Najnovšie články z kategórie Peter Sagan

Sagan vyhral šprint pelotónu v 2. etape a je na čele bodovacej súťaže

Slovenský cyklista Peter Sagan obsadil 4. miesto v 2. etape pretekov Okolo Švajčiarska, ktorá mala horský profil, štartovala v Bellinzone a po 182 km vrcholila v Sarnene. Šprintérsky líder tímu Cannondale Sagan vyhral v nedeľu špurt hlavného poľa, ktoré prišlo do cieľa v Sarnene 14 sekúnd za víťazným Austrálčanom Cameronom Meyerom z tímu Orica GreenEdge.
Sagan opäť na štarte, vo Švajčiarsku sa mu darí

Slovenský cyklista Peter Sagan sa po takmer mesačnej prestávke vracia do súťažného kolotoča, po príprave v zámorí a pretekoch Okolo Kalifornie sa v sobotu postaví na štart Okolo Švajčiarska. Pre mnohých jazdcov je podujatie pod Alpami generálkou na Tour de France. Na štarte sa zídu aj Cadel Evans, Tony Martin, Mark Cavendish či Bradley Wiggins. Na pelotón čaká deväť náročných etáp, v itinerári sú aj dve individuálne časovky, prvá hneď na úvod v sobotu v Bellinzone.
Peter Sagan na horskom bicykli predvádza jednu parádičku za druhou

Namakané video plné parádičiek a dobrej hudby. V komentári spomína na svoje začiatky v horskej cyklistike a hovorí, aký terén má najradšej. Plus ak ste ešte nepočuli Peťa nadávať, tu máte šancu :)
Reportáž: Detská Tour Petra Sagana - 2. kolo Dolná Mariková

Za účasti necelej dvestovky mladých cyklistických nadšencov sa v sobotu 17. mája uskutočnilo v Dolnej Marikovej pri Považskej Bystrici 2.kolo Detskej tour Petra Sagana. Predpoveď počasia „neveštila“ nič dobrého, ale kto nakoniec prišiel neoľutoval.
Sagan vyhral na Okolo Kalifornie bodovaciu súťaž

Slovenský cyklista Peter Sagan obsadil v poslednej 8. etape na pretekoch Okolo Kalifornie tretie miesto. Dvadsaťštyriročný Žilinčan zo zoskupenia Cannondale sa v nedeľu držal v hlavnej skupine na popredných pozíciách, po prejazde záverečnou zákrutou zrýchlil a bol na čele, napokon však nestačil na víťazného Brita Marka Cavendish a predstihol ho aj Nemec John Degenkolb.
Peter Sagan s prehľadom vyhral 7. etapu pretekov Okolo Kalifornie

Slovenský cyklista Peter Sagan sa dočkal prvého tohtoročného víťazstva na pretekoch Okolo Kalifornie, keď vyhral sobotňajšiu 7. etapu so šprintérskou koncovkou v Pasadene. Dvadsaťštyriročný Žilinčan vyťažil z dobrej práce celého tímu Cannondale a v záverečnom finiši odsunul na ďalšie pódiové priečky Nóra Thora Hushovda a Holanďana Dannyho van Poppela.
Peter Sagan druhý v Santa Barbare, vyhral špurt pelotónu

Víťazom 5. etapy cyklistických pretekov Okolo Kalifornie sa stal po sólojazde v závere Američan Taylor Phinney z tímu BMC Racing. Slovák Peter Sagan zo zoskupenia Cannondale vyhral špurt pelotónu a v etape obsadil s odstupom 12 sekúnd 2. miesto. Vďaka tomu sa posunul na čelo bodovacej súťaže a do piatkovej 6. etapy si oblečenie zelené tričko.
Sagan šetril sily v 3. etape Okolo Kalifornie

Austrálčan Rohan Dennis z tímu Garmin-Sharp sa stal víťazom 3. etapy cyklistických pretekov Okolo Kalifornie, ktorá merala 177 km a vrcholila v stúpaní na Mount Diablo. Slovenský reprezentant Peter Sagan (Cannondale) v náročnej kopcovitej etape s prívlastkom kráľovská vo veľkom teple šetril sily a s odstupom takmer 20 minút za víťazom skončil na 78. mieste.
Okolo Kalifornie - Sagan v časovke na 15. mieste

Slovenský cyklista Peter Sagan obsadil solídne 15. miesto v pondelkovej časovke na pretekoch Okolo Kalifornie. Na 20,1 km dlhej trati vo Folsome a jeho okolí zaostal 24-ročný Žilinčan za víťazným Britom Bradleym Wigginsom o 1:36 min. V celkovom poradí po 2. etape patrí lídrovi tímu Cannondale Saganovi 14. priečka s rovnakým odstupom 1:36 min za Wigginsom.
Peter Sagan finišoval na úvod v Kalifornii na 4. mieste

Slovenský cyklista Peter Sagan začal preteky Okolo Kalifornie štvrtým miestom v hromadnom šprinte v Sacramente. Z triumfu v prvej etape v okolí Sacramenta, ktorá merala takmer 200 km, sa tešil Brit Mark Cavendish z tímu Omega Pharma-Quick Step. Druhý slovenský zástupca na podujatí Martin Velits prišiel v nedeľu do cieľa na 102. pozícii.
Peter Sagan chce na Tour de France obhájiť zelený dres

V Bratislave 26.4. mal tlačovú konferenciu a odpovedal na viaceré otázky. Slovenský cyklista Peter Sagan má za sebou jarnú časť sezóny s účasťou na klasických pretekoch a pred sebou prípravu na vrchol roka - Tour de France. Na francúzskych cestách bude obhajovať triumf v bodovacej súťaži o zelený dres. Jazdec tímu Cannondale má jasný cieľ pre slávne podujatie - získať aj do tretice zelený dres. "Vzhľadom na kvalitnú konkurenciu to však nebude jednoduché. V pelotóne bude päť až osem adeptov na túto poctu," povedal Peter Sagan, ktorého najväčšími vyzývateľmi na Tour de France budú elitní šprintéri Mark Cavendish, André Greipel či Marcel Kittel.
Zabicyklujte si s Petrom Saganom už túto sobotu

Fanúšikovia a obdivovatelia Petra Sagana budú mať v sobotu 26. apríla opäť možnosť zabicyklovať si s touto cyklistickou hviezdou v bratislavskej Petržalke. Štart, cieľ a bohatý sprievodný program budú na zadnom nádvorí Auparku Bratislava, pri Sade Janka Kráľa.