Najnovšie články z kategórie Rebricek

Peter Sagan nazbieral najviac víťazstiev v roku 2013

Slovenský cyklista Peter Sagan má zo všetkých jazdcov v kalendárnom roku 2013 najviac prvenstiev na pretekoch medzinárodného kalendára UCI. Dvadsaťtriročný Žilinčan, ktorý už oddychuje na dovolenke v Austrálii, vyhral v sezóne 2013 celkovo 22 etáp či pretekov. Okrem toho bol jazdec tímu Cannondale desaťkrát druhý a päťkrát tretí. Sagan je suverénom v počte pódiových umiestnení, v roku 2013 sa k nemu nepriblížil nijaký z jazdcov.
Historické rebríčkové maximá P. Sagana i Slovenska

Peter Sagan je v koncoročnom rebríčku Medzinárodnej cyklistickej únie (UCI) na štvrtom mieste. Dvadsaťtriročný Žilinčan skončil v renkingu najvyššie v kariére a dosiahol najlepšie umiestnenie Slováka v záverečnom hodnotení.
Peter Sagan klesol v rebríčku UCI na 4. miesto

Peter Sagan klesol po nedeľňajších cyklistických pretekoch Okolo Lombardie vo svetovom rebríčku Medzinárodnej cyklistickej únie (UCI) na štvrté miesto. Dvadsaťtriročného Žilinčana predstihol vďaka 2. miestu na talianskom podujatí Alejandro Valverde.
Sagan je stále druhý v rebríčku UCI

Slovenský cyklista Peter Sagan je naďalej dvojkou svetového rebríčka. Pred jazdcom tímu Cannondale je iba víťaz Tour de France Christopher Froome. Poradie v prvej desiatke renkingu sa po pretekoch Eneco Tour v porovnaní s predchádzajúcim vydaním nezmenilo. Na treťom mieste je Španiel Joaquin Rodríguez. Sagan má na svojom konte 409 bodov, Froome 587.
Sagan je stále druhý v rebríčku UCI, SR má 6 miest na MS

Slovenský cyklista Peter Sagan je naďalej dvojkou svetového rebríčka. Pred jazdcom tímu Cannondale je iba víťaz Tour de France Christopher Froome. Poradie v prvej desiatke renkingu sa po pretekoch Okolo Poľska v porovnaní s predchádzajúcim vydaním nezmenilo. Na treťom mieste je Španiel Joaquin Rodríguez. Sagan má na svojom konte 409 bodov, Froome 587.
SR vďaka Petrom Saganovi a Velitsovi druhá v rebríčku UCI

Slovensko postúpilo vďaka 4 bodom Petra Velitsa na tohtotýždňových pretekoch Okolo Baskicka na 2. miesto v hodnotení krajín rebríčka Medzinárodnej cyklistickej únie. Suverénne vedie Španielsko so 447 bodmi, SR má na konte 322 bodov. Slováci preskočili v renkingu všetky cyklistické veľmoci, za nimi nasledujú Taliani (320), Francúzi (316) a Briti (309).
Peter Sagan je prvýkrát v kariére lídrom rebríčka UCI

Slovenský cyklista Peter Sagan je po 2. mieste v piatkových pretekoch WorldTour E3 Harelbeke novým lídrom svetového rebríčka UCI. Na 1. priečke vymenil vďaka zisku 60 bodov Francúza Sylvaina Chavanela, pred ktorého sa dostal aj víťaz spomenutého belgického podujatia Fabian Cancellara zo Švajčiarska. Jazdec tímu Cannondale vedie pred cyklistom RadioShack Leopard o jeden bod.
Peter Sagan je už piaty vo svetovom rebríčku UCI

Slovenský cyklista Peter Sagan sa posunul po pretekoch Miláno - San Remo na 5. miesto svetového rebríčka UCI. Dvadsaťtriročný jazdec tímu Cannondale obsadil v nedeľu na slávnej klasike 2. priečku a získal 80 bodov do renkingu, ktoré pridal k doterajším 12 bodom z Tirreno - Adriatico. Sagan bol v predchádzajúcom vydaní rebríčka na 25. pozícii.
Petrovia Sagan a Velits v elitnej tridsiatke rebríčka UCI

Slovenskí cyklisti Peter Sagan a Peter Velits sú vďaka výsledkom na posledných pretekoch World Tour v najlepšej tridsiatke rebríčka Medzinárodnej cyklistickej únie. Saganovi patrí vďaka 12 bodom z podujatia Tirreno - Adriatico 25. priečka, Velits vybojoval na Paríž - Nice šesť bodov a je o päť priečok nižšie ako jeho krajan. Lídrom poradia UCI je Austrálčan Richie Porte. Víťaz Paríž - Nice má dvojbodový náskok pred Holanďanom Tomom Jeltem Slagterom.
To najčítanejšie z roku 2012

V poslednom článku roka 2012 si pripomenieme to najzaujímavejšie a najčítanejšie...
Wiggins získal Velo d´Or, P. Sagan skončil piaty

Brit Bradley Wiggins sa stal držiteľom ocenenia pre najlepšieho svetového cyklistu roka 2012 Vélo d´Or, Slovák Peter Sagan skončil v hlasovaní na 5. mieste. Prestížne ocenenie udeľuje na základe hlasovania novinárov z celého sveta francúzsky cyklistický magazín Vélo od roku 1992.
Peter Sagan uzatvoril rok na 8. mieste rebríčka UCI

Slovenský cyklista Peter Sagan skončil v tohtoročnom svetovom rebríčku WorldTour na konečnom 8. mieste. Do renkingu sa počítali výsledky na podujatia elitného kalendára WorldTour. V pozícii svetovej jednotky končí sezónu 2012 Španiel Joaquín Rodríguez, medzi krajinami dominovalo v tomto kalendárnom roku Španielsko a v tímoch britský Sky. Medzi jednotlivcami skončil druhý víťaz Tour de France a olympijský šampión v časovke Bradley Wiggins z Veľkej Británie, tretia pozícia patrí Tomovi Boonenovi z Belgicka.