórie Orientacna Cyklistika

Ako fungujú orientačné preteky, podľa čoho sa určí poradie a čo je najdôležitejšie? Ako vyzerá našliapaných 5 h v Malých Karpatoch na biku?
Medzinárodné majstrovstvá Slovenska v OC 2013

Medzinárodné majstrovstvá Slovenska v OC v šprinte a voľnom výbere poradia kontrolných stanovíšť
V Estónsku bude reprezentovať sedem Slovákov

Sedem pretekárov bude reprezentovať Slovensko na majstrovstvách sveta v orientačnej cyklistike v estónskom Rakvere, ktoré sa uskutočnia od 27. do 31. augusta. Celkovo sa na šampionáte predstaví 261 pretekárov z 26 krajín. Slovensko budú reprezentovať medzi ženami Natália Tyszová (ATU Košice), Stanislava Fajtová, Daniela Trnovcová (obe ŠK Vazka Bratislava) a juniori Teodor Takáč (ŠK Hadveo B. Bystrica), Matej Müller, Ján Andrej Cully, Tomáš Jánoška (všetci ŠK Vazka Bratislava).
Makado 2013 PR článok

Makado 2013

Pozvánka a zároveň vábnička na MAKADO 2013 - 9.ročník bodovacej súťaže dvojíc v orientačnej cyklistike
MTBO: Slovenskí muži v štafete 15., ženy 7., český double

Slovenským reprezentačným výberom sa v stredajších štafetových pretekoch na európskom šampionáte v orientačnej cyklistike príliš nedarilo. Mužská zostava v zložení Pavol Paprička, Tomáš Haničák a Matúš Trnovec obsadila 15. pozíciu. Ženské trio Daniela Trnovcová, Stanislava Fajtová a Hana Bajtošová klasifikovali na konečnej 7. priečke. V oboch prípadoch uspeli české družstvá pred ruskými.
MTBO: Na záver Bajtošovej 5. miesto v šprinte

V pretekoch v šprinte na záver majstrovstiev sveta v orientačnej cyklistike v okolí talianskych miest Vicenza a Veneto, ktoré boli aj súčasťou Svetového pohára, bola opäť najúspešnejšia spomedzi deviatich slovenských reprezentantov Hana Bajtošová. Tá vo svojej najsilnejšej disciplíne (v šprinte je dvojnásobnou majsterkou sveta z rokov 2008 a 2009 - pozn.) v mimoriadne vyrovnaných pretekoch obsadila 5. miesto, keď na zlato jej chýbalo 13 a na medailu 6 sekúnd.
MTBO: V štafetách bronz pre Slovenky

Historickým úspechom slovenského ženského družstva sa skončili preteky štafiet na majstrovstvách sveta v orientačnej cyklistike v okolí talianskych miest Vicenza a Veneto, ktoré sú aj súčasťou Svetového pohára.
MTBO: Na strednej trati Bajtošová na 11. pozícii

V pretekoch na strednej trati na majstrovstvách sveta v orientačnej cyklistike v okolí talianskych miest Vicenza a Veneto, ktoré sú aj súčasťou Svetového pohára, bola opäť najúspešnejšia spomedzi deviatich slovenských reprezentantov Hana Bajtošová. Tá po 9. priečke na dlhej trati obsadila 11. pozíciu.
MTBO MS: Na dlhej trati do finále osem Slovákov

V pretekoch na dlhej trati na majstrovstvách sveta v orientačnej cyklistike v okolí talianskych miest Vicenza a Veneto, ktoré sú aj súčasťou Svetového pohára, dosiahli najlepšie výsledky slovenské ženy. Hana Bajtošová došla v úmornej horúčave do cieľa na 10. priečke, na 17. mieste skončila Daniela Trnovcová a ako 25. kvalifikovali Stanislavu Fajtovú.
Do Talianska šesť dospelých a traja juniori zo SR

Budúci týždeň čaká orientačných cyklistov od 22. do 27. augusta svetový šampionát dospelých i juniorov v okolí talianskeho mesta Vicenza. Spolu 150 pretekárov z 30 krajín je prihlásených na MS dospelých a 90 pretekárov zo 17 štátov na MS juniorov.