Najnovšie články z kategórie Svajciarska

Peter Sagan druhý v 5. etape na Okolo Švajčiarska

Slovenský cyklista Peter Sagan z tímu Cannondale obsadil druhé miesto v stredajšej 5. etape pretekov kategórie World Tour Okolo Švajčiarska, ktorá viedla z Ossingenu do mesta Büren an der Aare a merala 184 km. O víťazovi sa rozhodovalo v záverečnom špurte pelotónu, v ktorom uspel Talian Sacha Modolo (Lampre-Merida). Na treťom mieste klasifikovali Nemca Johna Degenkolba (Giant-Shimano).
Sagan na výbornom 3. mieste vo 4. etape na Okolo Švajčiarska

Slovenský cyklista Peter Sagan z tímu Cannondale obsadil 3. miesto v utorkovej 4. etape pretekov kategórie World Tour Okolo Švajčiarska, ktorá viedla z Heidenu do Ossingenu a merala 160 km.
Sagan víťazom 3. etapy na Okolo Švajčiarska

Slovenský cyklista Peter Sagan z tímu Cannondale sa stal víťazom pondelňajšej 3. etapy pretekov kategórie World Tour Okolo Švajčiarska, ktorá viedla zo Sarnenu do Heidenu a merala 203 km. Dvadsaťštyriročný Žilinčan sa presadil v šprintérskej koncovke pred Švajčiarom Michaelom Albasinim a Kolumbijčanom Sergiom Henaom. Víťaz získal do rebríčka UCI 6 bodov.
Sagan vyhral šprint pelotónu v 2. etape a je na čele bodovacej súťaže

Slovenský cyklista Peter Sagan obsadil 4. miesto v 2. etape pretekov Okolo Švajčiarska, ktorá mala horský profil, štartovala v Bellinzone a po 182 km vrcholila v Sarnene. Šprintérsky líder tímu Cannondale Sagan vyhral v nedeľu špurt hlavného poľa, ktoré prišlo do cieľa v Sarnene 14 sekúnd za víťazným Austrálčanom Cameronom Meyerom z tímu Orica GreenEdge.
Sagan opäť na štarte, vo Švajčiarsku sa mu darí

Slovenský cyklista Peter Sagan sa po takmer mesačnej prestávke vracia do súťažného kolotoča, po príprave v zámorí a pretekoch Okolo Kalifornie sa v sobotu postaví na štart Okolo Švajčiarska. Pre mnohých jazdcov je podujatie pod Alpami generálkou na Tour de France. Na štarte sa zídu aj Cadel Evans, Tony Martin, Mark Cavendish či Bradley Wiggins. Na pelotón čaká deväť náročných etáp, v itinerári sú aj dve individuálne časovky, prvá hneď na úvod v sobotu v Bellinzone.
Víťazom Okolo Švajčiarska Da Costa, Sagan najaktívnejší

Estónsky cyklista Tanel Kangert z tímu Astana sa v čase 5:54:22 h stal víťazom nedeľňajšej záverečnej 9. etapy pretekov Okolo Švajčiarska, ktorá viedla z Näfels-Linthareny do Sörenbergu a merala 215,8 km. O dve sekundy druhý skončil Francúz Jérémy Roy (FDJ-Big Mat) a tretí o ďalších 298 sekúnd späť bol Talian Mateo Montaguti (AG2R Mondiale).
Albasini víťazom 8. etapy Okolo Švajčiarska, P. Velits 32.

Švajčiarsky cyklista Michael Albasini z tímu Orica GreenEdge sa v čase 3:45:39 h stal víťazom sobotňajšej predposlednej 8. etapy pretekov Okolo Švajčiarska, ktorá viedla z Bischofszellu do Arosy a merala 148,2 km. Druhý skončil s odstupom 1:15 min Španiel Mikel Nieve Ituralde, ako tretieho klasifikovali v cieli Američana Leviho Leipheimera s rovnakým mankom na víťaza.
Víťazom 7. etapy Švéd Kessiakoff, P. Velits 9., Sagan 52.

Švédsky cyklista Fredrik Carl Wilhelm Kessiakoff sa stal víťazom piatkovej 7. etapy pretekov Okolo Švajčiarska, ktorou bola časovka na 34,3 km v meste Gossau. Člen tímu Astana zdolal o dve sekundy švajčiarskeho špecialistu Fabiana Cancellaru, tretí skončil s 20-sekundovým mankom Belgičan Maxime Monfort. Lídrom pretekov zostal Portugalčan Rui Alberto Faria Da Costa.
P. Sagan víťazom 6. etapy na Okolo Švajčiarska

Slovenský cyklista Peter Sagan zvíťazil v štvrtkovej 6. etape Okolo Švajčiarska, ktorá viedla z Wittnau do Bischofszellu merala 198,5 km. Dvadsaťdvaročný Žilinčan sa presadil v špurte pelotónu pred Britom Benom Swiftom, tretí skončil Austrálčan Allan Davis.
Isajčev víťazom 5. etapy Okolo Švajčiarska, Sagan 62.

Ruský cyklista Vladimir Isajčev z tímu Kaťuša sa v čase 4:58:28 h stal víťazom stredajšej 5. etapy pretekov Okolo Švajčiarska, ktorá viedla z Oltenu do Gansingenu a merala 192,7 km. Pre 26-ročného jazdca ide o premiérový takýto úspech medzi profesionálmi.
Okolo Švajčiarska - P. Sagan víťazom 4. etapy

Slovenský cyklista Peter Sagan zvíťazil časom 4:36:55 h v utorňajšej 4. etape Okolo Švajčiarska, ktorá viedla z Aarbergu do Oltenu a merala 188,8 km. Dvadsaťdvaročný Žilinčan sa presadil v záverečnom daždivom špurte pelotónu. Cyklista tímu Liquigas-Cannondale triumfoval pred Španielom Josém Joaquínom Rojasom Gilom (Movistar) a domácim Michaelom Albasinim (Orica GreenEdge).
Okolo Švajčiarska - P. Sagan víťazom 3. etapy

Slovenský cyklista Peter Sagan zvíťazil na pretekoch Okolo Švajčiarska v pondelkovej 3. etape, ktorá viedla z Martigny do Aarbergu a merala 194,7 km. Dvadsaťdvaročný Žilinčan sa presadil v záverečnom špurte pelotónu, ktorý dostihol dvojicu v úniku 1,6 km pred koncom etapy. Saganovi 250 m pred cieľom vyletela noha z klipsne, ale stihol si ju dať naspäť a predstihnúť všetkých konkurentov.