Najnovšie články z kategórie Richard Varga

Slovák Varga 12. v Jokohame, triumfoval Joao Silva

Slovenský olympionik Richard Varga obsadil 12. miesto v sobotňajších pretekoch 8. kola seriálu majstrovstiev sveta v triatlone v japonskej Jokohame a po nedávnom štarte v Štokholme (tam skončil deviaty, pozn.) dosiahol ďalší veľmi dobrý výsledok. Dvadsaťtriročný Bratislavčan v kvalitnej konkurencii už tradične najlepšie zvládol plaveckú časť a potvrdil, že v tejto čiastkovej disciplíne triatlonu je absolútnym lídrom.
Varga ukázal dobrú formu aj v Bratislave

Olympionik Richard Varga predviedol veľmi dobrú formu aj slovenským fanúšikom a vyhral šprintérske preteky s objemami 0,2 km plávanie, 10 km cyklistika a 2 km beh na podujatí Triatlon pre všetkých v Bratislave. V nedeľňajších pretekoch si vicemajster Európy do 23 rokov bez výraznejších problémov postrážil víťazstvo pred Čechom Přemyslom Švarcom. V olympijskom triatlone s objemami 1,5 km plávanie, 40 km cyklistika a 10 km beh sa presadil Šimon Žáčik z Nitry.

R. Varga: "Medaila z ME do 23 rokov ma veľmi potešila"

Hlavnou hviezdou chystaného podujatia na brehoch Štrkoveckého jazera "Triatlon pre všetkých" (6. - 9. septembra) bude slovenský olympionik a čerstvý vicemajster Európy pretekárov do 23 rokov Richard Varga, ktorý bude na Slovensku štartovať po dlhej dvojročnej pauze.

Varga získal pre Slovensko prvú veľkú medailu

Slovenský triatlonista Richard Varga získal v sobotu striebornú medailu na majstrovstvách Európy pretekárov do 23 rokov v španielskom Aquilase. Pre Slovensko vybojoval na kontinentálnom šampionáte v olympijskej disciplíne (1,5 km plávanie - 40 km jazda na bicykli - 10 km beh) prvú veľkú medailu.
Varga dosiahol v Štokholme historický výsledok

Olympionik Richard Varga dosiahol v sobotňajších pretekoch 7. kola majstrovstiev sveta v triatlone vo švédskom Štokholme najlepší výsledok slovenského reprezentanta v histórii, keď finišoval na 9. mieste. Trať šprintu s objemami 750 m plávanie, 20 km jazda na bicykli a 5 km beh zvládol za 55:21 min.
Brownleeovci oslavovali zlato s Vargom, prídu do Tatier

(Od vyslaných redaktorov Petra Pašutha a Zdena Suchého) - Slovenský triatlonista Richard Varga obsadil na Hrách XXX. olympiády v Londýne veľmi dobré 22. miesto. Vzhľadom na to, že si účasť pod piatimi kruhmi v britskej metropole zabezpečil až v posledných možných pretekoch, je to nesporný úspech.
Richard Varga triumfoval v plaveckej časti, napokon 22.

Slovenský reprezentant Richard Varga obsadil v utorňajšom triatlone na Hrách XXX. olympiády v Londýne 22. priečku. Dvadsaťtriročný zverenec Gabriela Barana zvládol 1,5 km plávania, 40 km cyklistiky a 10 km behu za 1:49:25 h. Bratislavčan podľa očakávania triumfoval v plaveckej časti, poldruha kilometra zvládol za 16:56 min.

R. Varga by mal potvrdiť honor najlepšieho plavca

Triatlon bude mať na Hrách XXX. olympiády v Londýne iba svoje štvrté predstavenie, druhýkrát aj so slovenskou účasťou. Po Pavlovi Šimkovi, ktorý sa pred štyrmi rokmi predstavil v Pekingu, sa tentoraz postaví na štart Richard Varga.

Varga zlepšil slovenské historické maximum

Slovenský reprezentant v triatlone Richard Varga počas víkendu v nemeckom Hamburgu na piatych pretekoch osemdielneho seriálu majstrovstiev sveta opäť posunul historické výsledkové maximum slovenského triatlonistu v pretekoch tohto rangu. Do cieľa šprintérskych pretekov (0,75 km plávanie - 20 km cyklistika - 5 km beh) dobehol na 21. pozícii a o jednu priečku vylepšil svoj doteraz najhodnotnejší výsledok z konca mája zo španielskeho Madridu.
Slovenská výprava na OH historicky najmenšia

Slovensko vyšle na Hry XXX. olympiády do Londýna (27. júla - 12. augusta) najmenšiu výpravu v ére samostatnosti. Reprezentovať ho bude 46 športovcov v 11 odvetviach z 26, ktoré sú v programe OH. Počas víkendu k nim nepribudli atléti, ktorí mali ešte šancu splniť limity. Ani jeden z tria Jozef Repčík, Martin Benák a Peter Horák však požadovaný výkon nedosiahol.
Varga potvrdil Londýn, dostal ponuku od Brownleeovcov

Slovenský reprezentant v triatlone Richard Varga obsadil v nedeľu v pretekoch seriálu majstrovstiev sveta v španielskej metropole Madrid veľmi dobré 22. miesto. Stal sa tak vôbec prvým Slovákom v histórii, ktorý bodoval v pretekoch MS. Definitívne tým aj potvrdil svoju nomináciu na Hry XXX. olympiády v Londýne a bude druhým slovenským triatlonistom, ktorý bude štartovať pod bielou vlajkou s piatimi farebnými kruhmi. Pred štyrmi rokmi bol v Pekingu Pavel Šimko.
Triatlon: Na OH v Londýne bude mať zastúpenie aj Slovensko

Slovenský reprezentant v triatlone Richard Varga obsadil na víkendových pretekoch Ázijského pohára v čínskom Ťia-Jü-Kuan výborné štvrté miesto. Keďže výsledky z týchto pretekov sa zaratúvali aj do celkového renkingu triatlonistov, s napätím čakal, ako sa tento výsledok prejaví v rebríčku "Nová krajina" (New Flag) v rámci Európy. Líder tohto poradia si totiž zabezpečí miestenku na Hry XXX. olympiády v Londýne a Varga bol pred týmito pretekmi druhý iba sedem bodov za Izraelčanom Danom Altermanom.