Najnovšie články z kategórie Tour De San Luis

Peter Sagan v 2. etape na Tour de San Luis na druhom mieste

Peter Sagan skončil v utorkovej 2. etape zo San Luis do Villa Mercedes (181,9 km) na pretekoch Tour de San Luis v Argentíne na druhom mieste. Úradujúci majster sveta z tímu Tinkoff nestačil v cieľovom špurte pelotónu len na Kolumbijčana v službách Etixxu - Quick-Step Fernanda Gaviriu, ktorý zvíťazil s pomerne veľkým náskokom viac ako dĺžky bicykla.
Peter Sagan v deň narodenín druhý na Tour de San Luis

Slovenský cyklista Peter Sagan obsadil v nedeľňajšej záverečnej 7. etape pretekov Tour de San Luis v Argentíne skvelé druhé miesto. Jazdec tímu Cannondale, ktorý v nedeľu oslavuje svoje 24. narodeniny, prehral v záverečnom špurte len s Talianom Sachom Modolom z Lampre-Merida.
Sagan sa teší z konca prezentácií a začiatku sezóny

Pre najlepšieho slovenského cyklistu, ale aj športovca Petra Sagana z tímu Cannondale Pro Cycling sa v pondelok začína sezóna 2014. Podobne ako vlani aj teraz štartuje rok na pretekoch Tour de San Luis v Argentíne, kde ho čaká šesť etáp a jedna časovka. Žilinský odchovanec vlani na tomto podujatí nezískal v okolí San Luis žiadny triumf, raz bol druhý a dvakrát piaty. Pre Sagana to však bol výborný odrazový mostík do sezóny.
Peter Sagan prvýkrát v roku 2013 na pódiu

Slovenský cyklista Peter Sagan dosiahol prvé pódiové umiestnenie v roku 2013. V nedeľňajšej záverečnej 7. etape pretekov Tour de San Luis, ktorá viedla zo San Luis do Juany Koslay a merala 154,7 km, finišoval 23-ročný jazdec tímu Cannondale na 2. mieste. Sagana zdolal iba Talian Mattia Gavazzi. V nedeľu sa rozhodovalo v hromadnom špurte pelotónu.
Contador vyhral 6. etapu Tour de San Luis

Španiel Alberto Contador sa stal víťazom sobotňajšej 6. etapy cyklistických pretekov Tour de San Luis, ktorá končila po 156,6 km na vrchole Mirador del Sol. Hviezda v službách Saxo-Tinkoff bojovala v závere o prvenstvo s dvojicou Daniel Díaz a Alex Diniz, s ktorými ušiel v závere cieľového stúpania.
Díaz sa stal novým lídrom Tour de San Luis

Triumfom domácich argentínskych cyklistov sa skončila 5. etapa pretekov Tour de San Luis z Juany Koslay na vrchol La Carolina, ktorá merala 169,8 km. V náročnej previerke sa presadil Emanuel Domingo Guevara Arguello, ktorý v závere zdolal Daniela Díaza. Ten sa vďaka náskoku pred súpermi stal novým lídrom podujatia.
Kwiatkowski novým lídrom Tour de San Luis

Kanaďan Svein Tuft potvrdil svoje časovkárske kvality a stal sa víťazom 4. etapy cyklistických pretekov Tour de San Luis v Argentíne, ktorou bola časovka na 19,2 km v okolí San Luis. Jazdec tímu Orica GreenEdge triumfoval s náskokom 7 sekúnd pred Leandrom Messineom z Argentíny.
Peter Sagan i Martin Velits stratili, lídrom Diniz

Brazílčan Alex Diniz z tímu Funvic Brasilinvest vyhral vďaka nástupu v cieľovom stúpaní 3. etapu cyklistických pretekov Tour de San Luis, ktorá merala 173,1 km a viedla z La Punty do Mirador del Potrera. Dvadsaťsedemročný cyklista, ktorý si v rokoch 2009 až 2011 odpykával dištanc za užívanie EPO, je aj novým lídrom podujatia. Diniz vyhral s náskokom 24 sekúnd pred Talianom Maurom Santambrogiom a Poliakom Michalom Kwiatkowským. Rovnaké je aj celkové poradie.
Peter Sagan v Argentíne aj v utorok piaty

Slovenský cyklista Peter Sagan skončil aj v 2. etape pretekov Tour de San Luis v Argentíne na 5. mieste. Po 171,4 km vyhral súboj z Tilisaraoy do Terraza del Portezuelo Talian Sacha Modolo, ktorý v cieľovej rovinke v menšom stúpaní zdolal Brita Marka Cavendisha. Na 3. mieste finišoval Austrálčan Howard, pred Sagana sa dostal ešte Belgičan Jens Debusschere.

Peter Sagan začal rok 5. miestom, triumf Cavendisha

Slovenský cyklista Peter Sagan finišoval v pondelkovej prvej etape pretekov Tour de San Luis v Argentíne na 5. mieste. V hromadnom špurte 164 km dlhej etapy zo San Luis do Villa Mercedes sa presadil britský šprintér v službách Omega Pharma-QuickStep Mark Cavendish. Sagana zdolali aj Taliani Sacha Modolo a Alessandro Petacchi a Austrálčan Leigh Howard. V pelotóne prišiel do cieľa aj Martin Velits, ktorý v etape pomáhal Cavendishovi.