Články v kategórii 'Svetovy Pohar' (49 - 60 z 81 článkov)

Filip Polc vo Vallnorde až v piatej desiatke

28.07.2013 1 792 0

Víťazmi nedeľňajšieho zjazdu na pretekoch Svetového pohára v andorrskom Vallnorde sa stali Francúz Rémi Thirion a Britka Rachel Athertonová. Juniorskú súťaž vyhral Brit Michael Jones. Medzi mužmi skončil na 49. mieste slovenský reprezentant Filip Polc.
Majstrovstvá sveta v MTB XCM

01.07.2013 3 820 2 0

Len týždeň po vynikajúcom 10. mieste na ME cross-country dosiahol Michal Lami ďalší výborný výsledok. Na Majstrovstvách sveta v MTB maratóne v rakúskom Kirchbergu prišiel do cieľa na 15.
mieste, keď zdolal mnoho špecialistov na maratóny zo svetovej špičky. Michal sa viac venuje pretekom XCO a v tejto sezóne to bol len jeho 2. maratónsky štart.
Svetový pohár MTB XCO vo Val di Sole

17.06.2013 2 601 0

Slovenskí pretekári týždeň pred Majstrovstvami Európy potvrdili rastúcu formu a na pretekoch Svetového pohára v talianskom Val di Sole dosiahli cenné výsledky.
Janíčková potvrdila pozíciu svetovej jednotky

02.06.2013 1 464 0

Slovenská reprezentantka v cyklotriale Tatiana Janíčková potvrdila aj na pretekoch Svetového pohára v poľskom Walbrzychu pozíciu svetovej jednotky. Minuloročná majsterka Európy triumfovala pred Nemkou Rominou Fixovou a krajankou Kristínou Sýkorovou. Janíčková nazbierala na jednotlivých sekciách 22 trestných bodov. Sýkorová sa vďaka tretej priečke posunula v renkingu UCI na 2. pozíciu.
UCI DH World Cup 2013

30.05.2013 1 945 0

Svetový pohár v DH štartuje už čoskoro...
Nove Mesto na Morave 2013

28.05.2013 1 697 0

Dvojminútová rekapitulácia druhého kola Svetového pohára
Fotogaléria zo Svetového pohára v Novom Meste na Morave

27.05.2013 2 834 4 0

Fotogaléria z druhého kola Svetového pohára v Novom Meste na Morave. Náročná trať preverila schopnosti a techniku celej svetovej špičky v kategórii XC. Nedeľné finále v kategórii muži Elite ovládol Švajčiar Nino Schurter pred Julienom Absalonom. Pódiovú trojicu uzatvára Lukas Flückiger. Domáceho pretekára a zároveň jedného z najväčších favoritov preteku, Jaroslava Kulhavého vyradil z boja o víťazstvo pád na jednej z umelo vytvorených sekcii. Slovák Michal Lami skončil na 34. mieste, ostatní reprezentanti museli pre stratu jedného kola na najlepších odstúpiť.
Zostrih z prvého kola Svetového pohára XC

21.05.2013 1 877 0

Prvé kolo Svetového pohára v kategórii cross - country bolo plné zvrtav, pádov a technických problémov. Pozrite si zostrih tých najzásadnejších momentov z Albstadtu. Sveťák pokračuje ďalším kolom už tento víkend v Novom Meste na Morave.
1. kolo SP MTB XCO, XCE Albstadt, Nemecko

20.05.2013 2 208 1

Slovenská minivýprava bratov Lamiovcov sa zo Singenu presunula do neďalekého Albstadtu, kde tento víkend začala séria Svetového pohára MTB XCO a XCE.
Daždivé a pomerne chladné počasie, ktoré s výnimkou jedného dňa sprevádzalo celý ich pobyt v Nemecku, pravdepodobne prispelo k ich zdravotným problémom. Obaja bratia cez týždeň bojovali s vírusovým ochorením a v piatok nenastúpili na štart šprintov.
UCI Mountain Bike World Cup 2013

14.05.2013 1 895 0

Kolotoč Svetových pohárov MTB začína už tento víkend!

Pavlendová skončila 16. v omniu

20.01.2013 1 323 0

Slovenská reprezentantka v dráhovej cyklistike Alžbeta Pavlendová obsadila 16. miesto v omniu na záverečnom treťom podujatí Svetového pohára 2012/13 v mexickom Aguascalientes. V nadmorskej výške 1770 m dosiahla v šiestich disciplínach omnia Pavlendová najlepší výsledok vo vylučovacích pretekoch, v ktorých bola štvrtá. V ďalších disciplínach sa už do popredia nedostala a v celkovom hodnotení sa musela uspokojiť so 16. priečkou. Umiestnením v Aguascalientes si zabezpečila účasť na majstrovstvách sveta v bieloruskom Minsku.

V Plzni dominovali Belgičania

28.10.2012 1 008 0

Triumfom belgických cyklokrosárov sa skončili nedeľňajšie druhé preteky Svetového pohára v Plzni. Z víťazstva sa tešil Niels Albert, zástupcovia Belgicka obsadili prvých sedem miest. Až na 8. mieste skončil Francúz Francis Mourey. Z kvarteta slovenských reprezentantov si najlepšie počínal Milan Barényi, ktorý obsadil 40. miesto.