Články v kategórii 'Tour De San Luis' (10 článkov)

Peter Sagan v 2. etape na Tour de San Luis na druhom mieste

19.01.2016 1 920 4

Peter Sagan skončil v utorkovej 2. etape zo San Luis do Villa Mercedes (181,9 km) na pretekoch Tour de San Luis v Argentíne na druhom mieste. Úradujúci majster sveta z tímu Tinkoff nestačil v cieľovom špurte pelotónu len na Kolumbijčana v službách Etixxu - Quick-Step Fernanda Gaviriu, ktorý zvíťazil s pomerne veľkým náskokom viac ako dĺžky bicykla.
Peter Sagan v deň narodenín druhý na Tour de San Luis

27.01.2014 1 487 3 4

Slovenský cyklista Peter Sagan obsadil v nedeľňajšej záverečnej 7. etape pretekov Tour de San Luis v Argentíne skvelé druhé miesto. Jazdec tímu Cannondale, ktorý v nedeľu oslavuje svoje 24. narodeniny, prehral v záverečnom špurte len s Talianom Sachom Modolom z Lampre-Merida.
Sagan sa teší z konca prezentácií a začiatku sezóny

18.01.2014 1 845 4

Pre najlepšieho slovenského cyklistu, ale aj športovca Petra Sagana z tímu Cannondale Pro Cycling sa v pondelok začína sezóna 2014. Podobne ako vlani aj teraz štartuje rok na pretekoch Tour de San Luis v Argentíne, kde ho čaká šesť etáp a jedna časovka. Žilinský odchovanec vlani na tomto podujatí nezískal v okolí San Luis žiadny triumf, raz bol druhý a dvakrát piaty. Pre Sagana to však bol výborný odrazový mostík do sezóny.

Peter Sagan prvýkrát v roku 2013 na pódiu

27.01.2013 1 793 0

Slovenský cyklista Peter Sagan dosiahol prvé pódiové umiestnenie v roku 2013. V nedeľňajšej záverečnej 7. etape pretekov Tour de San Luis, ktorá viedla zo San Luis do Juany Koslay a merala 154,7 km, finišoval 23-ročný jazdec tímu Cannondale na 2. mieste. Sagana zdolal iba Talian Mattia Gavazzi. V nedeľu sa rozhodovalo v hromadnom špurte pelotónu.

Contador vyhral 6. etapu Tour de San Luis

27.01.2013 1 773 0

Španiel Alberto Contador sa stal víťazom sobotňajšej 6. etapy cyklistických pretekov Tour de San Luis, ktorá končila po 156,6 km na vrchole Mirador del Sol. Hviezda v službách Saxo-Tinkoff bojovala v závere o prvenstvo s dvojicou Daniel Díaz a Alex Diniz, s ktorými ušiel v závere cieľového stúpania.

Díaz sa stal novým lídrom Tour de San Luis

25.01.2013 1 016 0

Triumfom domácich argentínskych cyklistov sa skončila 5. etapa pretekov Tour de San Luis z Juany Koslay na vrchol La Carolina, ktorá merala 169,8 km. V náročnej previerke sa presadil Emanuel Domingo Guevara Arguello, ktorý v závere zdolal Daniela Díaza. Ten sa vďaka náskoku pred súpermi stal novým lídrom podujatia.

Kwiatkowski novým lídrom Tour de San Luis

24.01.2013 967 0

Kanaďan Svein Tuft potvrdil svoje časovkárske kvality a stal sa víťazom 4. etapy cyklistických pretekov Tour de San Luis v Argentíne, ktorou bola časovka na 19,2 km v okolí San Luis. Jazdec tímu Orica GreenEdge triumfoval s náskokom 7 sekúnd pred Leandrom Messineom z Argentíny.

Peter Sagan i Martin Velits stratili, lídrom Diniz

24.01.2013 1 131 0

Brazílčan Alex Diniz z tímu Funvic Brasilinvest vyhral vďaka nástupu v cieľovom stúpaní 3. etapu cyklistických pretekov Tour de San Luis, ktorá merala 173,1 km a viedla z La Punty do Mirador del Potrera. Dvadsaťsedemročný cyklista, ktorý si v rokoch 2009 až 2011 odpykával dištanc za užívanie EPO, je aj novým lídrom podujatia. Diniz vyhral s náskokom 24 sekúnd pred Talianom Maurom Santambrogiom a Poliakom Michalom Kwiatkowským. Rovnaké je aj celkové poradie.

Peter Sagan v Argentíne aj v utorok piaty

22.01.2013 1 150 0

Slovenský cyklista Peter Sagan skončil aj v 2. etape pretekov Tour de San Luis v Argentíne na 5. mieste. Po 171,4 km vyhral súboj z Tilisaraoy do Terraza del Portezuelo Talian Sacha Modolo, ktorý v cieľovej rovinke v menšom stúpaní zdolal Brita Marka Cavendisha. Na 3. mieste finišoval Austrálčan Howard, pred Sagana sa dostal ešte Belgičan Jens Debusschere.

Peter Sagan začal rok 5. miestom, triumf Cavendisha

21.01.2013 1 334 2 0

Slovenský cyklista Peter Sagan finišoval v pondelkovej prvej etape pretekov Tour de San Luis v Argentíne na 5. mieste. V hromadnom špurte 164 km dlhej etapy zo San Luis do Villa Mercedes sa presadil britský šprintér v službách Omega Pharma-QuickStep Mark Cavendish. Sagana zdolali aj Taliani Sacha Modolo a Alessandro Petacchi a Austrálčan Leigh Howard. V pelotóne prišiel do cieľa aj Martin Velits, ktorý v etape pomáhal Cavendishovi.