Články v kategórii 'Tatiana Janickova' (14 článkov)

Kompletné výsledky ankety Zlatý pedál 2014: Peter Sagan získal Zlatý pedál a Peter Velits Cenu fair-play

29.12.2014 3 452 7 0

Peter Sagan sa stal najlepším slovenským cyklistom roka a získal Zlatý pedál 2014. Dvadsaťštyriročný Žilinčan Sagan obhájil vo výročnom hodnotení Slovenského zväzu cyklistiky vlaňajšie prvenstvo a celkovo piatykrát ovládol Zlatý pedál. Predtým dostal ocenenie aj v roku 2008, keď sa stal takisto ako rok predtým aj talentom sezóny, a tiež v rokoch 2011 a 2012. Aj na ďalších priečkach ankety bolo poradie rovnaké ako vlani. Strieborný skončil majster sveta v tímovej časovke Peter Velits, tretiu priečku obsadila ženská svetová jednotka v cyklotriale Tatiana Janíčková. Za Talent roka 2014 vyhlásili Mateja Ulíka.
Janíčková obhájila titul majsterky sveta

07.09.2014 2 395 5 7

Slovenská cyklotrialistka Tatiana Janíčková obhájila v nórskom Lillehammeri titul majsterky sveta. V dejisku olympijských súťaží bola dvadsaťročná Slovenka na jednotlivých sekciách suverénna, v troch kolách jej vždy robila menšie problémy len prvá sekcia. Janíčková napokon nazbierala 4 trestné body, o jedenásť menej ako strieborná Nemka Nina Reichenbachová.
Janíčková suverénnou víťazkou Svetového pohára

30.09.2013 1 564 2

Slovenská reprezentantka Tatiana Janíčková sa stala suverénnou víťazkou Svetového pohára v cyklotriale. Úradujúca majsterka sveta triumfovala v každom z piatich kôl seriálu SP a do budúcej sezóny pôjde ako svetová jednotka rebríčka UCI. Aj druhé miesto v celkovom poradí patrí Slovenke - Kristíne Sýkorovej. Erika Hlavatá skončila celkovo dvanásta.
Janíčková má ako prvá Slovenka dúhový dres

04.09.2013 1 706 5

Slovenský cyklotrial má prvý dúhový dres majstra sveta Medzinárodnej cyklistickej únie. Postarala sa oň na svetovom šampionáte v juhoafrickom Pietermaritzburgu Tatiana Janíčková. Devätnásťročná členka STC Púchov triumfovala v pretekoch ženskej elity a potvrdila pozíciu najväčšej favoritky. Janíčková je rebríčkovou svetovou jednotkou v tejto disciplíne.
Janíčková majsterkou sveta, Behro šiesty

31.08.2013 2 383 10

Cyklotrialistka Tatiana Janíčková vybojovala pre Slovensko prvú zlatú medailu z tohtoročných majstrovstiev sveta v horskej cyklistike a cyklotriale v juhoafrickom Pietermaritzburgu. Devätnásťročná Slovenka triumfovala v pretekoch ženskej elity a potvrdila pozíciu najväčšej favoritky. Janíčková je rebríčkovou svetovou jednotkou v tejto disciplíne.
Janíčková vyhrala 4. kolo SP

18.08.2013 1 572 2

Slovenská reprezentantka Tatiana Janíčková dominovala vo štvrtom kole Svetového pohára v cyklotirale v disciplíne trial pod hlavičkou UCI vo francúzskom meste Meribél.
Janíčková potvrdila pozíciu svetovej jednotky

02.06.2013 1 456 0

Slovenská reprezentantka v cyklotriale Tatiana Janíčková potvrdila aj na pretekoch Svetového pohára v poľskom Walbrzychu pozíciu svetovej jednotky. Minuloročná majsterka Európy triumfovala pred Nemkou Rominou Fixovou a krajankou Kristínou Sýkorovou. Janíčková nazbierala na jednotlivých sekciách 22 trestných bodov. Sýkorová sa vďaka tretej priečke posunula v renkingu UCI na 2. pozíciu.
Janíčková vyhrala úvod SP v Heubachu

21.04.2013 1 565 0

Slovenská reprezentantka v cyklotriale Tatiana Janíčková potvrdila úlohu favoritky a stala sa v daždivom počasí víťazkou úvodných pretekov Svetového pohára v nemeckom Heubachu.
Rozhovor s celkovou víťazkou Svetového pohára v roku 2012 Tatianou Janíčkovou

12.03.2013 4 003 1 0

V dnešnom rozhovore sme položili niekoľko otázok Tatiane Janíčkovej, ktorá v súčasnosti tvorí slovenskú no najmä svetovú trialovú špičku. Okrem prvenstva v hodnotení UCI za rok 2012 má na svojom konte aj niekoľko medailí z majstrovstiev Európy, sveta a mnoho ďalších „menších“ úspechov. Prečítajte si viac o tejto mladej no veľmi skúsenej reprezentantke.
Cyklotrialisti zo Záriečia v roku 2012 potvrdili, že vo svete sú top

PR 09.02.2013 2 660 0

Úspešný rok majú za sebou slovenskí cyklisti z tímu CTK Záriečie, ktorým sa podarilo dosiahnuť v triale najvyššie méty. Slovensko má víťazku svetového pohára i bronz z majstrovstiev sveta.
Janíčková celkovou víťazkou hodnotenia Svetového pohára

23.09.2012 2 637 0

Slovenská reprezentantka v cyklotriale Tatiana Janíčková sa stala celkovou víťazkou hodnotenia Svetového pohára v roku 2012. Celosezónne prvenstvo potvrdila druhým miestom na záverečných pretekoch päťdielneho seriálu, ktoré sa počas víkendu konali vo švajčiarskej Ženeve. Piata v celkovom hodnotení skončila Kristína Sýkorová, ktorá v Ženeve obsadila tretiu priečku. V kategórii Elite 20 sa osemčlenného finále nepodarilo prebojovať jedinému slovenskému jazdcovi - Ján Kočiš bol deviaty. V celkovom hodnotení SP skončil na 7. mieste

Trial: Janíčková získala bronz

05.09.2012 2 076 2 0

Slovenským reprezentantkám v cyklotriale sa darilo v stredajších súbojoch o medaily na majstrovstvách sveta UCI v rakúskom Saalfeldene. Skúsená Tatiana Janíčková si vybojovala v ženskej kategórii bronzovú medailu, keď na jednotlivých sekciách nazbierala 28 trestných bodov.