Zážitky, inšpirácie, návody
MTBIKER magazín

Najnovšie články z kategórie Tour De France

Sagan priznal chybu pri skorom nástupe

Peter Sagan jazdil v úvode nedeľňajšej 9. etapy Tour de France do Mulhouse veľmi aktívne, snažil sa dostať do niektorého z únikov, aby zvýraznil svoj momentálne 111-bodový náskok v hodnotení súťaže o zelený dres pred Francúzom Bryanom Coquardom. Pozrite si aj to, ako Sagana podporuje jeho priateľka Katka.
Peter Sagan spadol približne 20km pred cieľom, ale aj tak skončil v cieli štvrtý

Sagan finišoval na 4. mieste a potvrdil vedúce pozície v bodovacej súťaži o zelený dres a súťaži jazdcov do 25 rokov o biele tričko. Dvadsaťštyriročného jazdca Cannondale nepripravili o druhú 4. priečku na tohtoročnej edícii ani problémy necelých 20 km pred cieľom.
Peter Sagan opäť na výbornom druhom mieste a získava náskok v bodovacej súťaži o zelený dres

Slovenský cyklista Peter Sagan finišoval v 3. etape cyklistických pretekov Tour de France z Cambridge do Londýna (155 km) na 2. mieste. Podobne ako v prvej etape zdolal 24-ročného jazdca tímu Cannondale len Nemec Marcel Kittel. Žilinčan je naďalej držiteľom zeleného dresu pre najlepšieho muža bodovacej súťaže i bieleho pre prvého cyklistu celkovej klasifikácie do 25 rokov.
Sagan po 2. etape v bielom i zelenom drese

Talian Vincenzo Nibali sa stal víťazom 2. etapy cyklistických pretekov Tour de France, ktorá viedla z Yorku do Sheffieldu a merala 201 km, a zároveň vyzliekol Marcela Kittela zo žltého dresu vedúceho muža. Slovák Peter Sagan obsadil vo finiši v Sheffielde 4. miesto.
Sagan skončil druhý na 1. etape Tour de France a získal prvé body do súťaže o zelený dres

Nemec Marcel Kittel sa stal prvým držiteľom žltého dresu lídra cyklistickej Tour de France, keď vyhral úvodnú sobotňajšiu etapu na anglickom území z Leedsu do Harrogate (190,5 km). V záverečnom hromadnom špurte sa jazdec tímu Giant Shimano presadil pred Slovákom Petrom Saganom z Cannondale a Litovcom Ramunasom Navardauskasom z Garminu-Cervelo. Druhý slovenský zástupca Peter Velits je zatiaľ na 45. mieste.
Prichádza 101. edícia Tour de France

Zabudnite na futbal, už zajtra, v sobotu 5. júla vypukne v poradí 101. pokračovanie "starej dámy", Tour de France 2014. Opäť nás čakajú tri týždne plné krásnych súbojov a nádherných scenérií vo Francúzsku, v neposlednom rade aj Španielsku, Belgicku a Anglicku. Práve v Spojenom kráľovstve celá Tour odštartuje a tak po minuloročnom najjužnejšie položenom štarte na Korzike si budeme môcť vychutnať ten najsevernejší v regióne Yorkshire.
Sagan chce na Tour de France zelený dres, súperi sa nemenia

Peter Sagan sa bude od soboty 5.7 2014 počas nasledujúcich troch týždňov usilovať o zisk tretieho zeleného dresu víťaza bodovacej súťaže na Tour de France za sebou. Dvadsaťštyriročného Žilinčana čaká len tretí štart na "starej dáme" v kariére, v roku 2012 skončil v celkovom poradí na 42. mieste, vlani na 82. Zatiaľ má na Tour štyri etapové prvenstvá. Čo hovorí na svojich súperov a trať Sagan?
Peter Sagan chce na Tour de France obhájiť zelený dres

V Bratislave 26.4. mal tlačovú konferenciu a odpovedal na viaceré otázky. Slovenský cyklista Peter Sagan má za sebou jarnú časť sezóny s účasťou na klasických pretekoch a pred sebou prípravu na vrchol roka - Tour de France. Na francúzskych cestách bude obhajovať triumf v bodovacej súťaži o zelený dres. Jazdec tímu Cannondale má jasný cieľ pre slávne podujatie - získať aj do tretice zelený dres. "Vzhľadom na kvalitnú konkurenciu to však nebude jednoduché. V pelotóne bude päť až osem adeptov na túto poctu," povedal Peter Sagan, ktorého najväčšími vyzývateľmi na Tour de France budú elitní šprintéri Mark Cavendish, André Greipel či Marcel Kittel.
Armstrong prezradil mená ľudí, čo mu pomáhali s dopingom

Bývalý americký cyklista Lance Armstrong poskytol výpoveď pod prísahou, v ktorej menoval ľudí, čo vedeli o jeho dopingovej minulosti.
Tour de France 2014 bude experimentálna a originálna

Cyklistická Tour de France 2014 bude opäť špecifická, experimentálna a originálna. V poradí 101. ročník sa začne 5. júla 2014 na Britských ostrovoch v Yorkshire. Kým jubilejný 100. ročník sa niesol v znamení legendárnych kopcov a etapových miest, v roku 2014 organizátori priniesli mnohé novinky. Na vrcholoch sa bude končiť päť etáp, nechýba náročné stúpanie Vosges a obávané úseky pavé s tzv. mačacími hlavami.
Slovenský pohár MTB 2013

Spýtali sme sa viceprezidenta SZC zodpovedného za MTB - Ing. Jána Žilovca ako hodnotí uplynulú sezónu Slovenského pohára v MTB
Tour de France 2013 bola bez dopingových nálezov

Tohtoročná cyklistická Tour de France bola bez dopingových nálezov. Medzinárodná cyklistická únia (UCI) prostredníctvom svojej antidopingovej manažérky Francescy Rossiovej v utorok oznámila, že kontrolou v súvislosti s TdF prešlo 622 vzoriek - 203 z mimosúťažného obdobia a 419, ktoré odobrali počas samotných trojtýždňových pretekov.