Najnovšie články z kategórie Tomas Jurkovic

Šport je vášeň na celý život, no ten dokáže hodiť polená pod nohy. Svoje o tom vie Tomáš Jurkovič, úspešný reprezentant v triatlone, ktorému sa minulý rok všetko zmenilo doslova zo dňa na deň.
Jesenický zimný triatlon: Ľubomíra Kalinová najlepšia, Tomáš Jurkovič druhý

Slovenka Ľubomíra Kalinová sa stala víťazkou ženskej kategórie na víkendovom 5. ročníku populárneho Jesenického zimného triatlonu. Medzi mužmi sa dvaja Slováci dostali na stupne víťazov.
Tomáš Jurkovič a Ľubomíra Kalinová majstrami Slovenska v zimnom triatlone

Tomáš Jurkovič sa stal majstrom Slovenska v zimnom triatlone pre rok 2014. Jurkovič (Rocktechnik Triatlon) v deň svojich 31. narodenín zvíťazil v hlavnej mužskej kategórii na spoločnom šampionáte Čechov a Slovákov na Jeseníckom zimnom triatlone na Pradědovi s náskokom 40 sekúnd pred Čechom Pavlom Jindrom. Tretí skončil ďalší český reprezentant Viktor Novotný.
Striebro Jurkoviča v Karlovej Studánke

Slovenský reprezentant v triatlone Tomáš Jurkovič obsadil počas uplynulého víkendu v pretekoch Českého pohára v zimnom triatlone Viessmann - Jesenický zimný triatlon 2013 v Karlovej Studánke pod Pradědom výborné druhé miesto. Zdolal ho len úradujúci majster sveta z nedávneho šampionátu v talianskom stredisku Cogne Rus Pavel Andrejev.
Jurkovič tretí na pretekoch EP vo Vimperku

Slovenský reprezentant Tomáš Jurkovič obsadil tretiu priečku na podujatí Európskeho pohára v zimnom triatlone v českom Vimperku. Prvé miesto si vybojoval Rus Pavel Andrejev, druhý skončil jeho krajan Jevgenij Kirillov.
Dominovali Rusi, Jurkovič s najlepším výsledkom

Slovenský reprezentant Tomáš Jurkovič obsadil 6. miesto v pretekoch elite na majstrovstvách Európy mužov v zimnom triatlone v estónskom Tartu. Na trati s objemami 7,2 km beh, 14,4 km cyklistika a 10,8 km beh na lyžiach zlepšil o dve priečky svoj doteraz najlepší výsledok na ME v kariére z Nórska 2010. Druhý slovenský zástupca Peter Bartoň skončil na 9. mieste.
Aj v 3. kole Slovenského pohára víťazstvo Jurkoviča

Víťazom sobotňajších pretekov 3. kola Slovenského pohára v zimnom triatlone v Predajnej sa stal Tomáš Jurkovič. Trať pozostávajúcu zo 6 km krosového behu, 8 km horskej cyklistiky a 8 km behu na lyžiach zvládol za 58:02 min.
Víťazmi krosu v Rajci Jurkovič a Stanovičová

Výsledky 2. ročníka kros duatlonu v Rajci.
Zimný triatlon: Striebro pre slovenskú juniorku Vančovú

Slovenská reprezentantka v zimnom triatlone (krosový beh - horská cyklistika - beh na lyžiach) Tatiana Vančová obsadila na majstrovstvách Európy v talianskom stredisku Carcoforo druhé miesto a vybojovala pre slovenskú minivýpravu jediný vzácny kov - striebro. Slovenským mužom sa preteky nevydarili. Pavol Gábor skončil až sedemnásty, Tomáš Jurkovič preteky nedokončil, keď odstúpil v záverečnom behu na lyžiach.
Jurkovič skončil tretí v Schwadene

Slovenský reprezentant Tomáš Jurkovič obsadil na pretekoch Európskeho pohára v zimnom triatlone vo švajčiarskom Schwadene 3. priečku. Trať s objemami 6 km krosový beh, 10 km horská cyklistika a 8 km beh na lyžiach zvládol za 1:07:30 h. V najlešej desiatke skončili aj ďalší dvaja Slováci, Matúš Jurečka obsadil 9. a Pavol Gábor 10. priečku.