Najnovšie články z kategórie Svajciarska

Okolo Švajčiarska - P. Sagan prišiel o žlté tričko

Portugalčan Rui Alberto Faria Da Costa sa stal víťazom nedeľňajšej druhej etapy na pretekoch Okolo Švajčiarska, ktorá merala 218,3 km a viedla Verbanie do Verbieru. Jazdec tímu Movistar triumfoval pred Fränkom Schleckom (RadioShack-Nissan) z Luxemburska, na treťom skončil Mikel Nieve Ituralde (Euskaltel - Euskadi) zo Španielska.
Peter Sagan po sobote lídrom na Okolo Švajčiarska

Slovenský reprezentant Peter Sagan sa stal víťazom úvodnej individuálnej časovky na pretekoch Okolo Švajčiarska. Dvadsaťdvaročný Žilinčan bol najrýchlejší na 7,3 km dlhej trati v uliciach Lugana. Nedeľňajšiu 2. etapu z Verbanie do Verbier (218,3 km) absolvuje Peter Sagan v žltom tričku vedúceho pretekára.
Sagan vyhral etapu i aktivitu na Okolo Švajčiarska

Slovenský cyklista Peter Sagan zvíťazil v sobotňajšej 8. etape na pretekoch Okolo Švajčiarska. Dvadsaťjedenročný talent bol najrýchlejší spomedzi 30 jazdcov, ktorí sa odpojili od hlavného pelotónu približne 25 km pred cieľom.
Kruijswick víťazom 6. etapy Okolo Švajčiarska

Holandský cyklista Steven Kruijswijk sa stal víťazom 6. etapy cyklistických pretekov Okolo Švajčiarska, ktorá merala 157,7 km a viedla z Tobel-Tägerschen do Malbunu v Lichtenštajnsku. Mladý Holanďan vďaka nástupu v cieľovom stúpaní dosiahol najväčší triumf svojej doterajšej kariéry.
Sagan v 5. etape tretí a je lídrom aktivity

Slovenský cyklista Peter Sagan pokračuje na pretekoch Okolo Švajčiarska vo výborných výkonoch, v stredajšej 5. etape z Huttwilu do Tobel-Tägerschenu obsadil 3. miesto. V šprintérskej koncovke celého pelotónu predstihli cyklistu tímu Liquigas-Cannondale iba víťazný Slovinec Borut Božič a Španiel Óscar Freire. Lídrom pretekov je aj naďalej Talian Damiano Cunego s náskokom 54 sekúnd pred Juanom Mauriciom Solerom z Kolumbie.
Sagan vo forme, v Huttwile finišoval druhý

Slovenský cyklista Peter Sagan pokračuje na pretekoch WorldTour Okolo Švajčiarska vo výborných výkonoch, v utorňajšej 4. etape skončil v šprintérskej koncovke na 2. mieste. Jazdca tímu Liquigas-Cannondale predstihol v hromadnom špurte len úradujúci majster sveta Thor Hushovd.
Sagan víťazom 3. etapy Okolo Švajčiarska

Slovenský cyklista Peter Sagan vyhral 3. etapu pretekov Okolo Švajčiarska. Na 107,6 km trati z Brig-Glisu do Grindelwaldu sa presadil v záverečnom súboji s Talianom Damianom Cunegom. Cyklista tímu Liquigas-Cannondale dosiahol ďalší významný úspech svojej kariéry. Cunego sa vďaka druhému miestu v kráľovskej etape stal novým lídrom Okolo Švajčiarska.
P.Sagan i P.Velits medzi najlepšími na Okolo Švajčiarska

Slovenskí cyklisti Peter Sagan a Peter Velits dali o sebe vedieť hneď v úvodnej etape pretekov ProTour Okolo Švajčiarska, keď v Lugane v krátkej časovke na 7,3 km figurovali v najlepšej sedmičke. Sagan obsadil 3. priečku so stratou 17 sekúnd na víťazného Švajčiara Fabiana Cancellaru a potvrdil, že mu trať v Lugane sedí.