Najnovšie články z kategórie Tour Of California

Peter Sagan je rekordérom Okolo Kalifornie

Slovenský cyklista Peter Sagan je rekordérom cyklistických pretekov Okolo Kalifornie. V nedeľu dosiahol na tomto podujatí piaty triumf a celkovo sa na kalifornských cestách radoval osemkrát v kariére. Do tohto ročníka držal rekord so siedmimi prvenstvami Američan Levi Leipheimer. Sagan má za sebou vydarené vystúpenie v zámorí. Po piatich prvenstvách v ôsmich etapách získal zelený dres najaktívnejšieho účastníka.
Sagan dosiahol 5. víťazstvo na Okolo Kalifornie

Cyklista Peter Sagan sa stal víťazom nedeľňajšej záverečnej 8. etapy cyklistických pretekov Okolo Kalifornie, na ktorých získal aj zelený dres najaktívnejšieho pretekára. Sagan dosiahol piate tohtoročné víťazstvo na pretekoch v USA v krátkej rovinatej etape v Los Angeles, ktorá končila pred Staples Centrom.
Okolo Kalifornie - Slováci v sobotu zaostali

Holanďan Robert Gesink zvíťazil v sobotňajšej 7. etape cyklistických pretekov Okolo Kalifornie, ktorá viedla z Ontario na Mt. Baldy a merala 126 km. Jazdec tímu Rabobank urobil dôležitý krok k celkovému prvenstvu na pretekoch kategórie HC, keďže v nedeľu sa očakáva v záverečnej etape šprint celého pelotónu pred Staples Centrom v Los Angeles.
Sagan zdolal Velitsa v súboji o etapové 2. miesto

Slovenskí cyklisti Peter Sagan a Peter Velits zviedli súboj o 2. priečku v 6. etape pretekov Okolo Kalifornie, ktorá viedla z Palmdale do Big Bear Lake a merala 186,3 km. Z víťazstva v etape sa po úspešnom sólovom úniku tešil Francúz Sylvain Georges z tímu AG2R La Mondiale. Slováci bojovali v známom kalifornskom letovisku na čele 40-člennej skupiny, ktorá mala v cieli stratu 28 sekúnd.
P. Sagan prišiel o žltý dres, P. Velits už piaty

Až piata etapa cyklistických pretekov Okolo Kalifornie, ktorou bola časovka na 29,7 km v okolí Bakersfieldu, mala iného víťaza ako Petra Sagana. Slovenský jazdec v službách tímu Liquigas-Cannondale v jazde proti chronometru prišiel aj o žltý dres lídra, z ktorého ho vyzliekol víťaz časovky Dave Zabriskie z USA.
Sagan 7. výhrou v Kalifornii vyrovnal rekord Leipheimera

Aj štvrtá etapa cyklistických pretekov Okolo Kalifornie 2012 mala rovnakého víťaza - Petra Sagana. Slovák v službách tímu Liquigas-Cannondale sa presadil aj v najdlhšej etape tohtoročných pretekov, ktorá viedla zo Sonory do Clovisu a merala 209,6 km, a poistil si vedenie v celkovom poradí. V špurte hlavného pelotónu zdolal podobne ako v utorok Austrálčana Heinricha Hausslera, tretí finišoval ďalší cyklista od protinožcov Michael Matthews.
Sagan skompletizoval v Kalifornii víťazný hetrik

Slovenský cyklista Peter Sagan pokračuje vo svojom víťaznom ťažení na pretekoch Okolo Kalifornie, triumfoval aj v 3. etape prestížneho podujatia, ktorá viedla zo San Jose do Livermore a merala 185,5 km. Sagan je po víťaznom hetriku aj naďalej lídrom podujatia kategórie HC kalendára UCI.
Ďalšie prvenstvo Petra Sagana na Okolo Kalifornie

Slovenský cyklista Peter Sagan v drese Liquigas-Cannondale zvíťazil aj v druhej etape pretekov Okolo Kalifornie v USA, ktorá viedla zo San Francisca do Santa Cruz a merala 188,5 km. Saganove chvíle opäť prišli v špurte vyše 60-člennej skupiny a bolo z toho druhé etapové prvenstvo v tomto ročníku pretekov, piate v kariére.
Peter Sagan vyhral úvodnú etapu Okolo Kalifornie

Slovenský cyklista Peter Sagan z tímu Liquigas-Cannondale vyhral nedeľňajšiu 1. etapu pretekov Okolo Kalifornie, ktorá mala štart aj cieľ v Santa Rose a merala 186,5 km. Sagan sa presadil v špurte celého pelotónu a v Kalifornii dosiahol už štvrtý etapový triumf v kariére. Na pretekoch kategórie HC kalendára UCI sa v pondelok oblečie 22-ročný Žilinčan do žltého dresu.
Peter Sagan a Velits sa predstavia na Okolo Kalifornie

Už po tretí raz sa slovenský cyklista Peter Sagan postaví v nedeľu na štart prestížnych pretekov Okolo Kalifornie, v štartovom poli ani tentoraz nebude chýbať ani Peter Velits, ktorý vlani obsadil 29. priečku. Jazdec tímu Liquigas-Cannondale Peter Sagan sa stal vlani celkovým víťazom súťaže aktivity, keď zopakoval prvenstvo v súťaži o dres pre najlepšieho šprintéra.
Sagan druhý v etape, na Okolo Kalifornie vyhral aktivitu

Slovenský cyklista Peter Sagan obsadil v nedeľu záverečnej 8. etape pretekov Okolo Kalifornie v špurte vedúcej skupiny 2. miesto. Jazdec tímu Liquigas-Cannondale sa tak stal celkovým víťazom súťaže aktivity na najväčších amerických etapových pretekoch. Sagan na Okolo Kalifornie zopakoval prvenstvo v súťaži o dres pre najlepšieho šprintéra z vlaňajška.
Peter Velits na Okolo Kalifornie už najlepším Slovákom

Slovenský cyklista Peter Velits obsadil v kráľovskej etape pretekov Okolo Kalifornie z Claremontu na vrchol Mt. Baldy (121,9 km) 25. miesto, v celkovom poradí si polepšil o päť priečok a patrí mu 28. pozícia. Jazdec HTC-Highroad, pre ktorého je podujatie v Kalifornii prvým štartom po dvoch mesiacoch a slúži ako príprava na ďalšiu časť sezóny, stratil v sobotu na víťazného Leviho Leipheimera 4:08 min.