Najnovšie články z kategórie Peter Sagan

Triumf Gerransa na Miláno - San Remo, P. Sagan štvrtý

Slovenský cyklista Peter Sagan obsadil výborné 4. miesto v sobotňajších prestížnych pretekoch Miláno - San Remo, ktoré sú najdlhšou a jednou z najprestížnejších jednodňových klasík na svete. Na 103. ročníku tradičných jarných pretekov čakalo na cyklistov 298 km, ktoré viedli väčšinou po rovine, ale nechýbali ani menšie kopce.
Peter Sagan medzi favoritmi pretekov Miláno - San Remo

Slovenský cyklista Peter Sagan bude patriť medzi favoritov sobotňajších prestížnych pretekov Miláno - San Remo, ktoré sú najdlhšou a jednou z najprestížnejších jednodňových klasík na svete. Na 103. ročníku tradičných jarných pretekov čaká na cyklistov 298 km, ktoré vedú väčšinou po rovine, ale nechýbajú ani menšie kopce, v ktorých sa najmä v závere môže pelotón trhať.
Peter Sagan vo svetovom rebríčku zatiaľ na 28. mieste

Slovenský cyklista Peter Sagan je v najnovšom svetovom rebríčku Medzinárodnej cyklistickej únie na 28. mieste. Jazdec tímu Liquigas-Cannondale nazbieral 9 bodov do rankingu za etapové umiestnenia na pretekoch Tirreno - Adriatico. Slovensko je vďaka jeho bodom v klasifikácii krajín na 15. mieste.
P. Velits 8., Sagan 11. v časovke,celkovo triumf Nibaliho

Slovenský cyklista Peter Velits obsadil 8. miesto v utorkovej záverečnej 7. etape na pretekoch Tirreno - Adriatico, ktorou bola časovka na 9,3 km v stredisku San Benedetto. Dvadsaťsedemročný jazdec tímu Omega Pharma-Quickstep Velits mal odstup 20 sekúnd na víťazného 30-ročného Švajčiara Fabiana Cancellaru, ktorý v jazde proti chronometru dosiahol čas 10:36 min.
Sagan sa obetoval pre Nibaliho a prišiel o červený dres

Španiel Joaquím Rodríguez sa stal víťazom pondelkovej predposlednej 6. etapy cyklistických pretekov Tirreno - Adriatico, ktorá sa išla v okolí Offidy a merala 181 km. V špurte vedúcej skupiny predstihol Taliana Vincenza Nibaliho, ktorému v závere etapy výrazne pomohol Peter Sagan.
Nibali vyhral kráľovskú etapu Tirreno - Adriatico

Talian Vincenzo Nibali sa stal víťazom nedeľňajšej 5. etapy cyklistických pretekov série ProTour Tirreno - Adriatico, ktorá viedla z Martinsicura na Prati di Tivo a merala 196 km. Aj po kráľovskej etape si modré tričko lídra pretekov vďaka 3. miestu a len 15-sekundovým mankom na Nibaliho udržal Američan Christopher Horner z tímu RadioShack.
Peter Sagan víťazom 4. etapy na Tirreno - Adriatico

Slovenský cyklista Peter Sagan sa stal víťazom sobotňajšej štvrtej etapy na prestížnych pretekoch Pro Tour Tirreno - Adriatico. Dvadsaťdvaročný jazdec tímu Liquigas-Cannondale dosiahol v 252 km dlhej etape z Amélie do Chieti čas 7:24:50 h.
Peter Sagan 3. v špurte 3. etapy na Tirreno - Adriatico

Slovenský cyklista Peter Sagan z tímu Liquigas-Cannondale predviedol svoje šprintérske schopnosti aj v piatkovej 3. etape pretekov ProTour Tirreno - Adriatico z Indicatore do Terni (178 km), v ktorej finišoval na 3. mieste. Sagan sa na tomto podujatí premiérovo postavil na stupne pre najlepších, vo štvrtok skončil tesne za nimi na štvrtej priečke.
Cavendish víťazom 2. etapy na Tirrene, P. Sagan štvrtý

Víťazom štvrtkovej druhej etapy na cyklistických pretekoch ProTour Tirreno - Adriatico sa stal úradujúci majster sveta Brit Mark Cavendish. Na druhej priečke v etape, ktorá merala 230 km a viedla zo San Vincenza do Areza, skončil Španiel Óscar Freire vo farbách tímu Kaťuša a tretiu pozíciu obsadil Američan Tyler Farrar. Na vynikajúcom štvrtom mieste skončil Slovák Peter Sagan z tímu Liquigas-Cannondale.
Na Tirrene na úvod víťazstvo tímu GreenEdge

Víťazom časovky družstiev a zároveň prvej etapy na cyklistických pretekoch ProTour Tirreno - Adriatico sa v stredu stal tím GreenEdge, ktorej reprezentanti zvládli trať v dĺžke 16,9 km za 18:41 min. Na druhej priečke sa umiestnili jazdci RadioShacku a tretí boli cyklisti z Garminu. Ako prvý sa na podujatí do žltého trička oblečie Austrálčan Matthew Goss.
P. Velits lídrom tímu na Tirrene, na štarte i P. Sagan

Slovenský cyklista Peter Velits bude lídrom tímu Omega Pharma-Quick Step na sedemetapových pretekoch ProTour Tirreno - Adriatico, ktoré sa začínajú v stredu úvodnou časovkou družstiev na 16,9 km v San Vincenze. Velits v novom drese, ktorý si obliekol po vypršaní zmluvy s HTC-Highroad, vyhral vo februári preteky Okolo Ománu a potvrdil pozíciu jedného z lídrov belgického zoskupenia.
Peter Sagan na Strade Bianche skončil na 26. mieste

Cyklista Peter Sagan obsadil na sobotňajších pretekoch Strade Bianche v Toskánsku 26. miesto. Jazdec tímu Liquigas-Cannondale zaostal za víťazným Fabianom Cancellarom zo Švajčiarska o 7:50 min. Viacnásobný majster sveta v časovke sa presadil o 42 sekúnd pred dvojicou Maxim Iglinskij, Oscar Gatto. "Chcel som víťazstvo už na viacerých predchádzajúcich pretekoch, ale nikdy mi to nevyšlo. Je skvelé opäť vyhrať," povedal v cieli Cancellara.