Najnovšie články z kategórie Tinkoff Saxo

Sagan vyhral šprint a znížil stratu v boji o zelený dres, Alberto Contador odstúpil

Prvý zo štyroch dojazdov do kopca na 103. ročníku cyklistickej Tour de France ovládol Holanďan Tom Dumoulin z tímu Giant-Alpecin. Dumoulin v záverečnom zmoknutom stúpaní 9. etapy predviedol parádne vyše 10 km dlhé sólo a zvíťazil s náskokom 38 sekúnd pred portugalsko-poľským duom Rui Costa (Lampre-Merida) - Rafal Majka (Tinkoff). Štvrtý prišiel do cieľa Španiel Daniel Navarro z Cofidisu (+1:39 min). Peter Sagan skončil na 61. mieste s odstupom 21:01 min, ale vyhral šprintérsku prémiu a výrazne si polepšil v boji o zelený dres.
Šprint v Montaubane pre Cavendisha, Sagan šiesty

Brit Mark Cavendish z tímu Dimension Data sa stal víťazom štvrtkovej 6. etapy na 103. ročníku cyklistických pretekov Tour de France. Etapa mala štart v Arpajon-sur-Cére a po 190,5 km finišovala v Montaubane. V hromadnom špurte pelotónu Cavendish zdolal Nemca Marcela Kittela (Etixx - QuickStep) a Brita Daniela McLaya (Fortuneo-Vital Concept). Peter Sagan finišoval na šiestom mieste a prišiel o zelený dres lídra bodovacej súťaže práve na úkor Cavendisha.
Sagan nie je sklamaný, chce byť zelený v Paríži

Rozlúčka so žltým dresom lídra pretekov a pád z prvej na 76. priečku priebežnej celkovej klasifikácie postihli Petra Sagana v stredajšej 5. etape na Tour de France. Víťaz piatich etáp na najslávnejších etapových pretekoch prišiel do cieľa v lyžiarskom stredisku Le Lioran v Centrálnom masíve v pokojnom tempe na 110. mieste s odstupom vyše 23 minút za víťazom.
Peter Sagan tretí v 4. etape, má žltý aj zelený dres

Úradujúci majster sveta Peter Sagan obsadil tretie miesto v utorkovej štvrtej etape na cyklistických pretekoch Tour de France, ktorá štartovala v Saumure a po 237,5 km finišovala v Limoges.
Sagan tesne štvrtý v 3. etape ale zostáva v žltom drese

Tretia etapa na 103. ročníku cyklistickej Tour de France sa stala korisťou Brita Marka Cavendisha. Pondelková tranzitná etapa z Granvillu do Angers merala 223,5 km a podľa očakávania sa v jej koncovke odohral šprintérsky záver, ktorý sa skončil tesným víťazstvom Cavendisha z tímu Dimension Data pred Nemcom Andrém Greipelom (Lotto Soudal).
Na TdF tranzitná etapa - historická pre žltého Sagana, ktorý kritizuje nedostatok rešpektu či rozumu

Na Tour de France čaká na cyklistov v najbližších troch dňoch najmä únavný boj s časom. Prvá z trojice najdlhších etáp 103. ročníka povedie z Granville do Angers, meria 223,5 km, a na jej štarte krátko pred poludním sa odohrá historický okamih - slovenský cyklista Peter Sagan sa oblečie do žltého dresu lídra priebežnej celkovej klasifikácie.
Peter Sagan víťazom 2. etapy a oblečie sa do žltého

Sagan sa stal víťazom 2. etapy na 103. ročníku Tour de France, ktorá štartovala v Saint-Lô a po 183 km vrcholila v Cherbourg-en-Cotentin. Sagan ukončil trojročné čakanie na víťazstvo na najprestížnejších etapových pretekoch na svete a odmenou za triumf v náročnom klasikárskom závere mu je žltý dres lídra pretekov.
Juraj Sagan majstrom SR, prerušil bratovu sériu

Peter Sagan sa nestal šiestykrát v sérii majstrom Slovenska v cestnej cyklistike v pretekoch s hromadným štartom. Na spoločnom šampionáte Čechov a Slovákov na juhu Moravy v Kyjove bol v nedeľňajších pretekoch mužskej kategórie elite spomedzi Slovákov najlepší Juraj Sagan, ktorý skončil na druhom mieste. Úradujúci majster sveta Peter Sagan prišiel do cieľa štvrtý s odstupom 46 sekúnd.
Peter Sagan úspešný aj na Okolo Kalifornie 2016

Sagan vyhral v práve skončenom ročníku pretekov Okolo Kalifornie dve etapy a dvakrát skončil druhý. Zároveň suverénne ovládol bodovaciu súťaž, keď druhého v celkovom poradí Nóra Kristoffa zdolal o 35 bodov. Zelený dres jej lídra nosil na sebe takmer počas celých pretekov.
Peter Sagan druhý len o niekoľko centimetrov v 7. etape, predtým mal veľké sólo

Slovenský cyklista Peter Sagan (Tinkoff) obsadil druhé miesto v 7. etape pretekov Okolo Kalifornie, ktorá mala štart aj cieľ v Santa Rose a merala 175 km. Sagan v šprintérskej koncovke len o niekoľko centimetrov podľahol Nórovi Alexandrovi Kristoffovi z tímu Kaťuša.
Peter Sagan má 15 bodový náskok v bodovacej súťaži na Okolo Kalifornie

Lotyšský cyklista Toms Skujiňš z tímu Cannondale Pro Cycling sa stal víťazom 5. etapy pretekov Okolo Kalifornie, ktorá viedla z Lodi do South Lake Tahoe a merala 213 km. V etape s výrazne hornatým profilom Skujiňš v záverečnom špurte po takmer šiestich hodinách v sedle bicykla zdolal Kanaďana Adama de Vosa (Rally Cycling).
Sagan zdolal Van Avermaeta a má 15. triumf v Kalifornii

Peter Sagan ovládol šprintérsky záver a stal sa víťazom 4. etapy pretekov Okolo Kalifornie S 217 km najdlhšia etapa aktuálneho ročníka tradičného podujatia na Západnom pobreží USA vrcholila na motoristickom okruhu Laguna Seca a líder tímu Tinkoff Sagan si v závere po vyše päť a štvrťhodine v sedle bicykla poradil so svojím tradičným rivalom Belgičanom Gregom van Avermaetom (BMC Racing) a Austrálčanom Nathanom Haasom (Dimension Data).